Дитина проти коханого чоловіка — конфлікти «вітчим і пасинок»: що робити мамі, як уникнути конфліктів і налагодити відносини, як щасливо жити разом?

Що робити в ситуації, коли в родині з’являється вітчим? Як зберегти теплі стосунки з дитиною і при цьому грамотно сформувати його стосунки з вітчимом?

У нашому світі кожна третя сім’я розпадається. І в більшості випадків дитина залишається з матір’ю. Багато мам, боячись образити почуття дітей, відмовляються від свого особистого життя і виховують дітей у самоті. Інші ж, всіма силами прагнуть знайти любов і побудувати щасливу сім’ю. На шляху таких жінок встають їхні ж діти, які не приймають нового «тата» і не дають мамі стати повністю щасливою.

Чому дитина проти вітчима?

  • Чому дитина проти вітчима? Насправді подібні конфлікти виникають в сім’ях навіть між рідними батьком і сином. Там, де сім’я складається з матері, батька (вітчима) і сина конфлікт, в якому двоє чоловіків конкурують за увагу однієї жінки неминучий. Тим більше він буде сильним там, де син і чоловік не є кровними родичами.
  • В цьому випадку структура сім’ї є хиткою, так як ні в кого немає обов’язку терпіти один одного, підтримувати і проявляти любов і турботу. Сама по собі любов між вітчимом і пасинком не з’явиться – вона може з’явиться тільки як результат спільної щоденної праці вітчима, пасинка і його матері. Або як в кіно – трапляється диво, вітчим рятує пасинка, і вони живуть щасливо до кінця своїх днів.

Оскільки син з’явився в сім’ї раніше вітчима, давайте спочатку звернемо увагу на почуття, які народжуються в його душі з появою претенденти на мамину руку і серце:

  • По-перше, вітчим приходить у сім’ю з уже усталеними правилами, нормами і порядком і, звичайно ж, змінює все в корені. Для пасинка, тим більше в підлітковому віці ці зміни схоже на стихійне лихо.
  • Дитина не ділив маму ні з ким – вони були вдвох. Спільні прогулянки, походи в кіно, захоплення і повна впевненість у тому, що мама належить тільки йому – це те, що він може втратити при появі конкурента.
  • Мама змінюється – дитина вже не має її увагою і любов’ю безроздільно. У неї може змінитися все – від звичок до кольору волосся.
  • Чужий чоловік з’явився в їхньому житті починає диктувати дитині нові правила, намагається контролювати його і навіть карати, незважаючи на те, що він по суті ніхто. Природно, в такій ситуації дитина буде проти вітчима.

Чому вітчим не любить пасинка?

  • Найчастіше чоловіки сприймають пасинка як доважок до коханої жінки. Він не хоче ділити увагу і час коханої жінки ні з ким, саме тому часто вітчим не любить пасинка.
  • Чому вітчим не любить пасинка? Пасинок – хоч і маленький, але ще один чоловік у будинку, який має право на час і любов жінки.
  • Пасинок для вітчима – постійне живе нагадування про те, що він не перший чоловік його коханої жінки. Здавалося б, в сучасному світі це – чиста дурість, але на жаль, чоловіків, які здатні прийняти цей факт – одиниці.

Що робити жінці, якщо дитина проти вітчима: 10 порад

Психологи стверджують, що налагоджувати стосунки дитини з вітчимом необхідно задовго до появи нового чоловіки у вашому житті.

  • Що робити жінці, якщо дитина проти вітчима? Почати потрібно з ваших відносин з дитиною. Ні в якому разі не варто давати дитині зрозуміти, що ви існуєте тільки для задоволення його потреб в любові і турботі. У вас повинна бути особисте життя, і щоб надалі ви мали шанс на щастя, цю особисте життя ви повинні постійно відстоювати.
  • Інакше при появі у вашому житті чоловіки вам, так і вашому чаду доведеться пережити далеко не самі приємні моменти в житті.

Якщо ж чоловік у вашому житті вже з’явився, вам допоможуть наступні поради:

  1. Дайте дитині час. Як би вам не хотілось якнайшвидше побудувати нову сім’ю – знайомити з дитиною вітчима необхідно поступово. Дорослий дитина або маленький – почуття його треба берегти і приймати до уваги. Навіть якщо коханий вас підштовхує – не піддавайтеся та не приймайте поспішних рішень. Дитина може сказати вам, що все добре, бажаючи порадувати вас, але насправді в його душі з’явиться образа і на вас, і вашого майбутнього чоловіка.
  2. Говоріть з дитиною. Розповідайте йому про своїх мріях і бажаннях, і, звичайно ж, про те, як зміниться ваше життя з появою в ній цього чоловіка. Зібрати речі і переїхати так далеко, щоб дитині довелося міняти школу і розлучатися з друзями і при цьому не попередити її заздалегідь в цей і так нелегкий момент не найкраща ідея. Говоріть чесно про те, що тепер ваше життя зміниться , і ви поки не знаєте, як саме. Не забувайте говорити йому про свою любов і про те, що це почуття ніколи не зміниться і не стане менше.
  3. Тільки ваш день. Заведіть правило, яке залишиться незмінним у будь-якій ситуації – виберіть будь-який день і домовтеся з дитиною про те, що цей день ви присвячуєте один одному. Йдіть разом у кіно, парк або замовте піцу в улюбленому кафе – головне, щоб, як і колись, в цей момент вас було тільки двоє. Не варто забувати про цей день на догоду проведення часу з коханою.
  4. Поступове зміна правил. Не варто вводити новий розпорядок дня на наступний день після появи у вашому житті нового чоловіка, інакше ситуації, коли дитина проти вітчима не уникнути. І, звичайно ж, краще обговорити нові правила з дитиною і поцікавитися тим, що він про це думає. Яким би маленьким в цей момент не був дитина – це послужить ще одним підтвердженням того, що він важливий для вас.
  5. Поговоріть серйозно все разом. Це особливо добре працює, якщо ваш малюк вже підліток. Відкрито розкажіть про те, що оскільки ваш чоловік забезпечує вас і дитини і вкладає свої сили і працю у визначений рівень вашого комфорту, то дитина повинна слухати його, поважати і приймати його правила гри.
  6. Умійте вчасно відсторонитися. Ваш новий чоловік намагається допомогти дитині з уроками? Навчити його чомусь? Їм просто цікаво разом? Відсторонитеся і дайте їм знайти комфортну для них обох дистанцію. Навіть не думайте уставати грудьми на захист дитини при першій же страдницькій міні на його обличчі. А ще краще – переконайтеся, що дитина знає, що ви підтримуєте лінію виховання, запропоновану вітчимом і дозвольте вітчиму бути послідовним у своїх діях. Звичайно ж, це не означає дозволяти йому вести себе з вашою дитиною несправедливо або грубо, чи дозволяти вітчиму карати пасинка фізично.
  7. Навіть якщо у вас погані відносини з біологічним батьком дитини або ви просто не спілкуєтеся – не дозволяйте новому чоловікові говорити про нього в негативному тоні, особливо при дитині.
  8. Не приховуйте від дитини справжньої причини розставання з біологічним батьком. Якою б не була правда – вона завжди спливе, і дитина обов’язково озлобиться на вітчима.
  9. Пам’ятайте, що ставлення батьків до дитини коханої жінки прямо пропорційно його кохання до цієї жінки. Якщо він любить вас по-справжньому – він докладе всі зусилля і зробить все, щоб налагодити відносини з вашими дітьми і, звичайно ж, не буде сприймати їх як чужих.
  10. Якщо батько у житті вашої дитини присутня ваше завдання – налагодити між батьком і вітчимом партнерські відносини, спрямовані на виховання щасливої дитини. Жодного суперництва між цими важливими для життя дитини чоловіками бути не повинно.

Як правильно ставитися вітчиму до пасинка?

Незважаючи на всі перераховані вище причини, з яких дитина проти вітчима, саме він – персона бажана в житті пасинка. Адже він здатний при бажанні і певних умовах якщо не замінити, то хоча б частково компенсувати відсутність рідного батька. Саме тому дитина апріорі буде тягнутися до чоловіка, який займає становище батька в структурі сім’ї. Він чекає підтримки, прикладу і схвалення чоловіка, який став головою сім’ї, а також суто чоловічого спілкування.

Вітчим – це фігура, яка може навчити пасинка бути чоловіком і згодом введе його в чоловіче товариство. Вітчим повинен розуміти це і виходячи з цього намагатися будувати відносини з пасинком.

Нижче ми наведемо кілька простих правил, які допоможуть правильно ставитися вітчиму до пасинка:

  1. Будьте з дитиною чесними. Навіть якщо ви маєте намір залишитися в життя його матері, не дивлячись на його неприязнь до вас – скажіть йому про це відкрито. Щирість – ваша головна зброя в завоюванні цієї фортеці.
  2. Не заискивайте перед дитиною вашої улюбленої і не намагайтеся знайти помилкові точки дотику. Якщо ваші хобі збігаються – це чудово, якщо ж ні – краще зізнатися дитині в тому, що вас не захоплюють африканські черв’яки або футбол – діти відчувають фальш за кілометр, і у відповідь ви отримаєте тільки презирство.
  3. Не кричіть на дружину і не принижуйте її, особливо при дитині. Навчитеся виражати свої емоції спокійно. Щастя вашої дружини важливо також і її дитині. Якщо він побачить, що ви її ображаєте – в його серці оселиться ненависть.
  4. Знайдіть заняття, яким ви можете займатися разом. Приділяйте дитині час, намагайтеся допомогти, але не нав’язуйте занадто сильно.

  5. Просто будьте поруч як чоловік. Захист, підтримка та опора в будь-якій ситуації – це та роль, яка допоможе вам завоювати серце дитини будь-якого віку.

Відео: Відносини з вітчимом

<

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Маска з паперу Діда Мороза на голову своїми руками: інструкція, відео

До свята Нового року ваші діти можуть не тільки чекати Діда Мороза, але і захотіти стати їм самим. Для цього потрібно просто виготовити маску своїми руками. Який же Новий рік […]
10647 1024x640 - Дитина проти коханого чоловіка — конфлікти «вітчим і пасинок»: що робити мамі, як уникнути конфліктів і налагодити відносини, як щасливо жити разом?