Реалізувати себе у військовій сфері в сучасному російському суспільстві можуть не тільки чоловіки, але і жінки. Безліч плюсів військової служби, широкий вибір спеціальностей і напрямів підготовки – все це, безумовно, приваблює жінок пов’язати свою кар’єру з вітчизняною військовою службою.
Переваги і недоліки
Як і будь-яка професійна область, військові спеціальності для жінок мають свої переваги і недоліки.
Переваги військової служби.
- Гідний рівень оплати праці. Рівень оплати праці військових постійно зростає і, що важливо, залежить від самої людини, тобто це забезпечений кар’єрне зростання. Заробітна плата зростає з підвищенням звання, стажу, а також службових подвигів.
- Відносно високий рівень страхових пенсійних виплат від держави.
- Державні виплати (знижені іпотечні кредитні ставки, субсидії молодим сім’ям, надання житла тощо). Військові – підтримка держави, тому програм їх підтримки досить багато.
- Наступ пенсії через 12-25 років в залежності від спеціальності. У зв’язку з останніми проведеними пенсійними реформами перспектива піти на пенсію раніше 60-65 років, дуже приваблива.
- Стабільність. На жаль, рівень безробіття зростає, знайти гідну роботу все складніше, але це не стосується військовослужбовців.
- Повагу в суспільстві і шану. Військова служба завжди користувалася повагою, адже військовий – відображення честі і гідності країни.
Недоліки.
- Небезпека виконання своїх обов’язків. Служба дійсно небезпечна, але частина жіночих військових професій – робота з документами або, наприклад, з цивільним населенням.
- Часта зміна місця проживання. У зв’язку зі службою військові можуть бути переведені з одного місця на інше, що дещо ускладнює сімейне життя і виховання дітей.
- Жорсткі правила. Далеко не всі жінки здатні дотримуватися жорсткі правила і жити з ним, про це варто замислитися перед вибором професії.
- Психологічні аспекти. Бути військовослужбовцем для жінки може бути важко психологічно: високий рівень стресу, величезна відповідальність.
- Фізичні навантаження. Підготовка військових кадрів передбачає відмінну фізичну форму, але далеко не всі дівчата фізично витривалі.
Незважаючи ні на що, недоліки не стануть перешкодою при умові високого рівня мотивації.
Список професій
Військових професій для жінок досить багато, умовно їх можна розділити на групи: права, особливого призначення, технологічні, операторські.
Водійські
Сучасна дівчина, що володіє правами категорія A, B, C, D, сміливо може претендувати на посаду водія, пройшовши належне навчання. Безумовно, роботу військового водія не зовсім можна назвати жіночою, але її, без сумнівів, можна назвати затребуваною.
Водійські професію особливого призначення можна отримати за кількома напрямками: водій-механік, водій бойової техніки, пілот.
Особливого призначення
До жіночих військовим професіям особливого призначення належать: сапер, розвідник, боєць спецназу. Одні з найскладніших і високооплачуваних професій, у тому числі доступних жінок, вимагають особливої підготовки, особливо фізичної. Представники даних професій повинні мати бездоганну підготовку для допуску до служби. Служба в спецназі і розвідці також є найнебезпечнішою.
Технологічні спеціальності
У часи розвитку технологій професії даної сфери також затребувані. Фахівці в даній області готуються за кількома напрямками: інжиніринг, авіабудування, балістика, аеронавігація, інноватика, биоинжиниринг, інформаційна безпека і багато іншого.
Робота в цих напрямках пов’язана з розробкою та введенням в експлуатацію зброї, засобів пересування, авіації.
Операторські
Головне завдання оператора – вміле керування технологіями: верстатами, машинами, комп’ютерами і т. д. Жінки оператори повинні володіти високим рівнем зосередженості, дисципліни і розвиненим почуттям відповідальності. Також буде потрібно уміння швидко обробляти велику кількість інформації за короткий час і швидко реагувати.
Професії, пов’язані з військовою справою
Досить велика кількість цивільних професій також затребуване у військовій сфері. До них належать лікарі, перекладачі, дипломати, журналісти. Військова сфера не ізольована від усіх інших, що означає, що військові підприємства також мають потребу в кадрах.
В якості висновку огляду основних напрямів підготовки хотілося б відзначити, що практично будь-яка військова професія доступна і чоловікам, і жінкам. Величезна кількість Вузів Росії готують жінок для військової служби.
Де можна отримати освіту?
Спеціальне освіту можна отримати як після 9, так і після 11 класу.
Нижче представлений перелік навчальних закладів, які займаються підготовкою кадрів за напрямами вищої і середньої професійної освіти.
Навчальні заклади МНС Росії:
- Університет державної протипожежної служби МНС Росії (СПб УГПС МНС Росії);
- Академія Державної служби МНС Росії (АГПС МНС РФ);
- Воронезький інститут ГПС МНС Росії (ВІ ГПС МНС Росії);
- Уральський інститут МНС РФ (УрИГПС);
- Іванівський інститут протипожежної служби МНС РФ (ІПСА ДПС МНС Росії).
Навчальні заклади МВС Росії:
- Московський університет Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації ім. В. Я. Кікотя;
- Санкт-Петербурзький університет МВС РФ;
- Нижегородська академія МВС Росії;
- Краснодарський університет МВС Російської Федерації;
- Уральський юридичний інститут МВС Росії;
- Волгоградська академія МВС Росії;
- Воронезький інститут МВС Росії;
- Омська академія МВС Росії.
Військові навчальні заклади:
- Михайлівська військова артилерійська академія (МВАА);
- Академія ФСБ РФ (АФСБ, Академія ФСБ);
- Військово-космічна академія ім. А. Ф. Можайського (ВКА);
- Військова академія Ракетних військ стратегічного призначення імені Петра Великого (ВАРВСН);
- Військовий навчально-науковий центр ВУНЦ ВМФ «Військово-морська академія»).
Військово-медичні навчальні заклади:
- Московський державний медичний інститут ім. Євдокимова;
- Перший державний медичний університет ім. Сєченова.
Навчальні заклади ФСБ РФ:
- Академія ФСБ РФ (АФСБ, Академія ФСБ);
- Прикордонна академія Федеральної служби безпеки РФ (ПА ФСБ РФ);
- Московський інститут новітніх інформаційних технологій ФСБ Росії (МИНИТ).
Що потрібно для навчання?
Держава навчає військовим професіям безкоштовно, але за умови успішного проходження відбору. Для цього необхідно пройти письмові, усні, фізичні та психологічні випробування.
Навчальна і фізична підготовка повинна бути на високому рівні. Також для вступу обов’язково надати атестат і показати хороший рівень здачі державних іспитів.
Пільги при вступі мають:
- діти військовослужбовців;
- сироти;
- інваліди дитинства;
- учасники бойових дій;
- діти з багатодітних сімей;
- молоді люди, які відслужили більше 3 років за контрактом та надіслані з частини для підвищення кваліфікації.
Особи, які не мають можливості вступити на службу:
- особи, які мають незняту або непогашену судимість;
- особи з психічними відхиленнями.
Крім обліку всіх вимог до кандидата і проходження їм конкурсу, кандидат зобов’язаний пройти співбесіду у психолога, яке визначить йому мотиви служби, слабкості і потенційну загрозу від нього для оточуючих.