Килимки для ванної кімнати і туалету – не тільки частина декору, але і необхідний елемент, що допомагає убезпечити себе від можливих травм. Крім того, набагато приємніше встати босими ногами на м’яке покриття, ніж на холодну підлогу.
Функції
В першу чергу килимок використовується в якості захисту від можливого падіння – слизька підлога, особливо у ванній кімнаті, часто служить причиною багатьох травм. Крім того, половічок вбирає в себе вологу з мокрих ніг і, відповідно, при подальшому пересуванні по керамічній плитці не залишається розлучень і мокрих слідів. Це також допомагає економити час на зайву прибирання та підтримує порядок у ванній кімнаті.
На додаток можна сказати, що завжди приємніше виходити з теплої води на м’який, приємний килимок, ніж на мокрий, холодний підлогу. Крім усього іншого, поєднуючись з інтер’єром по кольоровій палітрі, він ще виконує естетичну функцію і додає приміщенню затишку.
Правила вибору
Купуючи килимок, кожен сподівається на його тривалий термін експлуатації. Щоб результат не розчарував, необхідно при виборі враховувати деякі основні вимоги до коврикам:
- зносостійкість;
- щільність моделі;
- хороша абсорбція вологи і непропускание її на підлогу;
- швидке висихання;
- стійкість до зміни температур;
- легкість в прання і чищення;
- наявність протиковзне покриття на виворітній стороні;
- гарний вигляд;
- доступна ціна.
Варто звертати увагу не тільки на зовнішню сторону міні-килима, але й на внутрішню, адже саме її покриття відповідає за безпеку. Низ повинен бути прогумованим або силіконовим – це забезпечить протиковзання килимка на підлозі по поверхні. Але під таким покриттям може накопичуватися волога, тому час від часу варто просочувати його антибактеріальними засобами. Більш якісні килимки у вигляді протиковзких елементів мають присоски, які добре утримують половик, не даючи йому рухатися по підлозі.
Вибираючи половічок, варто також брати до уваги загальний дизайн приміщення.
У ванну або туалет з однотонним оформленням більше підійдуть яскраві вироби, схожі по тону кольорів з якимись деталями. Таке рішення внесе яскраву нотку пожвавлення в оздоблення кімнати. Якщо обробка виконана в більш яскравих тонах, однотонні килимки з забарвленням, схожою на оформлення підлоги або стін, гармонійно доповнять такий інтер’єр. А також варто врахувати, що форма килимків не повинна значно відрізнятися від фігурних обрисів предметів, що перебувають у ванній.
Різновиди
Відповідно до свого призначення килимки бувають:
- з антиковзаючим підставою;
- зі спеціальним підігрівом;
- з малюнком;
- ткані, в’язані, з синтетичних ниток;
- з суто натуральних матеріалів.
Набори килимків для ванної та санвузла можуть бути як з натуральних матеріалів, так і з синтетичних. Кожен з них має свої плюси і мінуси.
- Килимки з гуми і силікону в першу чергу відрізняються високим ступенем захисту від ковзання. Їх поверхня в більшості випадків рельєфна, така особливість, крім прямого призначення, ще й сприяє масажу ступень. При їх виробництві використовують різноманітні ароматизатори, усувають запах, і просочують протимікробними засобами, які перешкоджають виникненню грибка.
Моделі з такого матеріалу здатні витримувати високі температури і відрізняються досить широкою палітрою кольорів.
- Комплекти з бавовни користуються досить високою популярністю, оскільки відрізняються легкістю у догляді: без проблем стираються, досить швидко сохнуть, мають приємну текстуру. Більшість моделей такого виду оснащені силіконової облицюванням знизу для відсутності ковзання. Новим трендом вважаються в’язані килимки, які до того ж можна створити своїми руками з різних ниток, шнурків або смужок тканини. Їх форма і колірна палітра залежить від фантазії та вміння рукодільниці.
- Килимки акрилові також мають в основі прогумовану тканину і, крім того, вигідно відрізняються надзвичайно тривалим терміном експлуатації. При цьому їх форма і колір не втрачають свої початкові параметри. Такі вироби дуже прості у догляді: легко перуться і швидко сушаться. Гумова основа ефективно утримує килим від ковзання за різними видами поверхонь. Різноманітна колірна палітра дає можливість підібрати килимок до будь-якого оформлення. Серед усіх видів вони найбільш затребувані і характеризуються відмінним співвідношенням ціна – якість.
- Природними матеріалами для виготовлення доріжок для ванної та туалету є бамбук, галька, пробка. Такі вироби відрізняються екологічністю і, відповідно, більш високою ціною. Цілком реально зробити такий килимок самостійно, наприклад, з гальки. Для цього на гумове полотно за допомогою клею, який володіє водовідштовхувальними властивостями, прикріплюють невеликі камінчики – таким чином виходить відмінний килимок, що володіє ще і масажним ефектом. Таким же чином можна виготовити зручні підстилки з пробки.
- Міні-килими з підігрівом особливо актуальні для ванної кімнати, в якій відсутня тепла підлога. Обігрів таких моделей проводиться шляхом електропідігріву спеціальними пристроями, розташованими в спеціальних чохлах всередині виробу, або ж інфрачервоної плівки. Такі килимки володіють підвищеним захистом від поразки електричним струмом, тому абсолютно безпечні для вживання. Такі доріжки створюють комфортну обстановку у ванній і туалеті, і значно економлять фінанси в порівнянні з установленням теплих підлог.
- Підстилки з мікроволокна досить популярні, оскільки відрізняються м’якою структурою, хорошим поглинанням вологи, а також надзвичайно прості у догляді. Їх властивості аналогічні акриловим, а ось мінусом можна вважати нестійкість до температурних впливів,
- Килимки з ПВХ вигідні тим, що продаються в рулонах і без проблем можна вибрати необхідні розміри, а також вирізати бажану форму. Крім того, матеріал володіє такими перевагами, як низька ціна, приємна текстура, легко миється і не ковзає. Але вироби з ПВХ не відрізняються особливо тривалим терміном експлуатації, оскільки складаються з рейок. До того ж вони погано вбирають вологу, що часто призводить до виникнення грибка. Щоб цього уникнути, після кожного намокання їх слід добре просушувати.
- Дитячі килимки для ванної насамперед повинні бути безпечними і максимально комфортабельними, тому краще вибирати вироби, що мають присоски для протидії ковзанню. Такі моделі відрізняються різноманітністю форм і колірної палітри, дітям дуже подобаються килимки у вигляді різних морських мешканців.
З товстої бавовняної, синтетичної пряжі або навіть джгута можна самостійно створити красивий і практичний килимок. Таке оригінальне виріб привнесе в інтер’єр приміщення неповторний затишок і особливу родзинку.
Серед країн-виробників комплектів килимків для ванної та туалету особливо виділяється Туреччина. Турецькі вироби відрізняються надзвичайно високою якістю і гарним дизайном. Німецькі виробники також пропонують високоякісні набори міні-килимків різноманітних форм як синтетичних, так і з природних матеріалів.
Всі моделі мають свої переваги і недоліки, тому вибір залежить від власних уподобань та смаків. Але однозначно можна сказати, що набори килимки в ванну кімнату і туалет додадуть приміщенню затишку і довершать оздоблення.
Про те, як вибрати безпечний килимок для ванної, дивіться у наступному відео.