
Валерія Снігур, лікар-косметолог Beauty center podolSKY, про види чисток обличчя. Розбираємося і вибираємо.
Існує 5 чисток особи:
— мануальна (ручна);
— ультразвукова (застосування ультразвукового скрабера);
— вакуумна чистка (застосування вакуумної апаратури);
— хімічна чистка (застосування кислот);
— брашинг (використання специализированн
Тепер детальніше.
Мануальна чистка (ручна) — це найефективніший спосіб позбутися від комедонов, всі інші способи можуть бути тільки помічниками. «Ручну роботу» не замінить жоден апарат.
Ультразвукова чистка — абсолютно безболісний метод. Апарат видаляє шкірне сало, бруд і токсини, але глибокі комедони (вугри) ультразвуку не під силу. Ультразвук — це дуже хороший помічник в чищенні, і я використовую апарат як підготовку до мануальної чищенні.
Вакуумна чистка вважається щадним методом. Дія апарату полягає у витягуванні з пір сальної пробки, але, виходячи з моєї практики, цей метод малоефективний. У випадку з дуже жирною шкірою цей метод може підійти, але, як правило, клієнт іде з такою ж брудною шкірою, як і прийшов. До того ж протипоказання
Хімічна чистка обличчя — це чистка, яка проводиться з допомогою кислоти. Мета — розм’якшення і часткове розчинення жирових стрижнів. Чистка поверхнева, але після процедури можна відразу побачити світлий колір обличчя рівний рельєф.
Брашинг відлущує ороговілий шар, сприяє гарному вбирання косметичних засобів. Чистка дуже поверхнева, але протипоказана власницям тонкої, чутливої і сухої шкіри обличчя. На мою думку, брашинг можна використовувати для очищення шкіри обличчя перед будь-якою процедурою.
Показання до чищення:
— розширені пори;
— комедони (відкриті, закриті);
— тьмяна, в’яне шкіра;
— глибокі сальні пробки.
Протипоказання до чищення:
— герпес;
— важка форма гіпертонічної хвороби;
— бронхіальна астма;
– епілепсія;
– цукровий діабет;
– демодекоз (кліщ). Багато косметологи цього не знають і роблять чищення при цьому захворюванні. Це велика помилка! Клієнтів з множинними запальними елементами правильніше відправити на обстеження, це дуже важливо! Головне завдання косметолога — НЕ НАШКОДИТИ!
Потрібно робити чистку?
З роками наша шкіра потовщується, пори стають більше, тому за нею потрібно доглядати з молодості. Для мене чистка — це не лише очищення шкіри від чорних крапок (комедонов), але і глибоке очищення із застосуванням ультразвуку, противовоспалите
Як часто потрібно робити чищення особи?
У моїй практиці немає такого поняття як робити чистку раз в десять днів або раз на місяць. Це залежить від стану шкіри.
Якщо ви бачите сірий колір обличчя, запальні елементи, чорні точки, то час на чистку.
З чисткою можна почекати, якщо є хороший домашній догляд: щовечірнє очищення шкіри, нанесення зволожуючих і живильних засобів і така ж процедура вранці.
І не варто забувати про засоби з SPF – фактором (і взимку, і влітку), раз в тиждень робити скрабування, а потім очищувальну маску. За такий догляд шкіра вас віддячить.
Красива, здорова шкіра — це важка робота. Все залежить від того, як сумлінно ви її виконуєте, а ваш косметолог зобов’язаний навчити вас цьому.
P. S. Ми ніколи не чіпаємо обличчя руками! Ні вдома біля дзеркала, ні на роботі, чуєте — НІКОЛИ!!! Спробуйте почати з малого і ви побачите результат.