Крепатура: боротися чи радіти?

krepatura borot sya ili radovat sya 1 - Крепатура: боротися чи радіти?

Остроус Віталій, персональний тренер, лікар «Клубу активного відпочинку Подільський«, про причини крепатури і про те, як полегшити її прояви.

Для початку визначимося з тим, що така крепатура. Це хворобливе відчуття в м’язах після інтенсивної фізичної роботи.

Процес такий: при досить інтенсивної активності в тканинах утворюються і накопичуються певні продукти розпаду (молочна кислота, недоокислені продукти, кетонові тіла і т. д.) з-за чого середовище «окислюється», що й викликає таке, іноді навіть досить дискомфортний стан, що приводить у деяких випадках до підвищення температури тіла.

Але наявність крепатури після фізичних навантажень — це норма.

Правда, інтенсивність (як і сама її наявність) пов’язана з різними факторами:

— підготовленість людини;

— частота занять та їх інтенсивність;

— частота зміни типу навантаження.

Про що свідчить крепатура.

Не завжди наявність або відсутність крепатури говорить про хорошою або поганою тренуванні, зазвичай мова йде про зміну навантаження, тип тренування або збільшенні її інтенсивності.

Найчастіше її відчувають після будь-яких перерв у заняттях (відпустка, відрядження, лінь).

Якщо ваші заняття не відрізняються один від одного інтенсивністю і варіантами зміни типу навантажень, ви можете роками не згадувати про крепатурі або відчувати її прояви дуже незначно. Це пов’язано з тим, що ваш організм виробляє саме ту кількість ферментів, яке потрібно для досить швидкої і максимально ефективної утилізації всіх відпрацьованих продуктів. Але якщо змінити навантаження або її інтенсивність, це призведе до великого розпаду й утворення «закисляющих» речовин — і «ласкаво просимо, а ось і я».

До речі, атлети які регулярно змінюють навантаження як за інтенсивністю, так і за її типом і тривалості, відчувають крепатуру практично після кожного тренування, і це теж нормально!

Як полегшити і чому не чекати, коли «саме пройде»

Як правило, крепатура проходить сама на наступному занятті повністю або частково!

Одне знаю точно, якщо нічого не робити, то відчувати її можна впродовж кількох днів. Як правило, максимальна інтенсивність больових відчуттів приходить на другий день ближче до вечора.

Для того щоб її зменшити, можу порекомендувати тільки одне: приходьте на наступний день в зал і продовжуйте займатися, зробіть пару розігріваючих рухів, розтягніть трохи, пробіжіться на доріжці і все, про крепатурі ви зможете забути. Всякого роду методи для ледарів (у вигляді кількох днів відпочинку, що супроводжуються прийомами ванн і саун) не допомагають, як би вам ні хотілося себе переконати в зворотному!

У деяких випадках, коли крепатура вкрай інтенсивна і супроводжується підйомом температури тіла вище +37 градусів, можна прийняти на ніч таблетку аспірину. Це максимум того, що ви можете зробити для полегшення вашого стану.

Єдиний дієвий засіб, яке спрацьовує завжди, — це регулярні тренування з 1-2 днями відпочинку, але не більше!

Немає крепатури — немає результату?

Дане твердження невірно! Вона буває завжди, хай не інтенсивна, але буває. Справа в тому, що часто це відчуття стає звичним, і ви просто не помічаєте. Але повірте, після якісного тренування крепатура є завжди!

Її немає в тих, хто нічого не робить! В такому разі можна з упевненістю сказати, що немає крепатури — немає результату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Got idea: 5 бюджетних способів реалізації проектів для підлітків

Напевно у кожного підлітка є якісь ідеї, які він чи вона хотіли б втілити в життя. А то й розвинути бізнес. З чого почати, які перші кроки потрібно зробити, — […]
got idea 5 byudzhetnyh sposobov realizacii proektov dlya podrostkov 1 - Крепатура: боротися чи радіти?