let’s Speak English: 6 критеріїв, як вибрати школу для вивчення іноземної мови

let s speak english 6 kriteriev kak vybrat shkolu dlya izucheniya inostrannogo yazyka 1 - let's Speak English: 6 критеріїв, як вибрати школу для вивчення іноземної мови

Директор мережі мовних шкіл у Києві DEC school від провідного освітнього агентства України DEC education і мама двох дітей Наталія Рогоза про те, на що варто звертати увагу при виборі школи для вивчення англійської язика, як визначити рівень підготовки педагогів і зробити так, щоб дитина захотіла вчитися.

Атмосфера

Перше, на що слід звернути увагу, — це на атмосферу в школі. Як себе веде адміністратор, як себе ведуть вчителі, привітні вони, чи комунікабельні. Адже спілкування з вчителями досить важливо в процесі навчання – свою манеру поведінки вони потім будуть передавати дітям. Також важливо, щоб між батьками і педагогами склалися довірчі відносини. Якщо людина викликає у мене довіру, то я зможу доручити йому своєї дитини. Якщо ж персонал тримається з вами сухо і непривітно, тоді не варто продовжувати спілкування.

Друге — це комфортабельність і ергономічність класних кімнат. Дизайн класних приміщень повинен бути легким і не навантажують, орієнтованих в першу чергу на дітей. Меблі повинна бути спеціалізованою, зручною і розрахованої для різної вікової категорії дітей. Обов’язкові візуальні допоміжні навчальні матеріали, наприклад, весела англійська абетка, граматичні правила в цікавому виконанні, яскраві настільні ігри англійською і т. д.

Рівень вчителів

Звичайно, це відповідальність школи, але все ж поцікавтеся у старшого вчителя або директора, як вони підбирають персонал. В наших школах, наприклад, вчителі проходять відбір у три етапи. Спочатку з ними проводить співбесіду HR-менеджер, старший вчитель, після чого кандидати проводять відкриті уроки перед тестуючим комітетом, куди входять вчителі, методист, старший вчитель. Під час відкритого уроку ми звертаємо увагу на те, як викладач підготувався до уроку, наскільки правильно він методично планує свій урок, які методи навчання і мотивації він використовує, наскільки може «тримати» аудиторію, чи він може залучити студентів у процес навчання. Якщо кандидат не відповідає даним вимогам, значить, такий викладач не підходить для нашої школи. Я вже не кажу, про професійні навички – знання мови і вимові. Ці навички повинні бути на вищому рівні.

Кожен рік ми проводимо загальний масштабний тренінг для викладачів усіх шкіл, де обговорюємо основну і додаткову навчальні програми, нововведення, проводимо тренінги з коучами та дитячими психологами, дебати, майстер-класи.

Програма навчання

Важливо розуміти, за якою програмою навчати вашу дитину. Вона повинна відповідати віку і мовного рівня майбутнього студента. В наших школах групи діляться за віком та мовного рівня. Для цього ми попередньо пропонуємо майбутнім учням пройти усні і письмові тести. Батьків, як правило, цікавить, як проходить навчальний процес, є результати і прогрес у навчанні. Тому в школах повинні проходити проміжні та перевірочні тести. В наших школах діти кожні три місяці проходять тести, результати яких разом з коментарями вчителів ми надаємо батькам. Таким чином, батьки завжди повністю інформовані і розуміють результативність і динаміку навчання своєї дитини. Якщо маленький студент стикається з труднощами у вивченні англійської мови, є пропуски тим з поважної причини, ми проводимо з ним безкоштовні додаткові заняття, щоб вирівняти успішність і пройти пропущений матеріал.

Крім основної програми уроків, кожну суботу в наших школах проходять розмовні клуби, де обговорюються актуальні теми, які відповідають різним віковим категоріям. При складанні тим розмовного клубу, ми періодично звертаємося до наших клієнтів — і батькам, і дітям, що їм цікаво, щоб вони хотіли обговорити? В цьому році в розклад ми включили теми про 3D-моделюванні, дронах і блоггинге, а тема всього навчального року – англійська для майбутнього. В рамках занять діти не просто будуть вчити англійську, а й працювати над своїми soft skills: комунікабельність, креативність, вміння вести дебати. Сучасний світ динамічно змінюється і вимагає інноваційних знань і умінь. На сьогодні просто знати іноземну мову – це must have, а дітям вже потрібно набагато більше, ніж просто курси англійської. Тому дуже важливо завжди бути в тренді і «тримати руку на пульсі», вміти швидко впроваджувати щось абсолютно нове, навчати персонал цьому новому, перебудовувати програми і адаптувати їх під вимоги та інтереси студентів. Ми можемо з упевненістю сказати, що наші викладачі є коучами для дітей.

Безпека

Безпека дітей – понад усе. Батьки повинні бути абсолютно спокійні і впевнені, що їх дитина в надійних руках, що поруч завжди знаходиться співробітник школи – вчитель або адміністратор. При виборі локації ми завжди звертаємо увагу на інфраструктуру біля школи — поруч зі школою не повинно бути доріг з пожвавленим рухом. Дітям має бути комфортно і зручно добиратися до школи. Коли я вибирала приміщення для нашої нової шостої школи у Французькому кварталі, я розуміла, що це відмінний варіант, так як вона буде перебувати на території великого житлового комплексу з власною інфраструктурою. При виборі приміщення, я звертаю увагу на природну освітленість класів, їх просторість, можливість організації зони відпочинку для батьків і дітей.

Лояльність

Буває так, що батьки вибирають школу для дитини — їм все подобається і все підходить, а от дитині може щось або хтось не сподобатися. Тому в школу він ходить з великою неохотою, зникає всіляка мотивація і бажання вчитися. Щоб не потрапити в таку ситуацію, краще домовитися про пробних відвідування занять дитиною. Наприклад, у наших школах ми надаємо можливість три уроку позайматися безкоштовно, щоб дитина освоївся і прийняв самостійне рішення про подальше навчання в DEC school.

Давати більше, ніж очікує клієнт…

Зараз дуже багато батьків в силу зайнятості недостатньо часу приділяють своїм дітям, не беруть участь у спільних заходах, не розуміють, як правильно спілкуватися з дитиною, як мотивувати. Тому ми почали організовувати сімейні заходи — Family Days, де діти й батьки можуть брати участь у спільних квестах, майстер-класах, святах. Батьки відвідують тренінги провідних експертів з дитячої психології, освіти і розвитку, в цей час діти разом з вожатими і вчителями беруть участь у командних іграх, святкових програмах, конкурсах і шоу. Все-таки навчання – це тристоронній процес, що зачіпає не тільки учня і педагога, але і батьків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Інфографіка: 15 правил етикету для бізнес-зустрічі

На робочих нарадах не завжди буває весело і цікаво, але якщо ви все-таки повинні там бути присутнім, то вам потрібно виглядати професійно серед колег, клієнтів, перед керівництвом або підлеглими. Барбара […]
infografika 15 pravil etiketa dlya biznes vstrechi 1 - let's Speak English: 6 критеріїв, як вибрати школу для вивчення іноземної мови