Все частіше для обробки стін вітальні в російських квартирах вибирають ламінат. Цей матеріал поєднує в собі практичні та естетичні функції, за що і цінується покупцями. До того ж ламінат – досить бюджетний варіант для обшивки поверхні і добре вписується в інтер’єр більшості сучасних стилів.
Плюси і мінуси
Цей обробний матеріал все більше стає актуальним, так як має багато переваг.
- Невисока вартість. На стінах це виріб мало піддається механічному впливу, і тому можна вибрати найбільш бюджетний варіант.
- Цей зносостійкий матеріал, а при використанні на стіні створюються сприятливі умови.
- Можливо монтувати самостійно і не витрачати кошти на послуги обробника.
- Цей матеріал простий у прибиранні: достатньо іноді протирати його тканиною.
- Сучасні будівельні магазини пропонують широкий асортимент різновидів, кольорів, фактур, серед яких навіть самий вимогливий покупець обов’язково підбере найбільш підходящий варіант для конкретної вітальні.
- Володіє хорошими звукоізоляційними якостями.
Перш ніж вибрати матеріал для оздоблення вітальні, важливо також вивчити і недоліки продукції. Так, до них належить вразливість матеріалу перед впливом агресивних умов експлуатації. Наприклад, він може псуватися при високій вологості або різкому коливанні температур.
Колірна гамма матеріалу
Вибираючи відтінок обробки, важливо спиратися не тільки на особисті переваги, але і на специфіку висвітлення, кількість вікон, стильовий напрям. У залі можуть використовуватися як холодні так і теплі відтінки. Якщо вікна виходять на південь, то краще віддати перевагу першому варіанту.
Обов’язково враховуйте переважний колір меблів.
Часто стіни можуть служити для неї заднім планом, і тоді предмети темного кольору будуть красиво виглядати на світлому фоні. Якщо меблі виконана в світлих тонах, то ламінат повинен мати глибокий насичений відтінок. Природно, що з допомогою колірної гами створюється цілісний образ із стін, підлоги і дверей. Тому на цих поверхнях краще встановити один вид ламінату – тоді вітальня буде виглядати об’ємної і сучасної.
Якщо це малогабаритна кімната, то віддавайте перевагу світлим відтінкам: вони візуально збільшать простір.
Щоб продемонструвати строгість і респектабельність будинку, можна вибрати сірий або коричневий колір. Для сміливих господарів підійде ламінат з вставками насиченого яскравого кольору. Якщо в кімнаті мало світла, то підійде жовта оздоблення приміщень: вона наповнить вітальню теплом і світлом. Не бійтеся використовувати яскраві кольори: вони будуть бадьорити і піднімати настрій, хоча при використанні насичених відтінків важливо не переборщити.
Вибір ламінату
Для оформлення стін у вітальні допускається застосовувати той же ламінат, що використовують і для підлоги. Проте можна вибрати більш тонкі вироби і продукцію низького класу, адже навантаження на настінне покриття набагато менше, ніж на підлогову поверхню.
Найпоширенішим видом в даний час є кликовый ламінат.
Його можна монтувати як на дерев’яний каркас, так і на гладку поверхню. Панелі кріпляться один до одного на замки, чим досягається міцність і довговічність конструкції. Затребуваний ще один тип кріплення: замок Lock або шпунтованый замок. Такий ламінат також кріпиться на дерев’яну решітку допомогою скоб або цвяхів.
Ще один різновид за способом монтажу – клейовий ламінат. Він являє собою виріб з рівними краями, а панелі склеюються при установці один з одним силіконом або рідкими цвяхами. Це хороший варіант, якщо власники хочуть поекспериментувати з дизайном вітальні. Наприклад, можна склеїти різні за фактурою види покриття. Щоб заощадити на покупці, не беріть зносостійкий ламінат 31 або 32 класу: ці зразки використовуються для обробки підлоги, а на стіни підійде бюджетний примірник 21 класу.
Застосування в різних стилях
Щоб ламінат вдало вписався в інтер’єр, важливо враховувати стиль вітальні. Прислухайтеся до порад дизайнерів по використанню покриття в оздобленні сучасного інтер’єру.
- Якщо зал виконаний в стилі кантрі, то вибирайте матеріали темної фактури. Наприклад, гармонійно буде виглядати імітація брусу.
- У вітальні хай-тек краще віддати перевагу глянсовому структурі ламінату.
- Для неокласики підійде імітація світлої благородної деревини.
- Для обробки стін в кімнаті в стилі еклектика допускається застосування різних фактур в непередбачуваною забарвленням, але при цьому потрібно постаратися уникати надмірної строкатості.
- Для модного стилю прованс вибирайте ламінат м’яких акуратних відтінків, наприклад, під білений дуб.
- Якщо в інтер’єрі використано стиль модерн, то в обробці прийнято застосовувати бежеві або гірчичні тони. Можна передбачити рослинну імітацію.
- Для авангардизму підійде ламінат насичених відтінків, непогано будуть виглядати чорно-білі варіанти.
- В японському стилі дизайнери люблять використовувати в основному сірі тони. Фактура матеріалу повинна бути стриманою і елегантною.
- Для швейцарського шале віддавайте перевагу обробці з імітацією горіха або ясена.
Способи монтажу
Клейовий ламінат кріпиться до вертикальної поверхні за допомогою спеціального розчину, рідких цвяхів або із застосуванням монтажної піни.
Якщо покриття негладкое, то перед монтажем панелей краще встановити обрешітку.
Загальних правил роботи з настінним ламінатом немає, так як цей вид обробки використовується у вітальнях не так давно. Але краще дотримуватися певний порядок роботи.
- Підготуйте інструменти: молоток, рівень, ножівку або лобзик, дерев’яний брусок для підбиття, клей.
- Вирівняйте робочу поверхню, вона повинна бути гладкою і сухою. При необхідності встановіть обрешетування або застосуйте гіпсокартон.
- В залежності від дизайнерської розробки монтуйте панелі по вертикалі, горизонталі або діагоналі.
- Скрепляйте елементи між собою клеєм.
- Якщо використовується решетування, то буде потрібно застосування кляймерів.
- В останню чергу монтуються додаткові деталі: плінтуса і куточки. Без них не стіна буде виглядати завершеною.
Прислухайтеся ще до декількох рекомендацій фахівців.
- З’єднуйте на клей ламінат легких різновидів, щоб уникнути великого навантаження. Якщо це важкі панелі, то краще скористатися латами і застосувати спеціальні кріпильні елементи.
- У процесі роботи залишайте температурний шов або зазор, щоб не створити зайве напруження в площині.
- Проводьте роботу тільки в умовах відсутності вологості і різких температурних перепадів.
Вдалі приклади
Вивчіть цікаві ідеї розміщення панелей на стінах віталень.
- Ламінатом обшита акцентна стіна. Така вставка виглядає дуже вражаюче. Багато дизайнери вважають за краще використовувати ламінат лише на одній стіні у вітальні.
- Приклад наочно демонструє, що темні тони ламінату краще використовувати в просторих залах і віталень.
- Матеріал з дзеркальними вставками створює ефект глибини кімнати. У присутніх складається враження, ніби за стіною приховано ще одне приміщення.
- Вертикальний ламінат світлого відтінку може візуально збільшити висоту стелі вітальні.
- Зверніть увагу на ідею розташування панелей “ялинка”. В даному випадку підлогова оздоблення плавно перетікає в настінну. Незвичайна схема робить кімнату більш високою і красиво поєднується з підсвічуванням.