
Тимофій Дрогин, зірка teen-конференції, 11-річний учень Дитячої інженерної академії, на четвертому HR Wisdom Summit розповів, у яких компаніях захочуть працювати ті, хто сьогодні ходить у школу. І, взагалі, чи захочуть.
Мене звуть Тимофій. Мені 11 років. І поки я не визначився, ким хочу стати в майбутньому. Іноді я бачу себе програмістом, іноді — ботаніком або хіміком. Я бачу себе людиною, що працює на різних цікавих проектах в комфортній для нього обстановці з вільним пересуванням і плануванням свого робочого дня.
Якою ж має бути робота, щоб я біг на неї так само, як я біжу зі школи додому?
Інновації
Якби я міг вибирати, я б обрав саме ту компанію, для якої саме інновації, а не отримання прибутку, стають головною метою. Мене цікавлять такі речі, як розробка нових матеріалів, способи збереження енергії, робототехніка, освоєння космосу. Для мене дуже цінно відчуття причетності до чогось важливого і розуміння, що в моїй роботі є сенс.
Креативність керівника
Я б дуже хотів, щоб на чолі компанії стояв креативний і харизматичний лідер, який би вірив у свою справу і надихав своїм прикладом інших людей. Мені дуже подобається історія про Ілону Масці і його компанії SpaceX. Коли під час запуску першої ракети Falcon стався збій, за ним спостерігали близько 350 співробітників, які працювали по 70-80 годин на тиждень. Ілон Маск, який вклав $100 млн, вийшов до команди і сказав, що гроші ще на два запуску: «Що стосується мене, я ніколи не здамся». І буквально в тому ж році був проведений четвертий запуск Falcon, який пройшов успішно.
Хороша команда
Під командою я маю на увазі коло людей, які мають спільну мету і працюють в атмосфері довіри і співробітництва. Це група людей, де один за всіх і всі за одного.
Відкритість до нових ідей
Мені здається, якщо заохочувати працівників тягу до творчесту, ініціативності та свободу вираження, можна отримати набагато більше ідей для розвитку бізнесу. Це як у школі! Якщо вчитель заохочує дітей, на його уроках хочеться тягнути руку, відповідати, бути готовим і активним.
Фінансова мотивація
Я хотів би працювати в компанії з цікавими ідеями фінансової мотивації співробітників, щоб у майбутньому можна було стати акціонером, партнером або керівником, наприклад.
Організація робочого часу
Мені дуже подобається, що в такій компанії, як Google, немає розпорядку дня. Кожен починає і закінчує роботу, коли вважатиме за потрібне. Головне, щоб виконувалося все заплановане.
Організація робочого простору
Робоче місце для мене не має вирішального значення. Пріоритет — це цікава робота, дружня обстановка, гарна зарплата. Але є речі, які важливі для комфорту та які мені б хотілося мати на робочому місці: зручне крісло, хороший монітор і трохи особистого простору навколо.
Визнання і повагу
Людина може повністю реалізувати свої таланти на роботі, якщо до його думки прислухаються, якщо його досвід цінують.
Можливість зростання
Я поки не знаю, в якому напрямку хочу розвиватися: як фахівець, як менеджер проектів або як керівник. Але як би не було, на ухвалення рішення про роботу вплине той факт, що такий розвиток можливий.
Працювати, щоб жити, а не жити, щоб працювати
Здорово, коли люди ставляться до своєї роботи з самовіддачею, але я вважаю, що ми працюємо, щоб жити, а не навпаки. Добре, коли ти можеш приділити час сім’ї, друзям, мати хобі, багато подорожувати. Я сприймаю роботу в компанії як тимчасовий етап у своєму житті, тому що ті, хто не ризикують в житті, працюють на тих, хто ризикують.