Як легко і красиво пурхають над льодом фігуристи, як стрімко мчать у льодову атаку хокеїсти! Щоб досягти подібного майстерності, вміння правильно зашнурувати ковзани – не остання справа. Що потрібно знати, щоб відчувати себе впевнено на ковзанах?
Як шнурувати ковзани: вибираємо шнурки
- Щоб шнурувати ковзани краще всього підібрати шнурки для з штучного матеріалу. Той же нейлон, наприклад, за рахунок плетіння здатний добре розтягуватися і щільно «саджати» коник на нозі, не послаблюючи шнурівку згодом. Таким чином ви не будете переживати, що нога стане ковзати в конику.
- Крім того, існують шнурки з тканини і більш надійні вощені, просочені спеціальним складом. Вони більш надійні, ніж тканинні, при створенні натягу, їх не потрібно фіксувати пальцями, але ось розв’язувати їх досить складно.
Як правильно шнурувати ковзани: загальні принципи
Перше правило вірною шнурівки – правильний шнурок, який не повинен бути занадто товстим чи тонким. Довжина шнурка залежить від розміру конька і в середньому становить від 183 см (для розміру 30,5) до 305 см (для максимальних 45-46).
- Завжди шнурувати ковзани знизу потрібно слабкіше, ніж у щиколоток, верхню частину шнурують ще трохи вільніше.
- Вдевание шнурка слід проводити зверху.
- Після шнурування черевик повинен сидіти на нозі досить щільно, але не здавлюючи її. Стопа також не повинна бути здавленої, але при цьому не може «бовтатися» в черевику.
Як правильно шнурувати фігурні ковзани: схема
- Фігурні ковзани, оснащені зубчиками в передній частині леза, легше хокейних, оскільки призначені не просто для того, щоб набирати швидкість, але і виконувати стрибки, піруети, кружляння і т. п.
Починати шнурувати фігурні ковзани слід з розплавлення язичка, інакше хорошою щільною шнурівки не домогтися.
Розправивши язичок, далі шнуруємо знизу за наступною схемою:
- При шнурівці двох початкових петель затягуємо не занадто сильно, щоб уникнути перетискання пальців на ногах, але достатньо для того, щоб стійко зафіксувати зону підйому, інакше можливі травми гомілкостопа.
- Таким чином йдемо вгору, дотримуючись принципу: чим вище, тим більше слабшає шнурівка. Для цього потрібно закинути шнурок зверху на гачок, а потім завести його вниз. Це створює своєрідну петлю, завдяки якій шнурок сильніше натягується.
- Продовжуємо шнурівку таким же способом догори, присідаючи після зав’язування на кожних двох парах гачків. Це потрібно для того, щоб переконатися, що шнурівка не занадто туга і черевик не буде здавлювати ногу.
Як правильно шнурувати хокейні ковзани: схема
Хокейні ковзани, як правило, замість гачків мають отвори, хоча багато фахівців стверджують, що гачки більш практичні і зручні.
Схема, за якою потрібно шнурувати хокейні ковзани наступна:
- Починаємо, як і шнурівку фігурних ковзанів, знизу, застосовуючи один і той же метод закладу шнурка (найкраще заводити зовні всередину) в отвори для кожного з пари ковзанів. При направленні шнурівки зовні створюється вірний натиск шнурка на язичок, а це призводить до більш тісного зіткнення ноги з черевиком.
- Проводимо таким чином шнурок знизу до місця трохи вище, ніж кісточка, де розташований згин ступень, затягуючи досить щільно.
- Після цього шнурівку слід потроху послаблювати, щоб ступня могла вільно згинатися. Так само, як і при шнуровании фігурних ковзанів, потрібно виконувати присідання, затягнувши кожну другу пару отворів, щоб переконатися, що нозі комфортно в черевику.
- Перевіряємо щільність шнурівки пальцем: якщо він не проходить між ногою і коником, значить, все зроблено вірно.
Відео: Як зашнурувати хокейні ковзани?
Як шнурувати роликові ковзани?
- На ролики також поширюються правила шнурівки знизу. Як і хокейні, і фігурні, починати треба з щільною, але не здавлює ногу шнурівки, щоб не порушувати нормальний кровообіг в стопі.
- Підйом шнуруется більш щільно, щоб зафіксувати п’яту і захистити гомілковостопний суглоб від можливої травми, а до верху знову послаблюється, щоб гомілка залишалася рухомий і суглобу було комфортно.
- Починаючи кататися вперше, робіть зупинки для того, щоб послабити і знову затягнути шнурки – так ступня не буде затікати, а нога швидше звикне до черевика. Враховуйте розташування великогомілкового нерва, що йде у верхньому зведенні стопи, і щоб уникнути неприємних відчуттів, виконуйте шнурівку так, щоб шнурки перебували в зовнішній частині, тобто щоб їх було видно.
Найбільш міцними і надійними способами, які допоможуть шнурувати роликові ковзани є:
- Перехресний, який оптимальний для випадків малого кроку вушок і великого горизонтального відстані між шнурками
- Прямий, що підходить у випадку, коли ділянки шнурівки досить довжини, а вушок небагато.
- Є і третій спосіб, під назвою «метелик», що застосовується для коротких шнурків, але він застосовується хіба що в якості декоративного.
Корисні поради при шнурівці ковзанів
- Надягайте на ногу високий носок, щоб уникнути натирання.
- При використанні вощеных шнурків можна застосовувати нижню шнурівку, оскільки щільність шнурка не дасть йому расшнуроваться. Інші шнурки краще шнурувати верхній шнурівкою, що затисне його і не дасть послабитися.
- Перед тим, як вперше виходити на лід, тренуйтеся в зашнуровывании і расшнуровывании ковзанів – так черевики швидше «сядуть» по нозі.
- Місце перехрещення шнурів повинно перебувати в центрі язичка.
- Перш, ніж почати шнурувати ковзани, встановіть ногу в черевику так, щоб п’ятка впритул стикалася з ним.
Відео: Як шнурувати фігурні ковзани?
<