Меморі Банда: «Досвід моєї сестри показав мені, що таке дитячий шлюб і який житті я для себе не хочу»

memori banda opyt moey sestry pokazal mne chto takoe detskiy brak i kakoy zhizni ya dlya sebya ne hochu 1 - Меморі Банда: «Досвід моєї сестри показав мені, що таке дитячий шлюб і який житті я для себе не хочу»

Меморі Банда — 18-річна активістка із Малаві виступила на конференції Social Good Summit в Нью-Йорку і розповіла про проблему, з якою стикаються дівчинки в цій африканській республіці. Кілька років тому її 11-річну сестру відправили в спеціальний табір, де досягли певного віку дівчаток вчать «доставляти задоволення» чоловікам. Після цього один чоловік з громади відправляється в табір і гвалтує дівчат — такий собі «обряд ініціації». Більшість дівчат після цього табору чекає така доля: заміжжя, вагітність, догляд зі школи, а значить, хрест на освіту. До 16 років її сестра встигла вийти заміж двічі і народити трьох дітей, але сама Меморі вирішила, що ніхто не зможе змусити її робити те, чого вона не хоче.

Я б сказала, що життя дівчаток в Малаві дуже непроста. Все починається ще в момент народження. Перше, що чує дівчинка, це те, «як вона красива, якою прекрасною дружиною стане через кілька років». Вона зростає з однією лише думкою: «Одного разу я вийду заміж і буду матір’ю».

У Малаві є маса традицій і обрядів. Одна з найжорсткіших — це коли дівчатка досягають пубертатного віку і в 10-11 років їх відправляють в табір ініціації. Там їх навчають різних речей, в тому числі і як доставити чоловікові сексуальне задоволення. В один із днів в табір приходить чоловік, якому платить громада, і гвалтує дівчат. Тільки уявіть, наскільки це психологічно важко і травматично для цих дівчаток. А для цього чоловіка все ж далеко не перший і навіть не вдруге, а це значить, що він може заразити дівчат різними венеричними захворюваннями, в тому числі і ВІЛ.

Після цього табору та отриманих «знань» дівчинки зовсім інакше починають дивитися на своє життя. Вони вважають себе вже дорослими жінками, але на ділі вони зовсім не є такими. Табір ставить хрест на їхньому дитинстві. Все, що їх хвилює, — це шлюб і народження дітей. В шлюбі дівчаткам доводиться стикатися з багатьма проблемами, в тому числі і з домашнім насильством, про який вони нікому не можуть розповісти. Чому? Тому що фінансово вони залежать від своїх чоловіків.

Бідність, сексуальне насильство — все це як замкнене коло, що став підсумком того, що дівчата мовчать, терплять і не знають, як говорити про цю проблему зі своїми дітьми — майбутнім поколінням.

Що змусило мене піти проти цієї системи? Я бачила, як змінювалося життя дівчат, які мене оточували. І можу сказати, що для себе я такої долі не хотіла. Насправді, з самого початку я нічим не відрізнялася від них і в принципі до 15 років повинна була б бути вже давно заміжня. Але все змінилося в той момент, коли моя сестра потрапила в такий табір і завагітніла. Вона молодша за мене на рік, а у неї вже троє дітей. Досвід моєї сестри показав мені, що таке дитячий шлюб, через що доводиться пройти дівчині і який житті я для себе не хочу. Її перший шлюб розпався, як і другий. Я зрозуміла, що мені потрібно шукати свій шлях, ставити свої власні цілі і йти до них.

Меморі Банда (зліва) з Ачи, 16-річної активісткою з Ефіопії

Коли мені було 13 років, мені теж говорили, що я виросла і повинна відправитися в цей табір. «Що?! — Думала я. — Я не збираюся нікуди вирушати». Знаєте, що говорили мені навколишні жінки? «Ти дурна, упрямица, ти не поважаєш традиції нашого суспільства «. Я все одно сказала «ні», тому що я знала, яке життя мені уготована, а у мене стільки бажань: я хотіла здобути освіту, гідну роботу, я уявляла себе юристом, який сидить у кріслі у великому кабінеті.

Я не знала, що і як я можу змінити в своїй громаді, але я розуміла, що більше не можу це терпіти. Я зібрала дівчат зі своєї громади, які вже були заміжні і забули, як це — читати і писати. Я сказала їм: «Давайте згадувати разом, давайте допомагати один одному».

Я познайомилася з багатьма дівчатами, вони розповідали мені свої історії, про те, яке це — ставати матір’ю в такому юному віці. І в мене виникла думка: а чому б не розповісти про це нашим матерями та лідерів громад, а чому б не відкрити їм очі?

Було дуже страшно, адже вони вже звикли до склався за багато століть укладу, — це дуже важко змінити, але спробувати варто. І ми спробували. Дівчата в моїй громаді так натиснули на голову, що врешті-решт він здався і сказав, що ні одна дівчина не вийде заміж раніше 18 років. Я виступала перед дівчатками і розповідала їм на своєму прикладі, який може їх життя, що їх бажання не повинні обмежуватися тільки заміжжям. І найголовніше, що до нас почали прислухатися лідери та інших громад, які змінюють свої традиційні погляди.

Меморі Банда з представником парламенту Малаві

Все почалося з моєї громади, але потім розрослася до національної кампанії. Разом з членами моєї організації Girls Empowerment Network Malawi ми вивчали закони і Конституцію Малаві на предмет того, наскільки справді вони захищають інтереси дівчаток. Ми зрозуміли, що можемо представити проект закону, що забороняє ранні шлюби. За підтримки лідерів громад ми відправилися на переговори з представниками нашого парламенту. Ми сказали їм, що хочемо отримувати освіту і не бажаємо вступати в шлюб в 11 років. Кожен день, коли депутати йшли на роботу, ми стояли біля будівлі парламенту і просили їх про прийняття закону. У Малаві немає таких технологій, як у багатьох розвинених країнах, але у нас були мобільні. Так що, коли ми роздобули номери депутатів, ми почали писати повідомлення: «будь Ласка, підтримайте нас». І це спрацювало! В результаті ми отримали повну підтримку і від них, закон був прийнятий і, відповідно до нього, тепер дівчата не можуть виходити заміж, поки їм не виповниться мінімум 15 років.

Я хочу, щоб дівчатка здобували освіту, я хочу, щоб навколишнє суспільство їх підтримувало й інвестувало в їх майбутнє, — тільки так вони зможуть отримати рівні можливості. Сподіваюся, що дівчата по всьому світу коли-небудь об’єднаються для захисту своїх прав, тільки разом ми зможемо досягти своїх цілей і виконати свої мрії.

За матеріалами: mashable.com і ted.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Сніданок з'їж сам: Незвичайні рішення від Руслана Сенічкіна

«Для мене з самого дитинства існувало правило: обов’язково з’їдати до останньої крихти «перше, друге і компот». Насправді, повинно бути багато правил і для батьків. Діти повинні знати основне: сніданки, обіди […]
zavtrak s esh sam neobychnye resheniya ot ruslana senichkina 1 - Меморі Банда: «Досвід моєї сестри показав мені, що таке дитячий шлюб і який житті я для себе не хочу»