Альона Кучинська про роботу в готельному бізнесі

alena kuchinskaya o rabote v otel nom biznese 1 - Альона Кучинська про роботу в готельному бізнесі

Від ресепшиониста до директора з продажу в міжнародному готелі Radisson Blu за… п’ять років! Кучинська олена довела на власному досвіді, що це можливо. В спецпроекті «Профориентиры» вона ділиться своєю історією успіху, рекомендує розвиваючі курси і надихаючі фільми, а також розповідає про важливість людського фактора для тих, хто хоче працювати в готельно-ресторанному бізнесі.

Чому ви вибрали саме цю професію?

Я думаю, що правильніше було б сказати, що професія обрала мене. Моя мама мріяла, щоб я була лінгвістом, і з першого класу я вчила англійську мову, а з семи років я була впевнена в тому, що буду працювати перекладачем. Але так склалися обставини, що в Київський національний лінгвістичний університет я не надійшла, а вступила в простій вуз – Кнукім на факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу кафедра міжнародного туризму). Диплом магістра отримала в університеті ім. Т. Шевченка.

Розкажіть, будь ласка, як розвивалася ваша кар’єра

Кар’єра готельєра зазвичай починається в операційному департаменті, завдяки якому ви дізнаєтеся про життєдіяльності готелю зсередини. З вузу я потрапила на двотижневу практику в перший міжнародний готель, який відкрився в Україні, — Radisson Blu, і працювала на ресепшн.

Поки тривала моя практика, з’явилася одна вакансія. На неї претендувала я і ще одна людина зі швейцарським дипломом. Робоче місце отримала я. Так що диплом нічого вирішує – важливий сам чоловік і його підхід до роботи. Як так вийшло? Претендент сказав: «У мене швейцарський диплом!», а я пояснила роботодавцю, чому я заслуговую зайняти цю позицію, і розповіла, чим можу бути корисна компанії.

Пропрацювавши рік на ресепшн, я відчула, що перебуваю в зоні комфорту і пора би вже вийти за її рамки, щоб мати можливість рухатися далі. Я пройшла крос-тренінг, щоб зрозуміти, як працює кухня, як готують сніданки, потім я перейшла в департамент з організації конференцій, після — в департамент ціноутворення, потім — у відділ продажів. Я вважаю, що дуже корисно розуміти, як працюють всі департаменти організації, частиною якої ви є.

Які особливості побудови кар’єри в готельному бізнесі?

Готель – це, як великий організм. Адміністративний департамент – це мозок, а операційний – це кров, яка насичує всю систему. Щоб стати хорошим генеральним менеджером готелю, ви повинні мати досвід керівництва двома департаментами – операційним і адміністративним. Також дуже важливо знати декілька іноземних мов.

Де можна отримати профільну освіту?

Зізнаюся чесно, диплом у мене ніколи ніхто не питав при працевлаштуванні – ні в Україні, ні в АВСТРІЇ, ні в США. Всіх цікавило тільки одне питання: що ви вмієте? Але, як я говорила вище, профільна освіта у мене є – це кафедра міжнародного туризму Кнукім. У нас в Києві також можна отримати освіту в Київському університеті туризму, економіки і права.

Яке додаткове освіта потрібна людині даної професії?

Додаткова освіта – це моя улюблена справа. Я рекомендую такий ресурс, як Coursera, де є багато хороших курсів саме з готельного бізнесу. Тримісячний курс онлайн дав мені знання, порівнянні з роком в університеті. У США я також проходила курс на базі Stanford extension. Мені сподобалося освіта в Штатах тим, що воно більш прикладне. Там розбирають кейси, вивчають історії різних реально існуючих компаній, для того щоб зрозуміти, що можна отримати для себе від їх успіхів і поразок.

Достатньо володіти однією іноземною мовою чи варто вивчити кілька?

В ідеалі ви повинні знати дві іноземні мови – англійська, або німецька, або французька, або італійська або іспанська. Це найпоширеніші мови у світових готелях. Ще краще — три і більше.

Продовжіть фразу: «Моя робота складається з…»

… спілкування з гостями (це пріоритет),

з організації роботи відділу бронювання та відділу продажів,

зі спілкування з генеральними менеджерами і власниками готелів.

В моїй роботі три важливих компоненти – гості, працівники і власники.

Чим відрізняється робота закордонного готелю від українського?

В готелі ОАЕ, в якій я працювала, моїми співробітниками були люди 80-ти різних національностей! Не приховую, було складно. Співробітники теж були різних національностей – китайці, філіппінці, корейці, — що також не спрощувало комунікацію. Більш того, в Еміратах дуже вимогливі гості. Так, вони багато платять, але і багато від вас очікують.

У США трошки простіше. Там попит перевищує пропозицію, тому там не трусяться над кожним гостем. А ось в Україні, якщо гостеві щось не сподобалося, менеджмент готелю постарається зробити все можливе, щоб гість залишився задоволений сервісом і повернувся в готель.

Уроки, які ви для себе винесли на своєму кар’єрному шляху

1. Щоб досягти успіху в нинішньому світі, потрібно створювати продукт (мізками або руками) або вміти продавати продукт краще за інших.

2. Виходити за межі зони комфорту. Завжди, коли я виходила за межі, це призводило до підвищення у посаді або до придбання нових знань.

3. Вірити в себе! Завжди!

Що подивитися, почитати, чим надихнутися

Найбільше мене надихає моя дочка і чоловік. Люблю біографічні та історичні фільми і книги. Особливо надихають і виступають в якості рольових моделей Уінстон Черчілль і Маргарет Тетчер – люди, які змінювали хід історії. З фільмів мені подобаються «Сім життів» і «В гонитві за щастям».

Ще дуже дорожу своєю командою. У нас є невелика традиція: кожну п’ятницю разом зі своїми співробітниками я дивлюся надихаючі ролики за участю відомих людей, успішних бізнесменів на ресурсі TEDtalks.com.

Я вірю, що люди які мене оточують, можуть змінити світ на краще.

Розмовляла Іра Керст

Фото з архіву Олени Кучинської

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Чому рекламний ролик «Винеси ялинку» відверто сексистский

Тема «прощай, ялинка» в кінці січня, мабуть, настільки актуальна, що інтернет-магазин moyo.ua навіть вирішив запропонувати своїм клієнтам нову послугу «Винести ялинку». Замовити її можна всього за кілька кліків на сайті. […]
pochemu reklamnyy rolik vynesi elku otkrovenno seksistskiy 1 - Альона Кучинська про роботу в готельному бізнесі