Сніжана Єгорова, актриса, телеведуча, мама п’ятьох дітей, вже ділилася з WoMo уроками аргументації, які вона дає своїм дітям. На цей раз мова піде про етапи батьківства і простих принципах побудови щасливого суспільства.
Я глибоко переконана, що діти — це наш іспит, от тільки результат, ми отримуємо не відразу.
Ти весь час чекаєш, що ось ти зараз все поясниш, розкажеш і покажеш — і він тут же все зрозуміє. Але насправді дитяча психіка влаштована іншим чином.
У дітей всередині є якесь записуючий пристрій. І все, що ви їм говорите, вони чують крізь призму свого віку і ступеня розуміння. Саме тому ми, дорослі, повинні періодично повертати себе в дитинство, щоб зрозуміти, як же правильно донести дитині ту чи іншу інформацію.
Батько тільки з віком і досвідом набуває ці ретранслюють програми.
І тільки перший дитина, на жаль, до кінця днів залишається експериментальним.
Всі методи і технології відпрацьовуються саме на ньому, а на інших — вдало чи невдало — впроваджуються в життя.
Причому в різному віці ми самі — це різні люди. І до нас приходять абсолютно різні діти. Можу сказати, що моя дочка, народжена мною в 20 років, і мої діти, народжені у віці ближче до 40, — це різні діти, зовсім інші покоління. Нинішні діти приходять вже набагато більш усвідомленими. Ось те, що зараз говорять про покоління індиго, в цьому щось є, це навіть підтверджується моїм досвідом, моїми дітьми.
До речі, мені іноді ставлять запитання: навіщо вам стільки дітей? У мене немає бажання відповідати на цю дурість. Адже така постановка питання є пережитком глибокого «совка».
Діти на території колишнього СРСР сприймалися, так і сприймаються багатьма і донині, як побічний продукт життєдіяльності дорослого населення.
Тобто дітей начебто люблять, але вони існують певним фоном. Та не всі розуміють, що діти — це майбутнє, яке в наших руках. А у нас з залишків «совка» діти все ще народжуються випадково, і, на жаль, істот, здатних до дітородіння, набагато більше, ніж людей, здатних до усвідомленого батьківства. Адже людина повинен привести на світ іншої людини тільки тоді, коли він готовий поділитися всім, що вже в нього є.
А батьківство — це професія, якої треба навчатися постійно. Ось тільки вчитися слід вибірково. Наприклад, у часи народження Стасі (старшої дочки — прим. WoMo) була тільки одна книга з виховання — Бенджаміна Спока. Ох, якби він був живий, я б задушила його власноруч, тому що методи Спока жахливі. У мене взагалі є відчуття, що цю книгу видали в «совку» спеціально з метою виховання нещасного рабського суспільства. Від помилок вберегло мене лише те, що донька була ідеальним дитиною, і мені не довелося вдаватися до книжкових радам.
Взагалі, слухати треба в першу чергу себе. А з порад оточуючих приймати лише ті, які не розходяться з вашим внутрішнім відчуттям.
Діти — це джерело світла і певних сакральних знань, які накопичило людство. І не ми вчимо їх, а вони нас. У відповідь ми повинні дати любов, обійми і похвалу, таким чином, занурюючи дитини в певну енергетику. Завдяки їй вони стають більш стійкі до життя, набувають якусь захист, як капсулу. А ось «долюбленных» дітей видно неозброєним поглядом. І, до речі, всі моральні виродки — це зрослі недолюблені діти.
На щастя, зараз дозріло покоління людей 20-30 років, які починають про це замислюватися. Їх кількість зростає, і я хочу вірити, що вони будуть змінювати ставлення суспільства до дітей, дитинства.