
Підприємець, доцент Державного університету телекомунікацій, творець проекту Soft training club
Наш світ – це світ технологій. Різних модних гаджетів, мобільних додатків та інших інноваційних штук стає все більше і більше. І навряд чи цей процес можна зупинити.
Комп’ютери стали невід’ємною частиною нашого суспільства, більше того, вони активно змінюють життя. А значить, ми повинні розуміти, що вони можуть, а що ні, як працюють, і де ми можемо їх застосовувати.
Комп’ютерні науки тренують логічне мислення, здатність до технічної творчості, вміння вирішувати нестандартні задачі. Зараз комп’ютерні технології прийшли в психологію, медицину, освіту, театральне та образотворче мистецтво, створюючи воістину унікальний сплав художньої творчості і новітніх технологій.
Не секрет, що у світі великий попит на програмістів та інших IT-шників. Вік успішних програмістів і молодих IT підприємців з кожним роком зменшується.
У попередній статті я писала про те, які ресурси існують для навчання програмуванню малюків. Деякі з них, наприклад, Skratch або Alice добре підходять і дітям старше. Підлітки із задоволенням створюють мультфільми і картинки, освоюючи при цьому досить складні навички програмування. А ось за допомогою Pocketcode можна створювати навіть ігри, мобільні програми та кліпи.
Ігри-додатки для майбутніх програмістів
Але геймери пішли далі, створивши цілу серію комп’ютерних ігор, навчальних програмування. Наприклад, Code combat — онлайнова гра, де чарівник говорить заклинання на мові програмування Javascript, одному з найбільш затребуваних мов програмування. Гра має кілька рівнів, і тим, хто дійде до вищого, розробники гри обіцяють працевлаштування в США.
І ще хочу звернути увагу батьків і дітей на гру Майнкафт, яка в 2014 році була куплена компанією Microsoft за $2,5 млрд. Ця гра не вчить програмування, проте, мені здається, вона якось пов’язана з комп’ютерним світом, світом роботів, світом майбутнього. Вона чимось нагадує Лего, дозволяючи гравцеві бути творцем, створюючи і руйнуючи свої світи. Загалом, варто спробувати.
Тренажери для роботи з мовами програмування
Ну, залишимо іграшки та повернемося до програмування. Якщо підліток хоче отримати серйозну підготовку і почати працювати програмістом, він повинен вивчити якусь мову програмування. Як це зробити без практики?
І тут на допомогу приходять онлайн-тренажери, які дають практичний навик роботи з мовами програмування. Наприклад, Codacademy, де можна безкоштовно і самостійно навчитися таких мов програмування, як HTML, Javascript, Pyton, PHP. Потрібно тільки терпіння і посидючість – якості, необхідні програмісту.
Навчання побудоване за принципом виконання завдань зростаючої складності, причому, поки не виконаєш завдання наступний рівень тобі не відкривається. За моїми спостереженнями, за три місяці можна освоїти ази, а за півроку стати досить хорошим фахівцем в обраній мові.
Створення сайтів
І на завершення – про створення сайтів. Зараз створити сайт самому можна за кілька годин. Наприклад, скориставшись сервісом Wix російською мовою. Дорослим складніше навчатися, а підлітки розуміють майже миттєво.
Я великий фанат сімейного бізнесу, і якщо ваш син або дочка навчаться робити сайти, відкриваються великі можливості для спільних проектів – ваша дитина може робити для вас сайти, спочатку прості сайти-візитки, а потім і більш складні сайти для бізнесу. А, може, він зможе відкрити свій інтернет-бізнес.
Новий інформаційний світ має безмежні можливості.