Насильство в пологовому залі: Громадська кампанія проти недбалого ставлення медиків

nasilie v rodil nom zale obschestvennaya kampaniya protiv halatnogo otnosheniya medikov 1 - Насильство в пологовому залі: Громадська кампанія проти недбалого ставлення медиків

Знайдеться чимало жінок у будь-якій країні, які, згадуючи про момент народження своїх дітей, обов’язково розкажуть і про те, наскільки погано, негуманно, а подекуди і некомпетентно до них поставилися лікарі та акушери. В Італії нещодавно піднялося ціле громадський рух, що пропонує ввести в кримінальний кодекс країни злочин «акушерська насильство».

Жінки, які потрапляють в пологове відділення, часто бувають просто виключені з процесу прийняття рішень з приводу їхнього власного тіла, їх дітей. Жінок ніхто не слухає, а адже вони розповідають про тривожної ситуації, в якій їх фундаментальні та конституційні права порушуються. Кампанія «Досить мовчати!» (Basta tacere!) збирає історії матерів, досвід яких став травматичним, на своїй сторінці у Фейсбуці для того, щоб домогтися запровадження відповідальності медиків «за насильство в пологовому залі».

«Мої пологи? Я відчула себе зґвалтованою»

«Мені зробили кесарів розтин тільки тому, що на думку лікарів «сутички вже мали розпочатися» — згідно з якимсь їх розрахунками. Вони відразу забрали дитину, а я почала плакати: «Покажіть мені мою дитину, будь ласка!» А вони відповідають: «Жінка, припиніть ридати, дайте зашити!», а одна каже: «Так зроби їй укол!» І мене ось так приспали, всю в сльозах». Інша мама розповідає: «Мої пологи стали для мене травмою, після якої мене місяць переслідували нічні кошмари. Я відчула себе зґвалтованою, ощупанной десятками безцеремонних рук. Перейми в мене тривали нескінченно, я повинна була лежати нерухомо, тому що на животі постійно був прикріплений датчик для контролю за серцебиттям дитини. У підсумку пологи почалися тільки після уколу окситоцину, після чого мені зробили прийом Кристеллера — грубо кажучи «видавлювали» дитини, і епізіотомію, розрізавши промежину так, що у мене в тридцять років — нетримання сечі. Доньку відразу забрали. Мені довелося довго боротися з післяпологовий депресією.»

«Може вам вже вистачить народжувати?»

Або ось ще історія: «Три вагітності. Другий син народився з затримкою розвитку. Під час третьої вагітності плід завмер на п’ятому місяці. Коли я народила бездиханне дівчинку, акушерка сказала мені: «Жінка, може вам вже вистачить народжувати?» Отже, це десятки справжніх історій тих матерів, які відчули себе жертвами недбалого або відверто агресивної поведінки медиків у найделікатніші години свого життя: у години появи на світ нового життя. В основному стосуються історії непробачно поспішного і неуважного ставлення медиків до них до і відразу після пологів, коли так важливо дати встановитися емоційного зв’язку між мамою і немовлям, допомогти матері налагодити годування і робити це компетентно, але і доброзичливо.

Досить мовчати!

За кілька годин сотні матерів поділилися своїми історіями, в яких вони розповідають, що були просто виключені з процесу прийняття рішень з приводу їхнього власного тіла, їх дітей. Матері скаржаться на недотримання їх прайвесі, різкість у спілкуванні, небажання інформувати жінок про те, що з ними збираються робити. На відсутність елементарної «людяності». Заради них і майбутніх мам був поданий законопроект «Про норми захисту прав породіль та новонароджених і про пологах як пріоритеті», так як «гарантувати права — це значить також гарантувати безпеку і здоров’я». Даний законопроект пропонує ввести поняття «акушерська насильство» як злочин. На підтримку законопроекту на сторінці руху в Фейсбуці збираються анонімні історії матерів, ініціатива акції належить десятки італійських НДО, в їх числі Human Rights in Childbirth in Italy.

Автор: Моніка Ковьелло

Джерело: vanityfair.it

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

10 батьківських способів зіпсувати відносини з дитиною

Багато батьків роблять чимало, для того щоб зруйнувати довіру між ними та дітьми. А потім дивуються, чому так важко домогтися слухняності або хоча б поваги. Ось кілька пунктів, які портал […]
10 otcovskih sposobov isportit otnosheniya s rebenkom 1 - Насильство в пологовому залі: Громадська кампанія проти недбалого ставлення медиків