Влад Троїцький: «Робити бізнес без цінностей безперспективно»

vlad troickiy delat biznes bez cennostey besperspektivno 1 - Влад Троїцький: «Робити бізнес без цінностей безперспективно»

Влад Троїцький вважає, що транслювати бізнес-цінності можливо через мистецтво, адже підприємництво — це не тільки про прибуток. Гроші — проходить. А ось цінності — те, що ідентифікує націю, міста, країни. Виступаючи на Business Wisdom Summit, режисер поділився своїм баченням побудови українського суспільства на основі симбіозу бізнесу, ідей і арту.

Темою останнього Гогольfest був «Ковчег», роздуми про те, що це таке. Для мене — це фейковая інформація, яка переповнює наш медійний простір і, взагалі, наше життя. Сидиш в соцмережах, читаєш новинні портали або, не дай бог, вмикаєш телевізор, і розумієш, що там жах-жах і далі нікуди йти. І цим чеканням катастрофи просякнутий весь світ. Коли спілкуєшся з європейськими або американськими друзями, вони кажуть, що попереду чекає турбулентність і інші всякі проблеми. І ось нам нав’язують таку картину світу, але людині в очікуванні поганого жити неможливо, починається фрустрація. Виникає питання: а що в цьому потоці може бути ковчегом? Ковчег — це не просто залізти в дерев’яну коробочку і чекати, коли хтось принесе оливкову гілочку. Це не очікування кінця, а роблення нового.

Днями у мене була цікава лекція для студентів-культурологів університету Шевченка. Я кажу: «Хлопці, а що для вас Україна? От якщо ви будете пояснювати своїм друзям на Заході, що таке Україна?» І знаєте, в очах абсолютна розгубленість. Хтось каже: можливості для бізнесу та розвитку IT-технологій. Ну, окей, однак ці бізнеси при найменших потрясіннях зірвуться і поїде куди-небудь в Каліфорнії або в Польщу. А я питаю, що саме конкретно позиціонує Україну як країну, нас як громадян, Київ як столицю? І ось тут виявилося, що немає таких маркерів і кодів, які і є загальний ознака того, що ми таке. І це, насправді, такий досить тривожний симптом, тому що країна, яка не має своїх кодів, культурного гумусу, фактично не формує структуру свого власного свідомості, тобто колективного свідомості.

Якщо немає колективної свідомості, тоді виникає питання, а через що будуть транслюватися ті цінності, в яких кожен з вас буде розвивати свій бізнес? Через що ми можемо транслювати нашу самість нашим дітям, вчителям? І я розумію, що більшість вчителів — це нещасні люди з пострадянським больовим синдромом. Вчора, до речі, в цьому університетському червоному корпусі велика аудиторія зібралася, осіб 200 сиділо, і тут заходить вахтерка і питає: «А хто вам дозволив? Де папірець?» І це університет, 21-й століття.

І ось знову виникає питання: наскільки ми всі, люди, які тут живуть, мислять і бажаючі, які планують своє життя в Україні, наскільки ми віддаємо собі звіт в тому, що ніхто не займається формуванням моделі майбутнього. Ось вміщувати в чому ми живемо? Раніше цю роль виконувала церква. Чи є в Україні хоч один простір, яке зроблено для того, щоб формувати смисли майбутнього не балачки, а на ділі? І тут виявляється, що такого немає взагалі.

Так наскільки ми взагалі в змозі домовитися про створення смислів? Це ключове питання про розвиненості суспільства. Я нещодавно прочитав дуже цікаву статтю, яка називається «Росія в теорії ігор», але насправді дуже підходить і для нас. Теорія ігор — це розділ математики і в ньому є задачка про п’ятьох піратів. Суть її така: значить, є капітан, помічник, боцман, рульовий і матрос. Капітан повинен розділити видобуток в сто монет з командою, але він капітан до тих пір, поки за нього голосує більшість. Питання: як розподілити кошти так, щоб ця система залишалася стійкою і за капітана продовжувало голосувати більшість? Інакше, проголосують за іншого, а капітана викинуть за борт і так далі. Абсолютно несподівану відповідь: 98 монет — капітану, 1 монету — помічникові, 1 монету — боцману, а решту — за борт. Кумедна історія. Чим менше люди довіряють один одному, тим легше ними керувати. Ось вони отримали від капітана копієчку і радіють. А як нам довіряти, якщо ми не розуміємо, що нас об’єднує? Через що це буде транслюватися?

Держава цим не буде займатися, бо йому не вигідно, щоб ми один одному довіряли. Всі ці розмови про громадянське суспільство ні до чого не призводять. Громадянське суспільство для Порошенка взагалі нічого не вирішує, тому що для нього 98 монет краще, ніж 30. Ми повинні сформувати запит, ми можемо домовитися. Не вони, а ми можемо домовитися. Ми маємо право поставити умову, як сформувати цей культурний бізнес, який нас об’єднує. Але робити бізнес без цінностей, на жаль, безперспективно. Тому треба займатися не тільки бізнесом заради грошей — це йде, а думати про те, що ми залишимо своїм дітям, чи даємо ми собі і нашій країні перспективу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

В цифрах: Портрет сучасних підлітків

Покоління сучасних підлітків — саме «правильне» в порівнянні з попередніми поколіннями за останні 25 років. Про це йдеться в доповіді Центру по контролю і профілактиці захворювань США. Дані опитувань, проведених […]
v cifrah portret sovremennyh podrostkov 1 - Влад Троїцький: «Робити бізнес без цінностей безперспективно»