Мета – дитина!

cel rebenok 1 - Мета – дитина!
Юлія Бойко
Автор
Юлія Бойко

Студія управління часом BogushTime

бізнес-тренер, консультант

Як тренер з управління часом можу сказати, що успіх у досягненні мети забезпечується ще на етапі її постановки, тому з цілями потрібно працювати правильно.

Спочатку ми беремо нашу мрію або бажання, додаємо до нього деталі, тобто описуємо його як можна конкретніше. Дивимося, як виконання цього бажання вплине на наше життя, а також як воно взаємодіє з іншими наявними у нас бажаннями і цілями. Потім встановлюємо термін і опрацьовуємо покроковий план. Причому кожен пункт такого плану має передбачати конкретний результат і мати чіткий термін реалізації. Також план повинен враховувати можливі ризики та заходи з їх запобігання. Ну і на завершення – щоденні дії за наміченим планом.

Планування дитини теж можна опрацювати за технологією роботи з метою. Цікаво, як це? Тоді продовжимо.

1. Отже, мрія, бажання – це дитина. Для початку слід зрозуміти, що це спільна мета двох партнерів, тому і досягати її потрібно разом. А також пам’ятайте: з метою завжди потрібно працювати письмово, тому обов’язково пишіть!

2. Наступний крок – деталі. Який знак зодіаку і стать дитини краще? Як народження спадкоємця вплине на ваше життя: звички, спосіб життя, житлові умови, кар’єру або бізнес, а також на життя ваших рідних і близьких? Не зруйнує реалізація цього бажання щось важливе у вашому житті, що ви так довго і копітко створювали до цього? Які позитивні наслідки спричинить за собою? Які складнощі? Від чого доведеться відмовитися, а що знайти? У кожної пари ці деталі будуть залежати від життєвої ситуації, поглядів та уподобань.

Але деталі описати дуже важливо ще до початку перших дій щодо мети, так як це допомагає узгодити прагнення, запобігти можливі розчарування й несподівані наслідки, а саме головне – це допоможе правильно скласти план.

3. Коли бажання вдосталь наповнене деталями, сміливо можна переходити до термінів – коли ви хочете, щоб ваша мета була досягнута?

До планування нашої другої доньки ми з чоловіком підійшли зі знанням справи . Повністю врахували побажання один одного.

У нашому випадку, наприклад, мені було не принципово, ким буде дитина за гороскопом, а чоловік дуже хотів Скорпіона. Для мене ж була важлива комфортна різниця у віці з першою дитиною: не дуже велика, але і не дуже маленька. Також хотілося, щоб народження не відбувалося влітку – через спеку це досить некомфортне період для немовлят. Продумали, як це може позначитись на кар’єрі кожного з нас, і як потрібно підготуватися в цьому сенсі, як до цього ставиться наша старша дочка, що потрібно буде забезпечити до народження другої дитини, а також як на термінах може позначитися мій щомісячний жіночий цикл. В результаті такого аналізу з’явився термін реалізації мети – середина листопада 2012.

4. Визначивши мету, дуже важливо узгодити її з іншими життєвими цілями. Адже можна йти до своєї мети і по дорозі померти. А потрібно, щоб в процесі того, як ти йшов, ти був щасливий, здоровий і задоволений життям.

Наведу кілька прикладів зі своєї практики.

Перший: дівчина одночасно мріяла про дитину і про кар’єрне зростання. Коли у мене на тренінгу вона створила матрицю своїх цілей, то побачила як робочі й особисті цілі накладаються один на одного. У підсумку вона пересунула якісь події у своєму житті, змінила пріоритети.

Другий приклад: на одному з тренінгів у мене були три співвласник бізнесу. Коли вони опрацювали свої робочі й особисті цілі, на першій же перерві, я почула їх розмову: «Дівчатка, стійте-стійте! Нам же потрібно узгодити, хто ж з нас піде першим в декрет, хто другим, а хто третім? Не можна ж кидати бізнес без нагляду». З одного боку смішно, а з іншого боку, коли ти зіставляєш прагнення з різних напрямків життя, більш тверезо дивишся на ситуацію.

5. Потім, застосовуючи принцип підходу від зворотного, беремо мету, дату її реалізації, і розгортаємо події, які повинні відбутися від цієї дати і до сьогоднішнього дня, тобто створюємо план.

Наприклад, у нашому випадку, дитина повинен був народитися в листопаді 2012, зачаття мало статися за 9 місяців до цього, тобто в лютому 2012, підготовка до зачаття (консультації лікарів, медогляд, курс вітамінів і т. д.) повинна початися в листопаді 2011.

Ну і маса проміжних дат, які стосувалися ремонту, покупок, зустрічей, домовленостей і подій, що передують народженню дитини.

До речі, те, як люди серйозно підходять до процесу планування і виконують дії за планом, є дуже хорошим індикатором їх реальних намірів. І вже на перших етапах з дій, або бездіяльності партнера можна зрозуміти, чи буде очікувана підтримка і віддача після народження дитини, чи ні. Це певний сигнал. Для мене це було дуже показовим. Чоловік дійсно кинув палити, пішов в тренажерний зал і зайнявся своїм здоров’ям.

6. Як я вже говорила, у процесі планування важливо враховувати, що кожен пункт плану повинен мати свій термін реалізації, тому всі завдання по плану повинні бути внесені в ваш розклад: ось тут ми плануємо похід до лікаря, тут почнемо курс лікування або прийом вітамінів і так далі.

7. Залишилося тільки діяти за планом і за фактом вносити коригування, якщо обставини змінюються. Також важливо розуміти, що в процесі досягнення мети є таке поняття, як «многоцикличность», тобто мету можна і не досягти з першого підходу. У таких випадках люди часто розчаровуються, опускають руки і припиняють діяти. Тут я зазвичай наводжу в приклад спортсменів. Якщо спортсмен готувався до олімпіади і не завоював медаль, він же не каже: «Все, я не буду більше займатися спортом». Він просто готується до наступної олімпіади.

8. Тому у разі недосягнення мети необхідно обов’язково провести аналіз. З якої причини мета не досягнута, які кроки привели до того результату, яким ви не задоволені? Робите висновки і вносите зміни в деталі, терміни та план, але ні в якому разі не відмовляєтеся від мети.

У нашому випадку мета, як і планувалося, була досягнута 12 листопада 2012 року. Бажаю і вам у реалізації ваших мрій і бажань в строк!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Винаходи, які оцінять всі батьки

Крім нескінченних досліджень і сумнівних доказів нікому не потрібних теорій, вчені в своїх лабораторіях в парі з креативними винахідниками (або кожні окремо, про це історія замовчує) нарешті винайшли щось дійсно […]
izobreteniya kotorye ocenyat vse roditeli 1 - Мета – дитина!