Що з продуктів не можна з’їсти на сніданок: рекомендації дієтолога

Список продуктів, які не можна їсти на сніданок.

Сніданок — найважливіший прийом їжі протягом дня. В залежності від того, що ви з’їсте на сніданок, буде відрізнятися травлення протягом дня. У цій статті ми розповімо, які продукти не можна їсти на сніданок.

Що з продуктів не можна їсти на сніданок?

Багато вчених відзначають, що травна система починає свою роботу рано вранці, тому її функціонування безпосередньо залежить від того, що ви будете вживати рано вранці. Дієтологи не дарма рекомендують випивати натщесерце склянку теплої води.

Продукти, які не можна їсти на сніданок:

  • Вони вважають, що це активізує кишечник, а також шлунок і травну систему, тим самим вона починає працювати як би вхолосту. При цьому здійснюється підготовка всієї системи до подальшого переварювання їжі. Серед продуктів, які негативно позначаються на стані шлунка вранці, можна виділити цукор, його не можна їсти на сніданок. Це пов’язано з тим, що з 6:00 до 10:00 ранку підшлункова залоза, на думку багатьох фахівців, працює досить погано. Вона в повній мірі не може виробляти необхідну кількість інсуліну та інших травних гормонів, які беруть участь у перетравленні їжі.
  • Відповідно прийом цукру, простих вуглеводів, а також кава з цукром і десертів, негативно позначається на роботі всієї системи. Так, багато фахівців рекомендують при важкому розумовому і фізичному праці, рано вранці віддавати перевагу вуглеводів. Проте варто пам’ятати, що вони повинні бути складними. Тобто розщеплюватися в кілька етапів, поступово вивільняючи глюкозу.
  • Таким чином, у крові не буде спостерігатися стрибка глюкози, що дуже важливо для людей хворих на діабет. Але це має значення не тільки для них, але і абсолютно здорових людей. Часті надмірні навантаження на підшлункову залозу можуть стати причиною розвитку цукрового діабету 2 типу. Тому радимо виключити з ранкового раціону солодкі продукти, прості вуглеводи.

Що можна їсти на сніданок?

Продукти, які можна їсти на сніданок:

  1. Самим оптимальним варіантом є вживання вуглеводів, які довго розщеплюються. До них відносяться абсолютно всі крупи. Ні в якому разі не варто віддавати перевагу сухих сумішей і каш швидкого приготування. Вони являють собою суміш простих вуглеводів, які швидко перетравлюються, з утворенням піку глюкози. Щоб цього не відбувалося, обов’язково придбайте цільнозернові крупи, а також каші стандартного приготування, які необхідно варити.
  2. Основна складність полягає в тому, що рано вранці не вистачає часу, щоб повністю зварити кашу. В такому разі можете вдатися до хитрощів. Необхідно ввечері, на всю ніч, замочити крупу в невеликій кількості окропу. Рано вранці вам залишиться витратити всього 5 хвилин, щоб довести кашу до готовності.
  3. На жаль, діти не дуже хочуть вживати каші вранці. Тому можна вдатися до хитрощів, присмачити продукт деякими добавками. Це може бути молоко, мед і сухофрукти. Вони дуже корисні для організму, що росте.
  4. Ідеальним варіантом стануть каші, а також хлібці з цільнозерновий борошна, змащені маслом і покриті сиром. Як зазначалося вище, в складі першого прийому їжі повинно бути більше половини вуглеводів, і лише 30% білків. В якості білків можна використовувати сир, сир молоко або кефір. В даному випадку цільнозерновий хлібець служить джерелом вуглеводів, його можна їсти на сніданок. Причому він розщеплюється не відразу, без стрибка глюкози в крові, а поступово. Ні в якому разі не варто вживати вранці білий хліб. Віддайте перевагу бездріжджовим видами з твердих сортів пшениці. Зараз в магазинах і супермаркетах велика кількість такого хліба.
  5. В якості джерела вуглеводів на сніданок можна використовувати овочі. Краще всього, якщо вони будуть вареними або приготованими на пару. Допускається з’їсти тарілку свіжого салату, але підходять не всі овочі. Справа в тому, що капуста досить важка для шлунка, тому її краще всього вживати в обід. Для ранкового прийому ідеальними овочами стануть огірки, селера і будь-які види зелені. Такий легкий салат дозволить підготувати травну систему до наступних навантажень.

Які продукти не можна їсти на сніданок?

Приблизно складу сніданку повинен бути таким: 50% вуглеводів, 30% білка, і 20% жиру.

Продукти, які не можна їсти на сніданок:

  • Що стосується білків, то в ранковому раціоні м’яса бути не повинно. Фахівці також відзначають, що м’ясо дуже важко перетравлюється в перші години після пробудження. Це пов’язано з тим, що травна система за ніч розслабилася і рано вранці ще не раскачалась. Таким чином, білок перетравлюється важко, можуть спостерігатися застійні процеси, а також гниття і бродіння в шлунку. Тому відкладіть прийом м’яса на обід або вечір. Вранці білки найкраще вживати молочні. Це кефір, сир, або молоко. Стосовно жиру, який використовується вранці, то це може бути оливкова олія або взагалі горішки.
  • Варто відзначити, що перші години після сну, на сніданок не можна вживати фрукти. Вони також можуть негативно позначатися на роботі кишечника. Справа в тому, що фрукти також вимагають деякої кількості інсуліну для переробки. Відповідно необхідно зробити так, щоб шлунок і підшлункова залоза сильно не напружуватися. Так як 6 до 10 підшлункова залоза працює погано, виділяє мало інсуліну, фрукти можна вживати лише деякі. Ідеально споживання фруктів з низьким глікемічним індексом. Повністю виключіть банани, а також виноград. У цих фруктах міститься багато цукру, якого може бути багато, щоб переробити підшлунковою залозою. Якщо вам хочеться фруктів, можете дозволити собі яблуко.
  • Дієтологи рекомендують їсти фрукти як окремий прийом їжі, між обідом і сніданком. Це відмінний час, щоб поласувати динею, бананами або яблуками. Можна побалувати себе жменею ягід.

Продукти, які не можна їсти на сніданок

Крім вищезгаданих, існує ще кілька продуктів, від вживання яких варто відмовитися вранці. Не можна їсти на сніданок цитрусові, у тому числі апельсини, грейпфрути, лимони і мандарини. Такі фрукти самі по собі є корисними, однак рано вранці, на голодний шлунок, їсти їх не можна. З-за великої кислотності вони можуть провокувати печію, неприємну відрижку, і збій в травній системі. Тому відкладіть їх вживання на період між сніданком і обідом.

У список заборонених продуктів, які не можна їсти на сніданок, потрапила ковбаса і вироби з переробленого м’яса. Це стосується сосисок і паштетів. Продукти є харчовим сміттям, не представляють ніякої цінності для організму. Якщо в обідній, вечірній час шлунок підготовлений справлятися з подібними продуктами харчування, то в ранковий час у ньому міститься невелика кількість речовин, що здатні переробити таку їжу.

Відповідно після прийому такого продукту ви можете мучитися печією, болем або спазмом. У список заборонених з ранку продуктів входить часник. Це корисне пряність, яка містить в собі величезну кількість вітамінів і мікроелементів. Але краще всього відмовитися від прийому рано вранці. Справа в тому, що в складі є речовини, що подразнюють стінки шлунка. Вони можуть стати причиною спазму.

Чому не можна вживати на сніданок кава, йогурт, булки?

Багато людей звикли вранці починати свою трапезу з чашки кави. Однак у складі знаходиться багато дубильних речовин, а також кофеїн, який може стати причиною неполадок у серцево-судинної системі. Не можна вживати на сніданок кава на голодний шлунок. Краще всього випити його через півгодини після трапези.

Йогурт не можна вживати на сніданок. Вище зазначено, що кисломолочні продукти є досить корисними з ранку, але це не стосується йогурту і продуктів, які містять багато молочнокислих і біфідобактерій. Рано вранці середовище в шлунку може бути дуже агресивною, тому нерідко біфідобактерії і лактобактерії в шлунковому соку гинуть, так і не досягаючи кишечника.

Таким чином, їх прийом є марним. Багато дієтологів з цим не погоджуються, і рекомендує вранці натщесерце з’їдати баночку йогурту, який приготували самостійно з використанням заквасок. Вважається, що такі продукти насичені великої концентрації біфідо- і лактобактерій, і здатні розігнати метаболізм, забезпечити хороше перетравлення їжі протягом дня.

Як бути з звичкою з’їдати вранці булку з чаєм, кави з круасанами? Так, дійсно, багато хто снідає свіжою випічкою, і вважає для себе найкращим ранкового прийому їжі. Шкода в тому, що в основному всі солодощі, круасани випікаються з білого борошна вищого сорту. Вона є особливо корисною, насиченою простими вуглеводами, які за короткий період часу перетворюються в глюкозу, що дуже небажано до 10:00 ранку.

Пропаганда швидких сніданків є маркетинговим ходом. Насправді користі в таких продуктах немає. Крім швидких вуглеводів і жиру вони нічого не містять.

ВІДЕО: Продукти, які не можна їсти на сніданок

<

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Як не заразити дитину, немовляти і сім’ю грипом, якщо хворіє мама?

Профілактика грипу у дітей. Грип — це небезпечне інфекційне захворювання, з якими стикаються мешканці нашої країни в період міжсезоння. Захворіти буває досить просто, а от уберегтися від вірусу набагато складніше. […]
10647 1024x640 - Що з продуктів не можна з’їсти на сніданок: рекомендації дієтолога