
Психолог, психотерапевт за методом позитивної терапії та арт-терапевт
Метод позитивної психотерапії її засновник Носсрат Пезешкіан на етапі зародження називав «терапією міфами», адже в основу методу увійшло величезна кількість східних притч, оповідей і міфів. Цей інструмент психотерапії прижився не тільки в моїй професійній практиці, але і в особистому житті.
Після народження сина однією з найактуальніших притч для мене стала ось ця:
Жила-була одна бідна родина. Дітей було багато, а грошей мало. Бідна мати працювала на знос: готувала, прала і орала, роздавала запотиличники і голосно ремствувала на життя. Нарешті, вибившись із сил, вирушила за порадою до рабина: як стати хорошою матір’ю?
Вийшла від нього задумлива. З тих пір її як підмінили. Ні, грошей у сім’ї не додалося. І діти слухняніші не стали. Але тепер мама не сварила їх, а з обличчя його не сходила привітна посмішка. Раз на тиждень вона йшла на базар, а повернувшись, на весь вечір закривалася в кімнаті.
Дітей мучило цікавість. Одного разу вони порушили заборону і заглянули до мами. Вона сиділа за столом і …пила чай з солодкою булочкою!
«Мамо, що ти робиш? А як же ми?» — Обурено закричали діти.
«Спокійно, діти! – важливо відповіла вона. — Я роблю вам щасливу маму!»
Ця історія мені допомагає не забувати піклуватися про себе. Багато в чому мені вдається робити щасливу маму» завдяки моєму чоловікові, який у всьому допомагає.
А також у нас встановлений графік годин «ощасливлення мами». Зазвичай раз на тиждень я проводжу в компанії своїх друзів, своїх особистих турбот, робіт або розваг. В будні дні як мінімум годину проводжу далеко від дитини. Це дійсно допомагає мені бути у формі і справлятися з труднощами, які можуть виникати в процесі життя поруч з дворічним малюком.