На сьогоднішній день найбільш доступними для створення одягу є синтетичні матеріали. Правда, деякі воліють замінювати їх натуральними. Насправді нинішня синтетика відрізняється високою якістю – все це обумовлюється застосуванням новітніх технологій її отримання. Так, для пошиття вуличної одягу майстри часто вдаються до тканини дюспо – якісної, міцною, надійною.
Опис
Dewspo («Дюспо») – походить від англійських слів «роса» і «полімер», крім того, у цієї тканини є друга назва, яку необхідно запам’ятати, щоб не плутатися у подальшому виборі – «полі понж».
Матеріал також називають курточным – ця особливість дозволяє відразу зрозуміти справжнє призначення. Для його виробництва використовується особливий метод полотняного плетіння поліамідних ниток. Готовий продукт відрізняється високою щільністю, крім того, не піддається швидкому зносу, стійкий до різних пошкоджень. Що важливо, дюспо дуже приємний на дотик.
Щільність тканини визначається наступними знаками – 240 т (текс) – це найвищий показник, що дозволяє назвати дюспо одним з найбільш щільних матеріалів для пошиття верхнього одягу.
До речі, варто знати, що текс – число ниток на 1 квадратному дюймі поверхні.
Однак на щільність впливає не тільки спосіб плетіння. Такі властивості, як вологостійкість, водовідштовхування і повітрообмін, зобов’язані особливою просочення полімерами.
Полотно дюспо по своїй структурі легкий, стійкий до багаторазових вигинів/заминам і саме тому його сміливо використовують для виконання складних викрійок.
Верхній одяг з дюспо досить практична, а також проста в догляді – навіть після багаторазових прань колір тканини залишається в первісному вигляді. Вона не намокає, не продувається, витримує морози, не вицвітає на сонці.
На додаток до всього відмінно пропускає повітря, зберігаючи потрібне тепло, що і називається повітрообміном.
Види і характеристики
На готових виробах з даної тканини можна виявити ярличок з особливою маркуванням – так виробники відзначають різновид дюспо, використовуваної для даного продукту.
- «Мілки». Тканину з виворітного боку просочують водовідштовхувальним шаром білого кольору. Відрізняється гладкістю, легким блиском. Не піддається вигорання, линяння. Забезпечує цілісність пухового наповнювача в куртках/пуховиках – особлива просочення не дозволяє пуху пролазити крізь шви.
- «Бондінг». Для його отримання з’єднують полімерне полотно з м’якою підкладкою з трикотажу, найчастіше застосовують фліс. Володіє високим ступенем захисту від холоду і води, випереджаючи за властивостями тканини з натуральних волокон.
- «Піч скін». Інакше – «персикова шкіра» – особливий тип просочення, робить структуру матеріалу бархатистою. Здебільшого з неї шиють спортивну або повсякденний одяг вищого класу. Вона міцна, приємна на дотик.
- PU. Прозора просочення оберігає волокна від промокання, хімічного впливу, а також поту і жиру. По своїй структурі прозорий, тому наноситься в основному на виворітну сторону, хоча зустрічається і на лицьовій стороні готового виробу.
- WR. Являє собою інноваційний водоотталкивающи шар, що забезпечує скочування крапель води з поверхні куртки.
- «Рей». Завдяки цій просочення матеріал стає більш жорстким, а забарвлення стає перламутровою.
- CIRE. Наділяє полотно гарним блиском.
- «Жаккард». Так позначають фактурну поверхню.
- «Панчинг». Застосування перфорації в декоративних цілях – вставки, нашивки, кишені.
Крім універсальної просочення, у складі дюспо є 100% синтетичних волокон поліестера.
Можна виділити основні переваги тканини Dewspo:
- захищає від сильного вітру;
- відмінно пропускає повітря, не дозволяючи утворюватися парникового ефекту;
- не мокне під дощем, відштовхуючи краплі води;
- не вицвітає на сонці після багаторазових прань;
- не боїться вигинів;
- м’яка на дотик, легка по своїй структурі;
- вироби міцні, довговічні, не піддаються зносу.
Застосування та догляд
Дюспо є кращим матеріалом для виготовлення одягу на кожен день, активного відпочинку, спорту. Тканина використовується для створення елементів гардеробу для всієї родини – дорослих і дітей. Особливо цінуються непромокальні костюми (лижні, гірські, для сноуборду і так далі), які складаються з штанів і куртки, або комбінезони. Такий одяг відмінно підходить для зимових видів спорту. Сюди ж відносяться теплі пуховики, куртки, не піддаються промоканию і продування, а також стильні пальто і плащі для весни та осені.
Матеріал досить легкий у використанні – його легко кроїти, створювати різні викрійки, тому деякі навіть шию з нього одяг для тварин.
Такі властивості, як водостійкість і непродуваемость, дозволили застосовувати дюспо у виготовленні наметів для туризму і відпочинку. Така тканина виступає в якості прокладочного матеріалу, що поміщає між утеплювачем і верхнім покриттям вироби.
Властивості полотна дозволяють використовувати його у виготовленні дитячих прогулянкових колясок, переносок, автомобільних крісел, санок. А ось Dewspo з просоченням «Піч скін» зовсім використовується як оббивку м’яких меблів.
Багато світові бренди зимового одягу використовують саме цю синтетику. Завдяки своїм чудовим властивостям вона полюбилася спортсменам і мандрівникам. Однак коштує така продукція досить дорого, що пояснюється високою якістю.
Придбати Dewspo можна в спеціалізованих магазинах тканин або замовити через інтернет. Середня ціна за метр тканини становить до 200 рублів. До речі, купувати вроздріб набагато економніше. Багато онлайн-магазини як раз пропонують таку послугу.
Вироби з цього виду синтетики не вимагають особливого догляду. Перш за все потрібно дізнатися, яка просочення була застосована до вашого одягу.
Саме синтетичні сполуки забезпечують унікальні властивості виробу. Тому важливо зберегти їх в процесі прання.
Рекомендації по догляду
Дозволяється ручне і автоматичне прання (в машинці). Використовується злегка тепла вода – не більше 40 градусів. Сушка в барабані, а також сильний віджим не рекомендуються і не потрібні, так як тканина швидко сохне природним шляхом.
- Відбілювання речовинами з вмістом хлору, чищення із застосуванням хімії (хімчистка) – заборонені.
- Температура прасування – не вище 150 градусів.
- Деякі види підкладкового матеріалу вимагають особливого режиму автоматичного/ручного прання. Тому ретельно вивчайте етикетки – там вказуються всі тонкощі догляду.
- Не варто побоюватися вицвітання тканини – висока якість дюспо не дозволяє одязі тьмяніти навіть після багаторазових прань. До речі, існує спеціальна фарба, якою можна перефарбувати, наприклад, білу куртку, при цьому зберігаючи структуру тканини в цілісності.
Як з’ясувалося, синтетика більше не є низькоякісним матеріалом для пошиття одягу. Сьогодні виробники використовують новітні технології для отримання міцних, стійких, надійних текстур. Так, дюспо є однією з оптимальних тканин для створення теплої спортивної або повсякденного одягу, а саме: пуховиків, курток, непромокальних костюмів, комбінезонів. Такий одяг покликана захищати нас від морозів, вітру і вологи.
Про властивості тканини дюспо дивіться у наступному відео.