7 принципів, що полегшують материнство

7 principov oblegchayuschih materinstvo 1 - 7 принципів, що полегшують материнство
Ірина Мануковська.
Автор
Ірина Мануковська.

Художниця, засновник Manukovskaya Sky ART

Кажуть, що перший місяць декрету — найскладніший час. Мама, втомлена після пологів, з хронічним недосипом і «недоедом», малюк, у якого стрес, болить животик і купа інших причин для занепокоєння, близькі, кинуті на призволяще. Для мене це був час переоцінки цінностей і цілей у житті. Коли у тебе є кілька вільних годин в день, починаєш замислюватися над тим, куди ти їх хочеш витратити. Поспати, почитати новини, поспілкуватися з друзями і сім’єю, зайнятися своїм хобі або попрацювати? Важливо, пам’ятати про те, що власні фізичні та емоційні сили потрібно поповнювати. Мої джерела — це захоплення, робота, догляд за собою, близькі та друзі. Знайома педіатр стверджує: «Науково доведено — з молоком дитині передаються не тільки жири, білки і вуглеводи, але і материнські гормони, ендорфіни від радості і кортизол від стресу». Відсутність власних інтересів в післяпологовий життя можуть привести до депресії і розладу, особливо у активних жінок.

З перших днів життя малюка я вирішила стежити (наскільки можливо) за балансом своїх «я», щоб поруч з моїм сином була емоційно-стабільна і щаслива мама. Поспілкувавшись з деякими приятельками і навченим бізнес-мамами, сформувався набір базових принципів, істотно полегшують материнство.

Не напружуватися

«Пологи — серйозна гормональна і психологічна перебудова для жінки, велика фізична напруга. Та й годування, незважаючи на природність явища, далеко не тривіальний процес на початку. Моя рекомендація — взяти паузу в роботі на місяць-другий, налаштувати себе і своє життя, виходячи з нових ввідних, привести в порядок здоров’я і емоції, і після цього приступати до роботи в будь-якому зручному форматі. Незбалансований «подвиг всім вітрам на зло» може серйозно підірвати фізичне і моральне здоров’я мами. Що до мене, останній раз я народила двійню, ледь закінчивши черговий конференц-дзвінок», — розповідає моя колишня колега по цеху — директор з PR і корпоративних зв’язків Жанна Пархоменко. Якщо ви не володієте сталевою волею і нервами, краще дати собі час на адаптацію в перший місяць і насолодитися дитиною, звикнути до нової собі. Зрештою, таким маленьким і ніжним ваш малюк вже не буде ніколи. [contextly_sidebar id=»bvDwFZ6kYebapakSDY9AJb4czzp46mJN»]

Приймати допомогу і організовувати її для себе

Няня, домробітниця, любляча бабуся або сестра — на війні всі засоби хороші. Максимально розвантажите себе і організуйте собі тил. Ваші потреби у відпочинку і власному часу такі ж священні, як сон або стілець немовляти. «Думаю, рецепт успішного поєднання будь-яких видів діяльності — аутсорсинг рутини, делегування частини функцій, планування, управління часом і пріоритетами. Потрібен системний помічник», — ділиться досвідом Жанна. Ставте свої інтереси в пріоритет побутових потреб сім’ї. Прибрати і приготувати вечерю можна всім разом, купити продукти через інтернет. А ось ваш гарний настрій безцінне.

Планувати

Зараз я планую своє життя по областях, які для мене важливі. Творчість, робота, персональні навички, сім’я… Для кожної області є завдання на місяць/тиждень/день і коли є вільний час, а з малюком ви точно не знаєте, коли воно буде — дивлюся, що можу встигнути. Наприкінці тижня аналізую, що встигла, що ні, і коригую плани у бік більш реальних. Важливо заохочувати себе за кожне реалізоване справа, можете навіть нахвалювати себе делікатно в присутності родини, щоб заручитися їх підтримкою. Бізнес-мама трьох дітей Жанна, сформулювала це в чотирьох простих правил:

1. Визначити «що я особисто не роблю, а роблять інші» з дитиною, домашніми справами, і на роботі.

2. Розпланувати час дня і тижня для одного та іншого, познайомити з графіком і колег, і домашніх.

3. Скласти перелік пріоритетів на цей період — адже все встигнути можна, але можна і потрібно зробити ключове.

4. Скласти перелік робіт/проектів/дій, від яких потрібно відмовитися. Не дивлячись на власне его, тиск рідних або колег. Прибирайте зайве, що вимагає сил і часу.

Де шукати час

Найпопулярніше рішення — поки малюк спить, у вас є кілька годин, щоб встигнути все найважливіше, те, що вимагає високої концентрації уваги. Для мене — це час написання статей і постів для сторінки моєї дизайн-студії, робота за проектами. Поки малюк їсть, можна читати позитивні книжки, дивитися надихаючі лекції TED, читати вголос дитячі казки і заново відчути себе дитиною. З часом ви звикнете працювати короткими проміжками часу, наприклад, можна освоїти техніку pomodoro. Дрібні завдання можна робити з малюком разом, тут вам може допомогти слінг і міцні нерви! [contextly_sidebar id=»ZpvRSylkWFFUJXWwnTktWDTG63kc7EUM»]

Що робити, щоб зробити

Не відволікатися на Facebook і інші новинні ресурси. У вас є 1-2-3 години, поки дитина спить, сідайте і робіть, скільки і як встигнете, не оцінюйте результат, насолоджуйтеся процесом. З кожним разом у вас буде виходити все краще, головне, не зупинятися.

Знаходити час для себе

Обов’язково поспіть з малюком вдень хоча б 30 хвилин, це добре відновить ваші сили і нерви. Не забувайте приймати душ і робити щось для особистої зручності та релаксу. Почитати книжку, прийняти ванну, повечеряти з коханим чоловіком.

Тренувати витримку

Пам’ятайте, що дитячий плач — це мова, якою дитина виявляє своє невдоволення, а не метод тортур батьків. І немає нічого страшного в тому, що ви приймете душ, а малюк трохи поскучает і покричить. Навряд чи вашій дитині потрібна неохайна мама.

Жінці властиво забувати про себе і розчинятися в турботі про близьких. Але рано чи пізно, ми розуміємо, що перестали бути цікавими собі та іншим, так як власного «я» не залишилося. Можна використовувати час декрету для освоєння нових спеціальностей онлайн, читання або просто улюблених хобі. Все це буде адаптовано під режим дитини, як ми адаптуємо своє життя під другу половину або нову роботу. Пам’ятайте, ваша гра — ваші правила, якщо вам важливо мати час для себе, значить, це важливо і правильно для вас і вашої родини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Повстати з попелу: Як виправити «непоправну помилку на роботі

Леся Матвєєва Автор Леся Матвєєва Практичний психолог У фільмі з Сарою Джесікою Паркер «Як вона робить це?» показана ситуація, де головна героїня відправляє два смс-повідомлення. Одне, непристойного змісту, пише подрузі, […]
vosstat iz pepla kak ispravit nepopravimuyu oshibku na rabote 1 - 7 принципів, що полегшують материнство