Штори в кімнаті є одним з важливих елементів інтер’єру. Без них можна обійтися хіба що в офісах, так і там на вікнах жалюзі встановлюють, щоб захиститися від сонячних променів. Зазвичай класичні штори в залі припускають завдовжки до підлоги. Але в даний час, коли існує така величезна різноманітність стилів, модних тенденцій, різних дизайнерських рішень в оформленні приміщень, стали використовувати короткі штори не тільки в кухонних зонах і в дитячих, але і у вітальнях кімнатах.
Особливості
Вітальня – це місце, де можуть бути присутні не тільки близькі родичі та друзі, але й люди, які бувають нечасто, а також і сторонні. Тому інтер’єр цієї кімнати намагаються витримувати в більш стриманому, нейтральному стилі. Короткі штори для вітальні дозволять дуже цікаво і дещо незвично урізноманітнити обстановку.
Важливо тільки правильно вибрати фасон, тканину, а також визначитися з колірною гамою.
Якщо, наприклад, в кухні доречно використовувати квітчасті ситцеві фіранки з рюшами і оборочки, то в залі це неприйнятно, варто зупинити свій вибір на більш «серйозних» тканинах і моделях. Також короткі штори у вітальні можуть допомогти візуально збільшити недостатній простір або освітлення кімнати, а також дозволити розставити меблі з боку віконних прорізів або залишити відкритими опалювальні прилади.
Якими бувають?
Сучасна різноманітність текстильних матеріалів, різноманітних технічних пристосувань, додаткових аксесуарів дає безмежні можливості для оформлення вікон віталень кімнат. Короткі штори в основному виконуються довжиною до підвіконня. Але це необов’язково. Наприклад, так звані американські штори робляться з довгих смуг тканин, які перекидаються через карниз, середня частина над вікном утворює фалди, а кінці можуть звисати з боків до самої підлоги.
Також можна оформити штори у вигляді арки або зробити густі збірки, як у французьких. Можна зробити подвійні штори, комбінуючи щільну тканину і тонкий тюль. При дизайні інтер’єру застосовуються різні види карнизів: стельові, настінні, у вигляді тонких натягнутих струн, а також використовуються дерев’яні або пластикові планки, як, наприклад, у римських і у японських штор.
Особливий неповторний вигляд можуть надати різні прихвати, підв’язки, стрічки та інші аксесуари. Також останнім часом дуже модно зміцнювати штори на карниз з допомогою люверсів – різновид кріплень для штор, які являють собою кільця, службовці для оформлення отворів на тканини.
Як вибрати?
Існують деякі правила, які допоможуть правильно підібрати штори для залу.
- Орієнтуватися варто, на яку сторону виходять вікна, наскільки добре або погано освітлена вітальня, скільки сонячного світла проникає в кімнату, і в залежності від цього вибирати важкі або легкі тканини, використовувати світлі або темні відтінки, однотонні або з малюнком.
- При виборі матеріалу важливо дивитися, наскільки гармонійно штори будуть поєднуватися з меблями, стінами, шпалерами. Наприклад, при однотонних шпалерах можна підібрати штори з малюнком і навпаки.
- Важливо зберегти загальний стиль кімнати, хоча останнім часом багато дизайнерів пропонують дуже цікаві варіанти, коли в інтер’єрі присутні елементи різних стилів і напрямків.
- Також важливе значення мають розміри кімнати. Але потрібно відзначити, що короткі штори якраз виграшно виглядають в невеликих віталень. Можна візуально збільшити висоту кімнати, використовуючи вертикальні смуги і малюнки. Світлі тонкі штори додадуть легкість і відчуття простору.
- І ще при виборі штор істотні особисті побажання домочадців, потрібно приховати вікна від сторонніх поглядів, або, навпаки, зробити віконні прорізи більш відкритими. Це ж відноситься і до вибору кольору.
Колірні гами
Вибір підходящого кольору штор – основний момент при створенні єдиного стилю вітальні. У дизайнерів існує головне правило при виборі колірної гами: в ансамблі повинно бути не більше 3 кольорів, причому основний колір повинен переважати, додатковий – дуже близький по відтінку, становить половину від основного, і третій служить яскравим плямою, відмінним від перших двох, його повинно бути зовсім небагато.
Тому штори швидше повинні бути доповненням до основного кольору стін і меблів. Також колір фіранок залежить від того, яку функцію вони виконують. Наприклад, якщо поруч з вікном розташована робоча зона, цілком можливо вибрати більш темні і щільні штори.
Або, якщо хочеться надати вітальні урочистий і розкішний вигляд, підійде світла прозора однотонна органза або вуаль, густо зібрана в складки.
Стильові рішення
Вибір штор починається з вибору стилю в приміщенні. Сучасний дизайн інтер’єрів має наявністю величезної кількості різноманітних напрямків та стилів. Перерахувати всі просто немає можливості. Можна запропонувати найбільш популярні способи оформлення віталень і відповідні штори, в тому числі і короткі.
- Основний і найпоширеніший стиль – класика. Цей вид дизайну передбачає використання як щільних, так і легких матеріалів, можливе використання подвійних штор (портьєри і тюль). Тканини бажано вибирати дорогі, з натуральних волокон в одному колірному рішенні з інтер’єром вітальні. Класичні штори прикрашають кистями, бахромою, стрічками, прихватами, крученими шнурами. До цього стилю також підійдуть англійські штори, які можуть бути виконані навіть з картатої тканини.
- Мінімалізм – цей стиль підходить тим людям, хто не любить зайвих речей. Штори в цьому стилі виконуються з одного виду однотонної легкої тканини білого, сірого, світло-бежевого кольору, дуже простий, лаконічної форми. У цьому варіанті можна запропонувати римські або японські штори, які виконані на дерев’яних або пластикових рейках і являють собою натягнуте полотно.
- Прованс – це варіант оформлення приміщення у старовинному французькому стилі. У цьому випадку використовуються легкі натуральні тканини, переважно білого кольору, можливо, в дрібну квіточку ніжних рожевих, бузкових, зелених відтінків. Фіранки можливо виконати в густу збірку.
- Скандинавський стиль припускає використання дорогих щільних тканин світлих відтінків. Штори в цьому випадку виконуються в дуже простий вишуканій формі без використання різних деталей. Це один з суворих і благородних стилів.
- Сучасні стилі, в основному для молоді – це хай-тек і поп-арт. У цьому випадку можливе використання синтетичних тканин. У стилі хай-тек використовуються гладкі тканини, однотонні кольори електрик або з ненав’язливим геометричним малюнком. У стилі поп-арт можливе використання як щільних, так і прозорих тканин яскравих неонових відтінків, а також з графічним малюнком, або з портретами героїв коміксів або артистів і знаменитостей.
- Кантрі – сільський стиль, застосовується в основному в приватних будинках. Тут передбачається використання натуральних тканин – як щільних, так і легенів, можна з малюнком в клітку. До цього стилю підходять так звані «штори-диліжанс», рулонні двосторонні та інші.
Для такого варіанту краще вибирати тканини з натуральних, природних відтінків.
Гарні приклади
Наведемо кілька прикладів, як можна красиво оформити короткими шторами вітальню кімнату.
Про те, як зшити короткі штори для вітальні, дивіться далі.