«Для мене з самого дитинства існувало правило: обов’язково з’їдати до останньої крихти «перше, друге і компот». Насправді, повинно бути багато правил і для батьків. Діти повинні знати основне: сніданки, обіди та вечері — це важлива частина нашого денного раціону; правила за столом єдині і для дітей і для дорослих», — пише у своїй книзі «Сніданки для дітей» Руслан Сенічкін, телеведучий «Сніданок з 1+1», а редакція WoMo вибирає смачні і прості сніданки для школярів.
Мафіни з капустою брокколі
Щоб успішно навчатися, необхідно повноцінно харчуватися – це одна з улюблених приказок наших бабусь. Від їжі дійсно багато залежить. Одного такого шматочка пирога дитині достатньо, щоб впевнено почувати себе і на утомливих заняттях з фізкультури, і під час самої складної контрольної роботи з математики. Сприяє цьому наш чудовий інгредієнт – волоський горіх.
Інгредієнти:
- 200 г броколі
- 150 г вершкового масла
- 30 г цукру
- 150 г борошна
- 1/2 ч. л. розпушувача для тіста
- 2 яйця
- 1/2 ч. л. куркуми
- 40 р тертого сиру
- сіль
- масло для змазування формочок
Вершкове масло нарізати дрібними кубиками, розім’яти, збивати з цукром, додаючи по одному яйцю. Борошно змішати з розпушувачем і куркумою, додати масляно-яєчну суміш і тертий сир. Ретельно перемішати. Викласти у форму для мафина одну столову ложку тесту, потім суцвіття брокколі і залити тістом так, щоб форма була заповнена на 2/3. Мафіни з брокколі випікати 30 хвилин при температурі 180 °C.
Секрет: Такі ж мафіни можна приготувати і з суцвіттям цвітної капусти, солодким перцем або стручкової квасолею.
Томатне печиво
Буває печиво цукрове, галетне, бісквітне, з прянощами… А ми приготуємо печиво закусочне. Його можна подати до чаю, а можна і з супом з’їсти – чому б і ні? Поділюся з вами корисною батьківського хитрістю: щоб не вмовляти дітлахів взяти шматочок хліба, поставте перед нею миску з яскравим фігурним печивом.
Інгредієнти:
- 100 мл томатного соку
- 5 ст. л. олії (соняшникової або оливкової)
- 1 ст. л . цукру
- 300 г борошна
- сіль
- борошно
- розпушувач для тіста
- сушений базилік
- 1-2 гілочки свіжого базиліка
Томатний сік і масло вилити в глибоку миску, додати цукор і перемішати. Дрібно нарізати свіжий базилік. Борошно просіяти, додати розпушувач, сушений і свіжий базилік, сіль і висипати невеликими порціями в рідку суміш. Розкачати тісто тонким шаром і вирізати формочками печиво. Випікати 15-20 хвилин при температурі 180 °C.
Секрет: Тісто має бути ніжним. Вимішувати його варто до тих пір, поки воно не почне відставати від рук.
Строката фріттата
Що смачненьке можна приготувати на швидку руку, маючи обмежену кількість продуктів? Найпростіше – посмажити яєчню. Але це не особливо корисно і зовсім не розумно, якщо говорити про блюді для дитини. Пропоную яєчню особливу: ніжну, децкую, дивовижно смачну і колоритну – в італійському стилі.
Інгредієнти:
- 3 яйця
- 100 мл вершків
- 1 ст. л. овочевої приправи
- сіль
- 100 г брокколі
- 50 г шинки
- 50 г шпинату
- 3-5 помідорів чері
- тертий сир
- вершкове масло для змащування форми
Броколі розібрати на дрібні суцвіття і варити в окропі 5 хвилин. Нарізати шинку кубиками, а помідори-кружечками. Промити і нарізати шпинат. Сливоным змастити маслом формочки для випікання. Збити яйця з вершками і наповнити цією сумішшю форми на 1/3. Розкласти інші інгредієнти і залити їх залишилася яєчно-вершковою сумішшю. В нагріту до 180 °C духовку відправити фріттату на 15 хвилин. готову страву посипати тертим сиром.
Секрет: Для домашньої овочевої приправи натерти на тертці 3 морквини, 3 корені петрушки, 1 корінь селери, проварити в киплячій воді 3 хвилини і обсушити. Додати 1 стебло цибулі-порей, зелений лук, чебрець. Висушити при кімнатній температурі і зберігати в герметичному контейнері.
Чізкейк з гарбуза
Ймовірно, мама – чарівниця: біля печі не стояла, навіть не включала духовку, щоб тісто місила. Борошно не просеивала, крем не варила, а запрошує є пиріг. І навіть не просить почекати, поки він охолоне.
Інгредієнти:
- 250 г пісочного печива
- 50 г волоських горіхів
- 2 ст. л. цукру
- 80 г вершкового масла
- 200 г сметани
- 50 г згущеного молока
- 400 г м’якоті гарбуза
- мелене кориця
- сіль
М’якоть гарбуза нарізати шматочками, покласти в каструлю і залити водою. Варити під кришкою до готовності. Потім зробити пюре з гарбуза. Вершкове масло нагріти до кімнатної температури і нарізати шматочками. Горіхи підсушити в духовці або на сковорідці без додавання жиру. Печиво перетворити в крихту, перемішати з маслом і горіхами. Викласти у форму отриману масу. Сметану збити зі згущеним молоком, корицею і дрібкою солі, перемішати з гарбузовим пюре. Викласти зверху на печиво. Поставити в холодильник на 2-3 години.
Секрет: Якщо перед подачею відправити чізкейк на 15-20 хвилин в морозильну камеру, то вийде десерт з гарбузовим морозивом.
Горіховий пиріг з бананом
Щоб успішно навчатися, необхідно повноцінно харчуватися – це одна з улюблених приказок наших бабусь. Від їжі дійсно багато залежить. Одного такого шматочка пирога дитині достатньо, щоб впевнено почувати себе і на утомливих заняттях з фізкультури, і під час самої складної контрольної роботи з математики. Сприяє цьому наш чудовий інгредієнт – волоський горіх.
Інгредієнти:
- 100 г волоського горіха
- 2 банана
- 100 г вершкового масла
- 150 г цукру
- 2 яйця
- 70 г сметани
- 120 г борошна
- 1/2 ч. л. розрыхлителя
- ванільний цукор
- сіль
- вершкове масло для змащування форми для випікання і панірувальні сухарі
Вершкове масло кімнатної температури розім’яти в глибокій мисці і збити з цукром. Яйця в окремому посуді збити зі сметаною. Банани почистити і перетворити на пюре. Просіяти борошно, змішати з розпушувачем і ванільним цукром. Горіхи підсушити на сковорідці не додаючи жиру. Банани змішати з яєчно-сметанною масою і маслом. Вимішувати додаючи борошно і подрібнені горіхи. Випікати пиріг 1 годину при температурі 180 °C.
Секрет: Можна замінити волоський горіх лісовим, а замість сметани використовувати натуральний йогурт.
Запіканка з мюслі
Пригощаючи школяра цим блюдом, розкажіть йому казку. Точніше, історія. Про те, звідки взялися мюслі. Їх випадково винайшов у ХІХ столітті один швейцарський лікар у гірському селищі. Горяни, евшие кожен день суміш меленых зерен і ягід з молоком і медом, відрізнялися напрочуд гарним здоров’ям і витримкою. Тому доктор вирішив познайомити з їжею довгожителів весь світ.
Інгредієнти:
- 100 г мюслі
- 350 г домашнього сиру
- 4 яйця
- 4 ст. л. цукру
- ваніль
- сіль
- 50 г манної крупи
- 50 г журавлини
- 90 г вершкового масла
- 50 р родзинок
- 5-6 шматочків кураги
- вершкове масло для змащування форми
Родзинки і курагу залити окропом на 15-20 хвилин, обсушити. Курагу дрібно нарізати. Сир ретельно перемішати з яйцями і ваніллю, додати дрібку солі. Висипати в сирну масу манну крупу, ретельно перемішуючи, щоб не було грудочок. Можна масу збити в блендері. Викласти отриману суміш у форму для запікання. 990 г вершкового масла, нарізати кубиками, змішати з мюслі, родзинками, курагою і журавлиною. Викласти зверху на сирну масу. Випікати 40 хвилин при температурі 180 °C.
Джерело: Руслан Сеничкін. Сніданки для дітей. — К., 2015
Читайте також: 6 ідей для здорового сніданку від Джеймі Олівера