10 підлітків, які борються за права своїх однолітків

10 podrostkov kotorye boryutsya za prava svoih sverstnikov 1 - 10 підлітків, які борються за права своїх однолітків

Хто, як не діти, знають, чим порушуються їх права і можуть правдиво розповісти про це? Ми хочемо познайомити вас з кількома сміливцями, які стали на захист дітей і підлітків і заявили на весь світ про проблеми, які хвилюють покоління Z і Y.

Пайял Джангид

захисниця прав дівчаток

16-річна Пайял родом з невеликого індійського містечка Виратнагара. Таких дівчат, як вона, в Індії тисячі, проте Пайял виділяється тим, що активно виступає за права дівчаток, закликаючи давати їм можливість отримувати освіту і борючись з проблемою ранніх шлюбів. У 2015 році правозахисниця зустрілася з Мішель Обамою під час її візиту до Нью-Делі. Екс-перша леді США відзначила заслуги Пайял перед індійським і світовим співтовариством.

Анойяра Хатун

захисниця прав дітей та дівчаток

19-річна Анойяра, як і Пайял, теж живе в невеликому індійському селищі і робить багато для захисту прав дітей і дівчаток. До 18 років вона двічі виступила в Організації Об’єднаних Націй, зустрічалася з екс-генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, філантропами Біллом і Меліндою Гейтс. Дівчина очолює міжнародну НВО «Врятуйте дітей», у складі якої 80 груп дітей-активістів з різних країн. Кожна з груп налічує по 10-20 членів. Разом хлопці борються з такими проблемами, як ранні шлюби, торгівля дітьми, дитяча праця, відсутність належного медичного догляду та освіти для дітей.

Учні коледжу Isca

захисники прав хлопчиків

Літо 2017 року у Великобританії видалося дуже спекотним. Тому учні коледжу Isca прийшли в школу в спідницях, висловивши протест дрес-коду. Все почалося з того, що хлопчики попросили дозволу у викладачів носити шорти. Але їм відмовили, так як дрес-код передбачає тільки довгі брюки та ще й носіння бейсболки. Вчителі навіть не здогадувалися, що самі підказали ідею протесту, в’їдливо промовивши, мовляв, «ви можете прийти в спідницях!». Хлопці так і зробили, викликавши резонанс в консервативній Британії і в Європі.

Меморі Банда

захисниця прав дівчаток

18-річна уродженка Малаві Меморі Банда вчиться в коледжі і бореться за права дівчаток її країни. У Малаві все ще поширена практика ранніх шлюбів, і коли її 11-річну сестру змусили вийти заміж, і вона завагітніла, сама Меморі вирішила, що вона ніколи не погодиться на таке й почала боротися з цією проблемою. Вона успішно запустила національну кампанію щодо законодавчого заборону ранніх шлюбів. Завдяки громадському руху, ініційованого Меморі, в Малаві був прийнятий закон, згідно з яким дівчата не можуть виходити заміж, поки їм не виповниться мінімум 15 років.

Абрахам Кейта

захисник прав дітей

19-річний Абрахам народився і жив у Ліберії. Все, що він пам’ятає із свого дитинства, — це війна і насильство. Коли Абрахаму було 9 років, він дізнався, що його 13-річну знайому дівчину Енджел Тогба зґвалтували і вбили. Це залишило глибокий шрам на серці хлопчика, і він вирішив боротися з насильством над дітьми. Два роки тому активіст був удостоєний премії children’s Peace Prize за залучення до відповідальності винних в сексуальному і домашньому насильстві над хлопчиками і дівчатками.

Мазун Альмеллехан

захисниця прав дівчаток

17-річна сирійка Мазун Альмеллехан активно бореться за те, щоб дівчатка здобували освіту і не вступали в ранні шлюби. Мазун разом з сім’єю виїхала з країни в 2013 році, три роки провела в таборі біженців в Йорданії, а потім переїхала до Великобританії. На новому місці вона побачила, що сирійці в англійських містах не поспішають віддавати дочок у школу, тому Мазун проводить кампанію і переконує батьків давати освіту своїм дітям. Сама Мазун хоче стати журналістом і повернутися в Сирію, щоб розповідати всьому світові про події у країні.

Евері Джексон

захисниця прав трансгендерних людей

9-річна Евері Джексон з Канзас-Сіті народилася хлопчиком, але вже в три роки зрозуміла, що вона дівчинка. Її історія – щаслива, тому що батьки прийняли цей факт і підтримують дочку. Проте діти-трансгендери далеко не завжди знаходять розуміння в родинах і суспільстві, тому Евері виступає за їх права. Разом із неурядовою організацією Planting Peace вона збирає кошти на облаштування «будинків рівності», пофарбованих у кольори веселки, де людина з будь ґендерною ідентичністю може знайти підтримку.

Малала Юсуфзай

громадський діяч

У 2012 році таліби стріляли в Малалу, тому що вона наважилася відкрито виступити проти їх заборони на освіту жінок. Так молода пакистанка стала наймолодшою володаркою Нобелівської премії миру, отримавши її в 17 років. Вона заснувала фонд, який забезпечує мінімум 12 років якісної освіти для дівчаток. Тепер 19-річна студентка Оксфорда Малала продовжує бути активісткою в боротьбі за права людини, закликаючи світових лідерів виділити 1,4 мільярда доларів у цьому році на освіту для дітей-біженців. «Думка про те, що вони ніколи не зможуть піти в школу абсолютно неприйнятна і я не можу з цим миритися», — заявляє вона.

Гевін Грімм

захисник прав трансгендерних людей

17-річний активіст Гевін відстоює права трансгендерів. Зокрема, він звертає увагу громадськості на те, наскільки некомфортною є життя людей, що змінили стать, та намагається цю ситуацію змінити. 17 грудня 2016 року Верховний суд США погодився розглянути позов, поданий Гриммом проти шкільної ради округу Глостер. Рада, на думку Грімма, порушив 14-ту поправку до розділу IX закону, що забороняє дискримінацію за статевою ознакою в школах.

Джаз Дженнінгс

активістка, захисниця прав трансгендерних людей

Джаз діагностували гендерну дисфорію у віці трьох років. Вона стала наймолодшою людиною, яка коли-небудь ідентифікував себе як трансгендерів. Подорослішавши, 15-річна Дженнінгс відчула, що повинна і може допомогти іншим людям краще зрозуміти себе, поділившись своїм досвідом, а також надати підтримку всім трансгендерам, які потребують в цьому. Вона є автором двох книг, головою організації, що допомагає трансгендерним людям.

Фото: Shariq Allagsband, ted.com, Marco De Swart

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Створюючи альтернативу: Історії про те, як батьки шукали школу для дітей, а знайшли нову роботу

Виховати в дитині управлінця, навчити його ефективної комунікації і розуміння своїх сильних і слабких сторін, ‒ такі завдання ставлять перед собою засновники альтернативних українських шкіл. Подібних закладів в Україні з […]
sozdavaya al ternativu istorii o tom kak roditeli iskali shkolu dlya detey a nashli novuyu rabotu 1 - 10 підлітків, які борються за права своїх однолітків