Існує він — містичний баланс у житті? Як залишатися найкращою мамою і успішної бізнес-леді? І варто зациклюватися на тайм-менеджменті або ж достатньо просто плисти за течією і жити в гармонії з собою? Своїми секретами і життєвою філософією поділилися успішні мами Ольга Захарова, Діна Немирович та Ірина Марченко в рамках … НЕ Congress-2015.
Ольга Захарова, директор по стратегічному маркетингу «Медіа Група Україна»
Про сім’ю, материнство иразнице у вихованні хлопчиків і дівчаток
Ніколи не думайте про те, якою ви будете дружиною, якою, ви будете матір’ю, а просто будьте самими собою. Хочу сказати, що мій особистий досвід застосуємо тільки до мене і до тим, хто відчує. Коли думаєте про те, скільки у вас буде дітей, приймаєте це рішення свідомо, тоді перший дитина — це дійсно крок. А далі це всього лише ваше бажання і вже немає різниці. Кількість дітей і їхня різниця у віці важливі потім, коли старші їдуть, а сили залишаються, так і онуків ще довго чекати. У нас в сім’ї немає батьків та дітей, у нас всі рівні. Хоча іноді дуже важливо включати у собі керівника і говорити тоном начальника. Але найбільше я боюся нашкодити своїм дітям. Так, відносно хлопчика дуже важливо перестати опікати. Хлопчики повинні зростати в любові й довірі. З дівчатками по – іншому. Їх, навпаки, потрібно оберігати.
Про часу на все
Різниця між дітьми до 7 років дозволила мені робити кар’єру. З появою дітей моє життя, природно, змінювалось. Коли у вашому житті з’являється доросла людина, ви ж не будете відразу вписувати його в свій графік, а будете говорити на рівних. А дитина — він любить вас безумовною любов’ю. Тому ви повинні підлаштовуватися. І ваше життя і графік небудь зміняться, або ні. Все буде залежати від потреб малюка.
Щоб розмежувати сім’ю і роботу, я поділяю свій час. Це свого роду гігієна: з 19.00 до 22.00 я — мама і дружина. Роботу можна продовжити після 22.00. Коли я з дітьми — це я, але коли я на роботі, це теж я. Кажуть, що на себе, на свої хобі і потреби не вистачає часу. Але коли мені хочеться займатися живописом, то я знаходжу час. Якщо я не знайшла часу, то не дуже й хотілося.
Діна Немирович, директор зі стратегії компанії «Фармак»
Про життєвої філософії і правила
Моя рання життєва філософія була такою: якщо падати з коня, то з високого. Далі, подорослішавши, я прийшла до того, що те, що не вбиває нас, робить сильнішими. Зараз же я керуюся принципом: танцюй так, ніби тебе ніхто не бачить, співай так, ніби тебе ніхто не чує, люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, живи так, ніби для тебе це рай.
Я — нудна мама. У нашій родині багато правил. Моє ж особисте правило: не люблю, коли зайві предмети лежать на столах. Не можу нікуди виїхати, якщо вдома у мене не прибрано. Діти сміються, але виконують.
Про дружбу з дітьми, страхи і простому щастя
Чому ніколи не планувала, скільки у мене буде дітей? Тому що ми рано одружилися, були досить молоді. Ми не знали, за скількох дітей ми зможемо бути у відповіді. Але тепер у мене три чудові доньки. Старша донька — моя подруга, їй 23 роки. Вона мені допомагає з середньою, якій 13 років. Молодші діти, народжені, коли ти дорослий і багато знаєш, це чудово. Коли народилася третя дочка, я подумала, що це так здорово: знову вчити плавати, ставити на лижі. В голову прийшли самі прості речі. У них вся радість і щастя. Безумовно, варто говорити, що нічого в житті не зміниться з появою дітей. Але я готова на всьому поставити хрест, якщо є необхідність, пов’язана з дітьми. Сім’я для мене — найважливіше в житті.
Мій страх в тому, що діти, народжені від одних батьків, абсолютно різні. Це і найбільше відкриття. Боюся того, що маючи подругу, якій 23 (старша дочка), молодші дві не стануть вже моїми подругами. Світ змінюється, діти їдуть. Я не хочу залишитися на пенсії, коли вони будуть далеко. У мене залишиться зв’язок, комунікація, але це не замінить живого спілкування. Ще боюся, що коли молодшої виповниться 23, я не буду половини гаджетів розуміти.
Читайте також: WoMo-портрет: Діна Немирович
Про часу на роботу і на себе
Баланс між роботою та сім’єю потрібно оцінювати на тривалому проміжку часу. Якщо ви в резонансі з собою, то є хвилини, коли хочеться бути вдома або, навпаки, влитися в проект. Дуже важливо чути себе і задавати питання: тобі комфортно? І не надриватися. Вміти розвантажуватися. Шкода, коли людина нещасливий, коли робота нелюба, коли що 4 години 10.
Ірина Марченко, ГЕНЕРАЛЬНИЙ директор Групи компаній «AVANGARDCO IPL»
Про мрії і кайф від материнства
Я мріяла мати трьох дітей. Думала не про кар’єру або успіх, а про великої і дружної сім’ї. Хотіла бути щасливою. Я кайфую від материнства. Яка ж краса, коли ми всі збираємося ввечері за одним столом: бабусі і дідусі, батьки і діти.
Читайте також: WoMo-портрет: Ірина Марченко
Про правила і рівновазі
Ми йшли в сім’ї дуже довго до створення правил.Сімейний день — п’ятниця. Ми розстилаємо величезне покривало, залазимо на ліжко, смажимо попкорн і дивимося фільм.
Все те, що у вас є, з появою дітей вам варто перекреслити. І дитина буде керувати вашим часом. Єдине, що потрібно, це дозріти всередині, бути готовим весь свій вільний час присвячувати дитині. У мене є 15 хвилин «золотого часу» кожен день, коли я прокидаюся раніше за всіх. Я це роблю завжди: підходжу до дзеркала і кажу: «ось воно — це мій час».
Життєвий баланс потрібно тримати і підтримувати. Не можна сказати, що ми весь час перебуваємо в балансі. Головне, не допускати критичних точок, коли ми то в роботі, чи то з головою в домашні турботи. Коли ти втомився, важливо попросити допомоги вдома. Там завжди підтримають і зрозуміють. Зворотна віддача від сім’ї — це дуже важливо. І сім’я завжди готова її надати.
Читайте також: 15 найбільш яскравих думок з SHE Congress