Банани вже давно перестали бути екзотикою в наших широтах, сьогодні їх можна без проблем купити цілий рік. А значить, прийшов час відкрити нове корисне якість – використовувати шкурки в якості органічного добрива.
Добриво з бананової шкірки: корисний складу фрукта
- У шкірці міститься калій і трохи менше фосфору. Наявність магнію і кальцію і невеликий вміст азоту – як не можна більш вдале поєднання для удобрення рослин бананової шкіркою в період його цвітіння і плодоношення.
- Властивість магнію сприяти процесу фотосинтезу, робить його особливо корисним в той період, коли рослинам недостатньо світла, причому, ефект буде помітним як на відкритому ґрунті, так і в умовах теплиці. Звичайно, не можна сподіватися тільки на банани, необхідно поєднувати їх шкірку з іншими підгодівлями, зокрема, використовувати гумати.
- Удобрение з бананової шкірки сприятливо і для молодих рослин, особливо, якщо використовуються шкурки плодів, зірваних в недостиглому вигляді. Їх обробляють стимуляторами росту, щоб процес дозрівання відбувався під час доставки до прилавків, тому в шкірці залишається досить високий вміст подібних стимуляторів-гормонів.
- Помічено, що в такому разі рослини менше схильні до хвороб, отримують більше поживних речовин. Крім того, шкурки бананів дуже не любить попелиця.
Добриво з бананової шкірки: запобіжні заходи
- Використовуючи шкурки бананів, піддавалися обробці пестицидами, як і етиленом, ці речовини необхідно видалити.
- В домашніх умовах навряд чи можна зробити це іншим способом, ніж гарненько промити великою кількістю гарячої води з використанням мила, хоча деякі джерела стверджують, що це положення не врятує. А ось що врятує точно – це прожарювання шкірки.
- Ще один варіант – точно бути впевненим в тому, що постачальник не застосовує подібні шкідливі речовини.
- Занадто часто і у великих кількостях бананову шкірку також не варто використовувати, оскільки цим можна знизити захисні функції рослини. Додавати добриво необхідно у міру потреби.
- Сирі шкурки в якості добрива з бананової шкірки слід застосовувати для молодої розсади. Для інших стадій росту краще вибрати оброблені (прожарені або провяленные) шкурки.
Добриво з бананової шкірки: підготовка і приготування
- Спосіб 1: прожарити з допомогою мікрохвильової печі або для духовки. Таким чином ви позбавитеся від побічної органіки. Правда, часто це робити не рекомендується, інакше може утворитися наліт.
- Спосіб 2: просушити, розклавши на батареях або на підвіконнях. Прикрийте шкурки марлевими отрезами, щоб на них не сідали мухи або не заповзали мурахи, і стежте, щоб шкірка не загнивала.
- Спосіб 3: заморозити у морозильній камері, що також сприяє видаленню шкідливих речовин і виключає можливість загнивання.
- Спосіб 4: обшпарити окропом, а через годину-півтора злити воду. Отриману масу використовувати як добриво.
- Спосіб 5: пров’ялити під сонцем. Це найбільш біологічно правильний і дієвий спосіб, при якому зберігається все корисне і видаляється шкідливий. Просто нанизайте смужки шкірки на нитку і залиште на сонці.
Готуємо:
- Зробіть водний настій: кілька підготовлених шкурок залийте окропом у банку 3 л і залиште 5 днів.
- Процідивши, зберігайте в добре закритій ємності.
- Використовувати добриво з бананової шкірки краще протягом місяця в міру потреби, розбавляючи наполовину водою.
Добриво з бананової шкірки для троянд
- Промиту і висушену шкірку перемолоти за допомогою кавомолки й змішати отриману порошкову масу з почвосмесью, додавши її як десяту частину.
- Отриманим складом засипати землю навколо квітки і полити. Саме добриво з бананової шкірки рекомендується використовувати як добриво не частіше 1 разу в місяць.
Добриво з бананової шкірки для орхідей
- Щоб підгодувати орхідею, можна приготувати для неї банановий чай, заваривши чайну ложку бананового порошку склянкою окропу. Остившім чаєм підживлювати коріння.
- Другий варіант – використовувати порошок, отриманий з перемелених просмажених шкурок, і третій – зробити настоянку.
- Для неї треба дві свіжих шкірки залити двома літрами холодної води і настояти протягом двох днів.
- Потім процідити і застосовувати в розведеному навпіл з водою вигляді.
Свіжі бананові шкурки годяться для протирання листя орхідей – вони стануть блискучими і наповняться впитанными в себе корисними елементами.
- Краще всього проводити добриво з бананової шкірки в той час, коли випускається черговий лист, чергуючи зі звичайним поливом. Якщо лист більше не росте, підживлення не потрібне.
Не підгодовуйте тільки що куплені квіти, робіть це після того, як вони відцвітуть.
- Восени і взимку не проводите підживлення частіше ніж раз в місяць, а приболевшие і тільки що пересаджені квіти удобрювати банановими шкурками і зовсім не варто.
Добриво з бананової шкірки для рослин
- Кімнатні та тепличні рослини краще удобрювати настоєм з бананової шкірки, приготованим вищеописаним способом.
- Можна приготувати своєрідний коктейль, заблендерив шкірку банана зі склянкою води. Не частіше одного разу на місяць укладати на верхній шар ґрунту по 2 ч. л. такої суміші.
- Якщо ви звикли обприскувати свої квіти в горщиках, зробіть для них комплексний склад: 4 перемелених сухих бананових шкурки з’єднайте з перемеленої яєчною шкаралупою (2 ч. л.) і додайте магнезії (20 г).
- Все це заливаємо 900 мл води і гарненько взболтаем. Охолодженою рідиною проводимо обприскування раз в 7 днів.
- Другий спосіб: подрібнити шкурки бананів і цедру лимона (апельсина) в однаковій кількості, засипати на третину в банку, з ложкою цукру. Затока тепленькою водою, залишити на 21 день, періодично збовтуючи.
- Проціджену охолоджену рідину перед використанням розводити водою 1:20. Використовувати раз в 30 днів,
- Особливо підійде добриво з бананової шкірки перцям з баклажанів та помідорів. Застосовувати можна як свіжу, так i сушену шкірку, а також виготовити компостний складу.
- Закопайте свіжі шкурки, попередньо нарізавши їх, поглибше, щоб уберегти від цвілі і загнивання.
- Сушені використовувати як складову нижнього шару грунту для розсади, а для цибулинних зробіть компост, змішавши у відрі землі дрібно нарізану шкірку і заливши водою.
- Готувати суміш потрібно заздалегідь, т. к. настоюватися їй необхідно два місяці, щоб гарненько насититися поживними елементами.
Бананова шкірка як добриво для городу
- Додавати компости можна безпосередньо в лунки, у які ви висаджуєте перець або помідори.
- При посадці в грунт молодої розсади краще використовувати настій з шкірки банана, приготований вищеописаним способом: просто полити розсаду безпосередньо під коренем.
- Банановий порошок, отриманий після перемелювання висушених шкірок, застосовується як мульча при посадці і підходить майже всім городнім культурам – помідорів, буряка, моркви і т. д.
- Багато фахівці не радять застосовувати добриво з бананової шкірки для таких рослин як капуста, коренеплоди і зеленні культури.
В цілому ж бананова шкірка – це недороге і досить ефективне добриво. Шкурки можна збирати круглий рік, обробляючи і зберігаючи їх будь-яким зручним і прийнятним для вас способом.
Відео: Шкурки бананів в якості добрива
<