Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 1 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

Кордилина – декоративний чагарник, що відноситься до сімейства Спаржеві. Друге неофіційну назву – дерево королів. Зазвичай його вирощують в домашній атмосфері, а також висаджують в саду на відкритому просторі.

Опис рослини

Природне середовище проживання кордиліни – сирі рівнини і скелясті ущелини Нової Зеландії. Також її можна зустріти в деяких європейських країнах і на північно-західному узбережжі США. В період цвітіння на стеблової частини з’являються красиві бутони всіляких забарвлень (залежно від різновиду). Суцвіття нагадують распушенную пензлик з безліч дзвоникоподібних квіток.

Прикмети і забобони говорять нам про деякі магічні властивості «зеленого друга»: у будинку, де він живе завжди буде панувати мир, любов і злагода. Сварки і непорозуміння йдуть назавжди, господарі знаходять душевний спокій і рівновагу.

Популярні сорти

Найпоширенішими для культивування вважаються наступні види:

  • бенкс – володіє тонким довгим штамбом, черешкообразными довгастими листочками насичено зеленуватого відтінку, а також білосніжними квітконосами, висота до 1 м;
  • верхівковий – має укорочені стебла, ланцетну довгу листя з пурпуровою облямівкою, цвітіння відбувається вкрай рідко, воно виражається в появі дрібних світло-бузкових волотистих бутончиків, довжина до 1,5 м;
  • мамбо – яскраво-червоні, бордові, зелені та червоні листя, шикарні лілові або білуваті пелюстки, величина до 3 м – характерні особливості даного підвиду;
  • ред едж – його відмінна риса: темна зелень з поперечною кремовою смугою посередині і пурпурні витягнуті зав’язі, довжина до 2 м;
  • червоний – чагарник, що росте до 6 м, з нерозгалужених пагонами і шкірястими довгастими листками, цветоножная волоть пазушная, культивація проводиться в світлих прохолодних приміщеннях;
  • неподілений – негнущийся стеблинка, ременеподібні листи з червоної жилкою по центру, невибагливі в утриманні – основні риси цього різновиду, розмір до 1,5 м;
  • прямий – широколистовой сорт з блідо-фіолетовими суцвіттями круглястої форми діаметром до 4 см, здатний досягти до 2,5 м у висоту;
  • австралійський – відрізняється мечоподібними листочками з широкою центральною жилкою світлого забарвлення, білявими зав’язями, истончающими делікатний аромат, виростає до 3 м.

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 2 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

бенкс

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 3 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

верхівковий

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 4 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

мамбо

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 5 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

ред едж

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 6 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

червоний

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 7 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

неподілений

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 8 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

прямий

kordilina vidi doglyad v domashn h umovah rozmnozhennya 9 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження

австралійський

Умови для вирощування

Температурний режим

Влітку температура повітряних мас в приміщенні повинна знаходитися в межах між 20-25 С. Восени поступово знизьте показник термометра на кілька одиниць (близько 5-6 С). Взимку оптимальним варіантом буде проміжок 7-10 С. Ретельно захищайте кімнатного вихованця від протягів і пекучих сонячних променів.

Місце розташування

Відповідною територією в будинку або квартирі стануть: добре освітлений письмовий або кухонний стіл, віконний підвіконня, виходить на східну або західну сторону будівлі, а також спеціальні підлогові підставки.

Освітлення

Кількість світла рекомендується регулювати в залежності від часу року, наприклад, влітку достатньо природного освітлення, у зимовий та осінній період (переважно ввечері і вночі) необхідно встановити додаткову штучну підсвітку – люмінесцентну або світлодіодну лампу.

Вологість повітря

Кордилина – житель субтропічного клімату, тому намагайтеся максимально зволожувати повітря за допомогою пульверизатора або саморобної дренажної системи – мокрою гальки, яку необхідно покласти на дно горщика або поруч з ним в невеличке блюдце. Також допускається використання електронного атмосферного зволожувача.

Полив

У сильну спеку число зрошень слід збільшувати до 2-3 разів на добу. Під час холодів поливайте грунт не більше 1-2 разів на тиждень. Найбезпечніший спосіб – аррозация через зовнішній піддон. Також припустимо верхній полив шляхом обприскування холодною відстояною водою. Важливо пам’ятати, що квітконіс не переносить застою рідини, тому стежте за її рівнем у вазоні, щоб уникнути сильного опадання листя і пелюсток.

Грунт і добрива

Виготовте живильний грунт, що складається з: дерну, листового перегною, крупнофракционного піску і перепрілого гною в рівних частках. Періодично розпушуйте ґрунтовий шар для кращого проходження кисню до коренів.

В період активного зростання коренева система потребує періодичного підживлення мінеральними та органічними добавками. Щотижня (з квітня по серпень) удобрювати землю деревною золою, коров’яком, перегноєм і різними вітамінними комплексами.

Горщик

Приділіть вибору горщика особливу увагу. Якщо посадка є первинною, то знадобиться вазон невеликого діаметра (до 15-20 см). При повторної пересадки потрібно кашпо, перевищує попереднє на 5-10 див Обов’язково присутність дренажних отворів, пропускають надлишки вологи. Оптимальним матеріалом вважається скло, необроблена кераміка, глина або дерево.

Пересадка

Молоде деревце пересаджуйте щорічно. Після 4-5 років чисельність пересадок знизьте до 1 разу на 5 років. Надалі досить міняти верхній земляний шар на свіжий. При пересаджування не забудьте додати трохи подрібненого березового вугілля і цегляної крихти. Підготуйте ємність потрібного розміру. На її дно висипте дрібнодисперсну гальку. Потім наполовину присипте землею. Висадіть квітка. Засипте рештою кількістю ґрунтової суміші. Зрошує малим об’ємом відфільтрованої рідини.

Обрізка

Проводите підрізування тільки після цвітіння. Візьміть гострий ніж і акуратно обріжте розрісся ділянку і зів’ялі сухі квітконоси. Проводьте процедуру в кінці червня або на початку липня. Також рекомендується укоренити стару квіткову верхівку, зрізавши її рівно посередині. Помістіть відросток у склянку з прохолодною рідиною, почекайте 14 діб до остаточного формування кореневища. Після цього пересадити в ґрунт.

Розмноження

Воздуховыми відведеннями

З одеревеневшего стеблинки зріжте тоненьку смужку кори розміром 3,5-4 див. Обов’язково обробіть зріз биостимуляторным засобом, наприклад, Корневином, виконуючи докладну інструкцію на упаковці. Оберніть шматочком моху сфагнуму і харчовою плівкою. В міру підсихання зволожуйте мох. Після сходження первинних коренів на відводки, відокремте їх і пересадите в землю. Нові нирки з’являться через 21 день після посадки.

Живцями

Процес живцювання полягає у використанні полуодревесневших гілочок з верхівкової або серединної стеблової частини. Укорените живці в теплій воді температурою 25-30 С. Після проростання корінців висадіть кілька росточков в піщано-земляну суміш з перегноєм і торфом. Постійно зволожуйте і розпушуйте грунтовий субстрат для кращої циркуляції кисню в ньому.

Насінням

Придбайте в садівничому магазині упаковку насіння. Їх посів необхідно проводити строго ранньою весною до складу з дерну і річкового дрібнодисперсного піску. Первинних сходів варто очікувати через 21 день після висадки. Полив повинен бути помірним і дбайливим, але регулярним для прискорення росту.

Шкідники і хвороби

Трипси

Трипси – дрібнуваті узкокрылые колючо-сисні комахи. Їх личинки живляться клітинним стебловим соком. Якщо в процесі огляду ви виявите безліч чорних крапок і плями коричневого або темно-бурого відтінку – це перша ознака існування даного паразита. Надалі пошкоджені зони стають сріблястими, бутони деформуються і поступово висихають. Паразити відкладають виділення липковатой консистенції, є сприятливим середовищем для розвитку сажистого грибка. Причини – сусідство з хворими культурами, надмірна вогкість.

Промийте заражене рослина під душем. Видаліть пошкоджені паростки, зрізавши їх ножицями. Обприскайте лікувальними препаратами, в тому числі і всі квіти, що знаходяться в квартирі. Відмінні фунгіцидні засоби – Фітоверм, Інтавір, Моспілан.

Щитівка

Шкідливі равнокрылки із загону кокцидные поглинають сокові запаси листочных пластин. На локації їх поселення можна виявити яскраві червоні цятки або точки. Протягом тижня починають загинатися і жовтіти краї листків. Повне в’янення та загибель відбувається через 14 днів. Інфікування трапляється через відкрите вікно або з-за нестачі освітленості.

Лікування – процес тривалий і трудомісткий. Для початку промийте теплою окропом з господарським милом всю культуру. На 2 день протріть листочные пластини ватним диском, змоченим в медичному спирті. Остаточна обробка фунгіцидами проводиться на 3 добу.

Попелиця

Поява попелиці супроводжується закручуванням і відмиранням листочків, а також їх пожовтінням. Також з’являються дрібні дірочки, розташовані в різних локаціях листа. Стебла покриваються темним коркообразным нальотом. Головні фактори, що впливають на розвиток недуги – покупка вже інфікованої квітки, недотримання правил догляду.

Продезінфікуйте грунтовий шар спеціалізованими хімічними інсектицидами. В якості профілактики – посадіть небагато молодих чорнобривців, сыграющих роль репелентів.

Павутинний кліщ

Павутинний кліщ – маленькі червонуваті жучки, що огортає липковатой білястої павутиною паростки. Виникнення нальоту і поступове скручування листкових пластин – головна ознака захворювання. Шкідника можна занести разом з ґрунтовим складом або на підошві взуття після вулиці.

Для знищення застосовують різноманітні акарициди та інсектоакарициди: Демитан, Аполлло, Омайт, Сельта. Ефективною вважається обробка медичним спиртовим розчином.

Білокрилка

Білокрилка – напівпрозора муха з довгими крильцями, що паразитує на садових і кімнатних культурах. Виникає спертости повітря і підвищеної вогкості. Вона здатна проникати в стебло, поїдаючи його зсередини. Уражені місця зі зворотної сторони мають липковатый наліт – продукти життєдіяльності комахи.

При виявленні шкідливої мушки негайно обробіть всі, навіть здорові ділянки інсектицидами – Адмірал або Актара. Щодня протирайте листя вологою ганчірочкою, змоченою у водяному розчині з розчиненим дігтярним милом (його запах має відлякуючим дією).

Підгнивання стебла

Гниття серцевини стає наслідком надлишкової вологи після зрошувальних заходів, обмороження або механічного пошкодження. При цьому спостерігається втрата пружності і яскравості забарвлення листкової пластинки, виникнення коричневого відтінку і стеблового підстави, стрімке відмирання зеленої маси і шийки стовбура, покривання суцвіть бурими цятками.

Для профілактики і лікування скористайтесь слабким розчином марганцю або готовими фунгіцидними складами: Мікосаном, Квадриксом або Фитоспорином-М.

Скручена листя

Надмірна сухість повітряних мас і закрите безоконное простір призводить до скручування листя і відмирання всього відростка. Постарайтеся тримати показники в нормі, щоб уникнути подібних ситуацій.

Кордиліни вражають своєю незвичайною красою, але вони досить примхливі у догляді. Приділяйте їм достатню кількість часу та уваги, тоді яскрава соковита зелень і барвисті бутончики будуть радувати вас довгий час. Ми розглянули безліч цікавих різновидів – докладні назви з фото були наведені в статті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Дегтярный шампунь – користь і шкода, показання та інструкція по застосуванню

Сьогодні більшу популярність набуває натуральна побутова хімія та косметика. Один із засобів догляду за волоссям, яке заслуговує вашої уваги, це дегтярный шампунь. Користь і шкода цього перевіреного часом кошти обговорюється […]
degtyarnyy shampun korist shkoda pokazannya ta nstrukc ya po zastosuvannyu 1 - Кордилина – види, догляд в домашніх умовах, розмноження