Як розмістити на стінах улюблені предмети мистецтва? Адже будь-які збори може стати прикрасою стін інтер’єру: чи то картини, постери, фото, панно, колекція гудзиків, старовинних вилок або карт. Найважливіше — правильно обіграти. Стильно підібрані об’єкти легко перетворять і додадуть індивідуальність і неповторність будь-якого інтер’єру. Однак правильно і зі смаком розмістити художні роботи — велике мистецтво.
Отже, ось кілька моментів, які потрібно знати при плануванні, щоб декорування предметами мистецтва не перетворилося в арт-кошмар.
1. Позбавте себе від фрустрації, а свої стіни від стану «шведського сиру» в процесі численних перевешиваний робіт. Спочатку створіть правильну композицію і тільки потім перетягніть її на стіну. Є кілька способів це зробити.
Найпростіший — використовуйте підлогу в якості полотна. Визначте розмір простору, яке ви хочете заповнити на стіні. Можна обвести його краю клейкою стрічкою, щоб чітко розуміти зону розміщення . У цьому просторі ви зможете легко переміщати і групувати роботи, поки не досягнете потрібного результату. Можна стати на стілець або стіл і поглянути на групу з висоти для кращого розуміння ситуації.
Другий варіант, більш наочний. Тут вам допоможуть паперові макети ваших арт-об’єктів. Покладіть все, що ви хочете повісити на стіну, на крафтовую папір, обведіть контур, виріжте. З цими моделями вже можна пограти. Візьміть клейку стрічку і створіть потрібну композицію прямо на стіні. Переконавшись в тому, що вас все влаштовує, можна сміливо переносити реальні арт-об’єкти на стіну.
2. Визначаючи місце, де буде розміщуватися галерея робіт, не забудьте взяти до уваги об’ємні предмети, які будуть знаходитися поруч: велика меблі, лампи, двері, вікна. Переконайтеся, що ваша галерея не надто великою і не надто маленька для простору, де вона буде розміщена.
3. Негласне правило говорить, що для кращого сприйняття мистецтва центр вашої композиції повинен розташовуватися на рівні очей. Орієнтуватися при цьому треба на уявну лінію, що проходить точно через центр композиції. Класичний, «музейний» варіант розвішування картин становить 152 см від підлоги до даної серединної лінії. Розміщуючи групу картин, необхідно враховувати висоту рам, паспарту і проміжки між картинами. Таким чином, центр композиції повинен розташовуватися трохи нижче рівня очей стоїть людини, тобто приблизно на рівні 150 див. А ось вішати картини нижче 60 см не рекомендується.
4. Дотримуйтесь візуальний баланс. Коли ви створюєте композицію, розміщуйте великі об’єкти знизу і зліва. Це збалансує загальна вага і пропорції, так як наше око починає перегляд саме ліворуч. Якщо у вас симетрична композиція, розміщуйте самий об’ємний об’єкт посередині.
5. Пам’ятайте, що симетричні композиції створюють більш традиційний, формальний цибулю, а асиметричні — більш сучасний.
6. Виділяйте і моделюйте світлом. Зрозуміло, підсвітити кожне полотно в індивідуальному порядку вдається не завжди, тому краще спочатку вибрати для розвішування картин добре освітлену частину приміщення. З допомогою спрямованої театральній підсвічування і софітів, перлини вашої колекції блиснуть ще сильніше.
7. Йдіть від кліше, які свідчать, що в кухні краще повісити натюрморт, а в спальні пейзаж або квіти. Навпаки, експериментуйте! Нетривіальні рішення виглядають свіжо і неординарно.
8. Якщо ви хочете змінити розмір зображення, використовуйте паспарту. З його допомогою, наприклад, можна змусити невеликий малюнок здаватися більше.
9. І останнє побажання: забудьте правила! Ваша особиста галерея може складатися з будь-яких речей, які ви любите. Рамки не обов’язково повинні бути однаковими, а картини підходити один одному за кольором.