Поворот на 180°: Чому залишити свій бізнес і піти в нову сферу — іноді краще рішення

povorot na 180 pochemu ostavit svoy biznes i uyti v novuyu sferu inogda luchshee reshenie 1 - Поворот на 180°: Чому залишити свій бізнес і піти в нову сферу — іноді краще рішення

Я сиділа на березі Адріатики, дивилася на горизонт і куполи кайтов… «Чорт забирай, — думала я. — Світ такий великий, з такою кількістю шляхів, можливостей, варіантів, а я прив’язала себе залізним ланцюгом до свого бізнесу, і ось вона вже почала затягуватися петлею. Я — мама в декреті, дитині півтора року, але я працюю майже з дня його народження. Їжджу на безглузді зустрічі, щоб на мене «подивилися», стежу за чужими помилками, низько вклоняюся трансгалактическим гігантам особі з важливих-преважных джуніорів, і боюся, постійно боюся, що не буде проектів, грошей на зарплати, грошей на оренду, загалом — грошей».

У той час я часто згадувала хороший фільм «Арізонська мрія», де головна героїня говорила, що її будинок висить, як камінь на шиї, і горить… Ось так я відчувала тоді свій бізнес. З боку, у соціальних мережах, на зустрічах, для друзів я виглядала крутий: така собі бізнес-леді, машина, підлеглі, офіс, портфоліо, великі клієнти… Ох, боюся, добра половина українських бізнесів саме такими пустушками, як мій, і є. Принаймні, тепер, коли я спілкуюся з людьми, а не з їх персонами.

Загалом, я сиділа і думала, що мене це так дістало! І ось тоді я вирішила закрити своє агентство разом з дев’ятьма роками мого життя на нього витраченими. Приїхала в Київ, зібрала команду (у мене була, до речі, чудова команда, просто керівник не своєю справою займався) і сказала: «Шукайте, друзі, роботу».

Як вибрати «свою» нову справу

До того часу я дуже зацікавилася темою косметики і з чого вона складається, і я вже півроку вела свій блог на цю тему. Інтуїтивно, ще несвідомо, я розуміла, що це моє. Під час декрету я вирішила підібрати собі косметику і потрапила на сайт Paula’s Choice, почала читати про міфах і просто провалилася. Мене це дуже зачепило. Я згадала свою освіту біолога, почала вивчати, пробувати, читати і зрозуміла, що хочу вести свій блог. Є тест на визначення того, чи займаєтеся улюбленою справою. Одне з питань звучить так: якщо у вас є вільний час і немає ніяких справ, чим ви займетеся? Я розуміла, що однозначно займуся вивченням косметики.

Влітку я продала свій бізнес, а восени пішла на курси косметолога. Я вже консультувала людей по домашньому догляду, але розуміла, що мені потрібні більш глибокі знання. Я почала практикувати косметологію відразу після закінчення курсів. Клієнтів давав блог, загалом-то, він і став моїм спасінням і основним ресурсом, завдяки якому мене знаходять люди.

До чого бути готовим в перехідний період

В емоційному плані я буквально віддирати від себе свою «корону». Я визнаю, що я честолюбна, і постійно себе одергиваю у цьому, щоб у новій сфері знову не почати гонку за помилковими ідеалами. Титули та статуси повинні додаватися безкоштовно до хорошого професіонала своєї справи. Також я розумію, що вони далеко не завжди є маркерами такого, — є купа «дурнів з дипломами».

Перші три місяці мені було дуже важко. Я дуже поспішала вирішити, що ж мені робити далі. Часу на відпочинок і переосмислення у мене просто не було. У мене вже не було бізнесу, але ще не знала, що конкретно робити далі. Я все намагалася сісти на два стільці: поєднати мою попередню експертизу і нове захоплення. Звичайно, нічого з цього не вийшло. На роботу мене нікуди не взяли.

Я б ніколи так фанатично, і поки що успішно, не займалася косметологією, якби, в тому числі, банально не мала потребу в грошах. Якщо б у мене була фінансова подушка, я би повільно і розслаблено ходила по семінарам, пробувала косметику, не рила б у нестямі літературу, тому що у мене щось не виходить, і точно не вставала б в 6 ранку, якщо клієнт на 8. Відсутність подушки стало моїм бонусом: це як приїжджі студенти навчаються краще, ніж їх столичні однокурсники, і потім часто стають успішнішими — адже їм є що втрачати.

Мій чоловік в цей період підтримав мене не тільки фінансово, хоча об’єктивно було важко (та й зараз не так вже й легко), але й морально, — що важливіше. Він не крутив пальцем біля скроні, мовляв, що ти робиш, ти ж все руйнуєш в 36 років нова професія? Мій чоловік мовчки спостерігав за тим, що я роблю, і не ставив зайвих запитань, але якщо я ділилася — жваво цікавився і підтримував мене. Зараз він говорить, що я тоді надихнула його на зміни, і мені дуже приємно це чути.

Три принципу для людей, які круто вирішують змінити свою кар’єру

Давати поради важко, у всіх дуже різні ввідні, потреби, ситуації. Але раптом кому-та знадобляться мої «правила життя». Пам’ятайте, що:

1. «Потім» ніколи не настає найкращий час щось змінити — це зараз.

2. Завжди потрібно планомірно виконувати свої бажання, не пробувати, а робити, адже не спробуєш — не дізнаєшся.

3. І останнє: щоб почати щось нове, на жаль, треба відмовитися від старого, з спроб утриматися одночасно на двох стільцях нічого хорошого не виходить.

Зараз я їду на роботу з радістю, я чекаю на свої робочі дні. Я несу повну відповідальність за себе і своє життя, і тому у мене є ця свобода і незалежність: я працюю тоді, коли мені зручно. Плюс моя нова сфера дозволяє мені спілкуватися з людьми майже без масок, без персон, і це дуже збагачує і розслабляє. А мінус тільки один: не попрацюю — не зароблю, тому хворіти зовсім не можна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Запах жінки

Ксенія Верлан Автор Ксенія Верлан Beauty консультант, блогер «Виступаю в похід. Розраховую тижнів через 8-10 прибути до Франції. Припиняй митися», — писав Наполеон Жозефіні. Можна довго сміятися над Наполеоном, але […]
zapah zhenschiny 1 - Поворот на 180°: Чому залишити свій бізнес і піти в нову сферу — іноді краще рішення