Подорожуємо по Україні: Стародавнє козацьке село Мигія

puteshestvuem po ukraine starodavnee kazackoe selo migiya 1 - Подорожуємо по Україні: Стародавнє козацьке село Мигія

 

Місце розташування і дорога

Мигія розташована на березі Південного Бугу, в 10 км від Первомайська, на території заповідника «Гранітно-степове Побужжя». Мигию називають «маленькою Швейцарією», але нам здається, що Швейцарію ніколи не назвуть «великий Мигией», хоча клімат і рельєф місцевості в Мигії дійсно трохи нагадують Швейцарію. Гід Олег розповідав нам, що він особисто супроводжував за Мигії туристів з Цюріха, і вони були вражені красою тутешніх місць.

Що стосується дороги: від Києва до Мигії вона абсолютно нормальна, за винятком окремих невеликих ділянок.

Оцінка – 8

Характеристика місця по суті питання

Мигія – місце унікальне у всіх відносинах. Тут ви знайдете і зелену природу, і благородних скакунів, і скелі, і озера, і швидкі ріки, і пороги, і навіть урбанистически стильний пейзаж у вигляді старого водяного млина, яка зараз служить чудовим оглядовим майданчиком. Тут поєднується дикий відпочинок і здоровий спорт, а ваші діти отримають свої покладені емоції в повній мірі.

Оцінка – 9

Інфраструктура

Інфраструктура в Мигії, порівняно з іншими місцями традиційного відпочинку на природі, досить розвинена: є все необхідне для проживання (всіма способами), харчування (як кафе в самій Мигії, так і магазинчики), водного спорту (прокат спорядження), а в якості бонусу – поруч Первомайськ. Але бонус той ще, звичайно, тому що по всій Україні я не бачила більше запущеного і занедбаного міста, ніж Первомайськ. Кажу від себе, приймаючи удар з боку ображених первомайців.

Оцінка – 6

Проживання

Наша команда жила в придорожньому комплексі «Три бажання» – рукою подати до всіх мігійських красот. Крім досить зручних номерів, там є лазня, басейн, альтанки і окремі будиночки далеко від дороги, а ще в місцеве кафе ходять обідати всі знають туристи і місцеві жителі: тут дуже смачно і недорого. Ми в основному вдаряли по млинців з сиром. У «Трьох бажаннях» дуже-дуже чисто – Ользі Фреймут б сподобалося.

Вартість проживання на нашій базі така: 150 грн. за одномісний номер, 250 – за двомісний, 450 – за трьох-чотиримісний.

Але є в Мигії варіанти і дешевше – наприклад, 80 грн. за койко-місце (зручності у дворі).

Місць для кемпінгу більш ніж достатньо: можна приєднатися до групи на смугастих каяках, влаштували привал біля порога «Інтеграл», або ж встановити кемпінг самостійно на березі радонового озера. Все що завгодно, лише б ви посміхалися.

Оцінка – 9

Харчування

Якщо ви їдете з наметами, беріть з собою все найсмачніше, а зловите рибу в Ландышевом озері, яке мальовничо проглядається з Високою (Протычанской) скелі. Якщо живете на будь-якій базі, то снідати, обідати і вечеряти ідіть в «Три бажання» – ми поганого не порадимо. Але рибу все одно зловіть

Оцінка – 8

Розваги

Рафтинг, водний слалом на каяках, байдарки і катамарани – всі види водних розваг і туризму тут наявні, і не тільки для досвідчених спортсменів. У Мигії є свій невеликий Крим – радонове озеро з нереально бірюзовою водою, майже як на мисі Фіолент. Крім корисних властивостей, в озері дуже комфортно купатись та стрибати зі скель різної висоти – підводних каменів немає, глибина – до 42 метрів.

Якщо ви не займалися ніколи раніше водним туризмом, беріть інструктора і сплавляйтесь по тихій воді на рафтах – це можна робити навіть з маленькими дітьми, все одно всіх одягнені в рятувальні жилети.

Скелелазіння, фотополювання, купання у Південному Бузі, риболовля, катання на кониках – ось багато чого, що вам буде доступно в Мигії.

А зовсім недалеко знаходиться зразковий місто Южноукраїнськ зі своїми неймовірними чудесами: Парк ангелів, дивовижні каньйони, наскельна скульптура і живопис – враження не помістяться навіть на 16-гиговую флешку.

Оцінка – 10

Можливість відпочинку з дітьми

Тільки під вашу відповідальність. Ми бачили туристів з дітьми 2-3 років, але суб’єктивна думка – нехай ваші діти підростуть хоча б до п’яти.

Оцінка – 6

Глибокодумний висновок

Дивовижне місце. Приїхавши сюди на тиждень, ви зможете наповнитися враженнями на рік. Мигія знаходиться між двома українськими туристичними «чудесами» – Південноукраїнському і Вознесенському. І якщо ви приїхали на машині, цілком зможете заїхати в Актовський каньйон, і подивитися наскальні скульптури в Южноукраїнську, і викупатися в будь-якому місці Південного Бугу. Одне з найбільш об’ємних місць для відпочинку, рекомендуємо від душі!

Читайте також: Подорожуємо по Україні: Бакотська затока

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Помідор на допомогу, або Як встигати зробити роботу за 2 години

Вікторія Деккер Автор Вікторія Деккер Бізнес-тренер, автор проекту Ladybiz (ladybiz.org) Я — матуся активна! І навіть гіперактивна, як і мої діти… У мене в голові завжди мільйон ідей і, здавалося […]
pomidor v pomosch ili kak uspevat sdelat rabotu za 2 chasa 1 - Подорожуємо по Україні: Стародавнє козацьке село Мигія