Кишенькові гроші в 6-8 років

karmannye den gi v 6 8 let 1 - Кишенькові гроші в 6-8 років
Ірина Золотаревич
Автор
Ірина Золотаревич

PR агентство “PLEON Talan”

CEO

Ми вже обговорили основи виховання фінансової грамотності для дітей 6-8 років і прикладні ігри для закріплення теоретичної частини. Прийшла черга поговорити про так званих кишенькових грошах.

До того моменту, коли діти відправляються в школу, вони вже готові отримувати гроші на кишенькові витрати. Основне завдання батьків — надати можливість дитині самій розпоряджатися отриманими коштами: відкладати, вкладати у щось або просто витрачати. Видається сума не повинна залежати від отриманих у школі відміток. Проте вже зараз можна підводити дитину до думки, що він сам може впливати на суму своїх кишенькових витрат, допомагаючи дорослим.

У цьому віці гроші на кишенькові витрати потрібно видавати для початку щодня. Як визначити суму кишенькових витрат? Складіть разом з дитиною список його щоденних витрат. На цьому етапі він буде зовсім невеликим, швидше за все, в нього увійдуть:

— транспортні витрати;

— витрати на харчування в школі;

— невеликі додаткові витрати (купівля перекусу, дрібних аксесуарів).

Дозвольте дитині залишити собі всі заощаджені за день гроші. Запропонуйте йому складати їх у коробочку або спеціальний гаманець і не витрачати. Через два тижні щоденної видачі кишенькових грошей обговоріть з дитиною:

— Витрачає він однакові суми за кожний день?

— Що саме він купував щодня в школі на обід? Які суми витрачав?

— Скільки грошей у нього залишалося кожен день, скільки накопичилося в коробочці?

— Скільки всього він отримав і скільки витратив грошей в першу і в другу тижня?

— Що він планує купити на зекономлені гроші?

Наступні кроки:

1. Якщо дитина виконала всі домовленості (витрачав заздалегідь обумовлені суми, відкладав залишок, запам’ятовував суми витрат або збирав чеки), ви можете запропонувати йому перейти на щотижневу систему видачі кишенькових грошей.

2. Видавайте гроші в неділю і просите його розписати видатки на тиждень.

3. Обговорюйте всі витрати і заощаджені суми перед видачею наступної порції кишенькових грошей.

4. Запропонуйте дитині визначити мету для накопичення: що б йому хотілося купити? В ідеалі — спланувати дві покупки різного масштабу: щось бажане, на що він може накопичити за місяць, а також щось більш суттєве за вартістю, що потребує накопичень протягом, наприклад, 3-4 місяців. Запропонуйте завести дві коробочки або конвертика для кожної із сум, підписати їх (на що накопичуємо і яку суму потрібно накопичити) і щотижня перераховувати, скільки залишилося зібрати. Ви можете запропонувати дитині щотижня складати порівну зекономлені кошти в ці конверти або коробочки, а можете визначити інші пропорції.

Платити за домашню роботу?

На цьому етапі у батьків найчастіше вперше виникає питання: чи платити дитині за домашню роботу? З одного боку, дітей потрібно привчати до підприємницького мислення, розвивати здатність бачити способи заробітку. З іншого боку, дитина повинна пам’ятати, що не всім потрібно заробляти, не гроші є метою нашого життя і тим більше на них не будуються відносини в родині.

Мої рекомендації:

— Платити за домашні справи рекомендується тільки в тому випадку, якщо зазвичай ви платите за цю ж роботу комусь іншому (наприклад, оплачуєте прибирання квартири запрошеному для цієї мети людині).

— При цьому необхідно разом з дитиною, сім’єю обговорити доцільність оплати даної послуги в принципі, залежно від фінансової ситуації та фінансового плану сім’ї на даний момент. Наприклад, зараз ви приймаєте рішення скоротити витрати в найближчі півроку з метою накопичити на велику покупку або спільну поїздку. Тоді кожен вносить свій внесок у процес накопичення: батьки, наприклад, скорочують кількість необов’язкових покупок або походів у ресторани, а дитина бере на себе частину домашньої роботи, за яку раніше сім’я платила сторонній людині. І тоді дитина знає, що замість отриманих на руки грошей він робить свій внесок у досягнення загальної сімейної мети. Пояснюйте, що це дуже важливо і цінно для вас. Таке ж рішення може бути прийнято, наприклад, з метою зібрати гроші на допомогу кому-небудь (ліки для родича або подарунок для самотньої сусідки-пенсіонерки).

— Якщо ж ви готові і далі оплачувати кому-небудь роботу з ведення ряду ваших домашніх справ (прибирання, покупки, вигулювання собаки), дуже навіть добре буде дозволити вашій дитині на цьому заробити.

— Ви також можете доручати дитині рішення ваших дрібних робочих питань, особливо якщо планували доручити це комусь за гроші. Деякі батьки замовляють своїм дітям моніторинг інформації в інтернеті, заклеювання конвертів, сортування журналів — ті справи, з якими діти цілком здатні якісно впоратися.

— Знову ж пам’ятаєте, що ви можете і повинні звертатися до своїх дітей і просто за допомогою, за яку ви не платите гроші. Навіть якщо це допомога по роботі. Не потрібно привчати дитину до думки, що за все повинні платити». Важливий баланс.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Приборкання прикрас: Гід по ювелірній моді 2017

  Ювелірні прикраси та біжутерія haute couture стали для дизайнерів своєрідним майданчиком для експериментів. Вони все частіше і частіше відображають поточні модні віяння в цьому сегменті. А так як я […]
ukroschenie ukrasheniy gid po yuvelirnoy mode 2017 1 - Кишенькові гроші в 6-8 років