Ознаки гормонального збою у жінок після 50 років
- Репродуктивна функція жінок згасає поступово. Які ознаки гормонального збою у жінок після 50 років? Згідно зі статистикою, остання менструація припадає на вік 50-52 роки. Період вікових гормональних перебудов організму призводить до зміни складу крові. Перерозподіляється співвідношення гормонів у плазмі.
- Ускладнення, що виникають на тлі клімаксу, багато в чому залежать від характеру протікання пологів, фізичного навантаження, якості харчування та інших факторів.
Період менопаузи протікає у кожної жінки по-різному. Пременопауза в більшості випадків виникає після 45 років. Звичний менструальний цикл стає регулярним. 12 місяців без менструації призводять до завершального етапу – менопаузі.
- Навіть при відсутності яскраво виражених симптомів протягом менопаузи позначається на жіночій привабливості. У більшості жінок менопауза супроводжується симптомами, що доставляють дискомфорт.
- Гормональний збій у жінок після 50 років провокує збільшення у вазі і поява ранніх зморшок.
- Знижується потяг до протилежної статі, сексуальна активність поступово сходить нанівець.
- Жінка відчуває зміну настрою, часті нездужання, відсутність інтересу до активного суспільного життя.
- Виникає безсоння і емоційна нестійкість.
- Відзначається прискорене серцебиття і головні болі.
- З’являються проблеми з сечовипусканням, виникають больові відчуття.
- Приливи при клімаксі кидають тіло в жар і озноб. Підвищена пітливість змушує дотримуватися посилену гігієну. Важливо в цей період провести своєчасну гормонозамісну терапію.
Гормональний збій у жінок після 50 років: наслідки
- Своєчасна гормонозаместітельная терапія дозволяє попередити неприємні наслідки. Уникнути ожиріння, діабету, остеопорозу та інших відхилень організму.
- До пізніх симптомів клімаксу відносять порушення якісного засвоєння поживних речовин. Неправильний обмін речовин відбивається на фігурі, пружності шкіри, психоемоційному стані.
- Починають формуватися проблеми з серцево-судинною системою. Розвиваються артроз, артрит, остеопороз.
- Гормональна перебудова, що приводить до змін у центральній нервовій системі. Процес старіння запускається з подвоєною силою.
- Неконтрольований гормональний збій здатний закласти початок розвитку онкозахворювання.
- Часті аборти, операції на жіночих геніталіях і інші відхилення можуть проявитися у вигляді ускладнень здоров’я після 50 років.
Гормонозаместітельная терапія для жінок після 50 років: лікування та профілактика
- Щоб збалансувати жіночі гормони аналіз здають з появою перших симптомів. Рівень гормонів визначається по крові з вени. Своєчасний візит до лікаря допоможе уникнути серйозних наслідків у майбутньому.
- Суть гормоназаместительной терапії полягає в медикаментозному лікуванні. Прийом таблеток допомагає відновити недолік гормону естрогену і прогестерону, полегшити дискомфортні відчуття в організмі під час менопаузи.
Тривалість терапії залежить від загального стану здоров’я і первинних симптомів менопаузи. Насамперед необхідно усунути найбільш яскраві симптоми.
- При відсутності ускладнень гормональні препарати пропиваются коротким курсом. Терапія призначається на 1-2 роки. Згідно з міжнародними стандартами короткий курс гормонозаместительной терапії може продовжуватись до 5 років.
- При захворюванні центральної нервової системи, наявності остеопорозу, ускладнення в роботі серця та інших відхиленнях здоров’я курс терапії становить не менше 5 років. За бажанням пацієнтки терапія може продовжуватися на будь-який тривалий період.
- Гормональна терапія у жінок викликає настороженість. Пацієнтки свідомо відмовляються від лікування, побоюючись їх побічної дії. Така позиція виникає через нестачу знань. Консультація кваліфікованого лікаря може розвіяти будь які сумніви.
Сучасні препарати створюються і випускаються з натуральних, максимально наближених до аналогу, складових. Своєчасна терапія початкової менопаузи дозволять уникнути розвитку ускладнень, збільшити тривалість життя.
- Дозування препаратів і тривалість гормонозаместительной терапії не має загальних рекомендацій.
- У кожному випадку лікування призначається індивідуально.
Перед курсом гормональної терапії, пацієнтка повинна пройти кілька видів обстежень:
- Призначається ультразвукове дослідження малого тазу, ендокринної системи.
- Повне обстеження у гінеколога і мамолога.
- Аналіз крові на цукор, біохімічний аналіз крові.
- Обстеження супутніх захворювань.
- Основне завдання додаткових досліджень у виявленні протипоказань до призначення гормонів.
- На думку лікарів, сучасні препарати володіють масою достоїнств і дозволяють мінімізувати побічні дії.
Гормонозаместітельная терапія для жінок після 50 років: список препаратів
- Стабілізувати менопаузальному період дозволяє комплексна терапія. Лікарські препарати повинні включати прогестагени та естрогени. Важливе значення має співвідношення гормонів.
- Монотерапія з прийомом одного естрогену рекомендується жінками після хірургічного видалення матки.
- Мінімальна кількість естрогену позитивно впливає на жіночу привабливість і сексуальність. Домінування естрогену провокує безліч патологічних станів в організмі.
- Прогестерон працює з естрогеном в парі і повинен вживатися в більшій кількості. Гормон відповідає за менструальний цикл, молочні залози, дітонародження і інші важливі процеси жіночого організму.
- Серед головних показань до гормонозаместительной терапії після 50 років виступають гіпертонія, діабет, судинні захворювання, переривання менструального циклу.
- Лікування менопаузи включає прийом рослинних препаратів. До них відносять флавони, куместаны, ізофлавони, лігнани. Фітоестрогени містяться в таких препаратах – Иноклим, Фемінал, Клімадінон, Ременс, Климакт-хель. Рослинні препарати мають мінімум протипоказань і побічних ефектів.
- Відстрочити період менопаузи дозволяє прийом вітамінно-мінерального комплексу. Курс вітамінів і кислот омолоджує функції організму, перешкоджаючи віковим змінам. До таких препаратів відносять Кальцій Д3 Нікомед, Доппельгерц Актив Менопауза, Комплівіт Кальцій Д3 голд.
- Препарати з прогестероном представлені не тільки в таблетованій формі, але і у вигляді вагінальних свічок, гелів. Ефективними вважаються препарати Прожестожель, Урожестан, Прогестерон.
- Зменшити припливи в період менопаузи можна за допомогою лікарських трав. Нормалізувати гормональний фон можна з допомогою екстракту женьшеню, елеутерококу, липи.
- Лікування менопаузи дуже відповідальний процес. Не можна самостійно обирати або змінювати препарат, хаотично переривати курс. Гормональна терапія повинна супроводжуватися регулярними консультаціями та оглядами гінеколога.
На думку фахівців, після 60 років прийом гормональних препаратів перестає приносити користь і провокує розвиток різних захворювань.
Гормонозаместітельная терапія для жінок після 50 років: відгуки
Відгуки про гормонозаместительной терапії після 50 років:
- Валентина, 52 роки: «Прийом гормональних препаратів значно поліпшив якість мого життя. Покращилося моє настрій, додалася енергія. Нормалізувався постійно яке скаче тиск. Додатково приймаю препарати для розрідження крові. Переглянула якість свого харчування, додала в раціон більше продуктів з вмістом кальцію. Дізнавшись про руйнівну дію нікотину на гормони кинула палити.».
- Анастасія, 50 років: «Після консультації гінеколога почала приймати гормональні препарати. Після 10-денного курсу помітила зменшення кількості припливів. Нормалізувався якість сну. З’явилося прагнення до активного способу життя. Покращився стан шкіри, обличчя перестало свербіти і лущитися.».
- Марія, 50 років: «Не відвідуючи лікаря почала самостійно вживати Омега 3 Доппельгерц. Через 2 місяці помітила, що набагато легше долаю підйоми по сходах. Препарат став моїм джерелом додаткової енергії. Стала спокійніше реагувати на життєві негаразди».
Відео: Про гормонозаместительной терапії
<