Ви любите кіно, ваше оточення любить кіно, наша країна — просто обожнює кіно, а тому проводить Одеський міжнародний кінофестиваль. Однак, що ви знаєте про те, як створюються фільми? Ми маємо на увазі не документальні фільми про біографії акторів і режисерів, а такі речі, як побудова композиції, підбір костюмів, робота фолі-артиста. Що ви знаєте про те, чим займаються всі ті люди, імена яких складають довгий список титрів? У нашій підбірці — найцікавіші відеоблоги і передачі, присвячені вивороті кіномистецтва.
BadComedian
Євген Баженов, мабуть, один з найпопулярніших російськомовних блогерів-кінокритиків. Його YouTube-канал має більше 2 млн передплатників, і це не межа. Женя не просто висловлює свою особисту думку щодо того чи іншого фільму, а буквально розбирає його по кісточках, акцентуючи увагу на недоліках роботи майстрів спецефектів і графіку, операторів, бутафорії, режисерів та сценаристів. Монолог він веде емоційно, трохи сатирично, але обов’язково з залізно-логічними аргументами, іноді використовує нецензурну лексику (тут вже вам вирішувати, чи дозволити дітям перегляд даного каналу). Блог Баженова хороший тим, що під час перегляду ви зможете не тільки від душі посміятися над одвірками кіноробів, але і навчитися грамотно дивитися фільми, оцінювати їх всебічно, а ще у вас виробиться хороший киновкус. P. S. Також у Баженова є канал, де він аналізує якісні, добротно зроблені фільми, що безсумнівно допоможе глядачам зрозуміти, чим саме погане кіно відрізняється від хорошого.
Academy Originals
Шелест листя, трепет плаща супермена на вітрі, тупіт злочинця, переслідує жертву — звідки всі ці звуки беруться в кіно? Їх створюють так звані фолі-артисти. З цієї передачі, розміщеної на каналі Academy Originals, ви дізнаєтеся, чому професія отримала таку назву, скільки видів шерехів існує і яким чином фолі-артистки імітують ходу ковбоїв. У зйомках брали участь експерти, озвучили такі відомі кінострічки, як «той, що Виганяє диявола», «Зоряні війни: Імперія завдає удару у відповідь», «П’ятниця 13-е», «Назад в майбутнє», «Хенкок», «Джанго звільнений», «300 спартанців». А ще канал кіноакадемії розпорядженні масою різнопланових роликів, присвячених життю за лаштунками кіно.
Anoir
«Мова кіно і як на ньому говорити» — це один з випусків, знятих видеоблогером з Казахстану Ануаром Тлегеновым. Хоча блогерів прийнято вважати аматорами, Ануара не повертається язик так назвати, тому що він вчиться на режисера в Голлівуді. У своєму ролику за допомогою анімації він дохідливо пояснює, які візуальні, психологічні та інші прийоми використовують режисери, щоб створити атмосферу, розкрити характер персонажа без слів і музики. Але і про музику в його відеоблозі теж буде розказано.
CinemaSins
Творці цього каналу зосереджені на пошуках ляпів, які допускаються при монтажі, дубляжі, операторської зйомки та ін. Ви побачите, які грішки водяться за режисерами таких картин, як «Ла-Ла Ленд», «Фантастичні звірі і де їх шукати», «Логан», «Патріот» та ін. Після перегляду декількох роликів ви будете набагато уважніше на кіносеансах.
CineFix
Даний канал, що має більше 2 млн шанувальників, — джерело цікавих, корисних і цікавих фактів про історію кіно. Ви зможете дізнатися подробиці про виникнення того чи іншого персонажа, скільки пілотних версій було запущено, перш ніж фільм або серіал нарешті вийшов на екрани, хто є творцем Диво-Жінки та ін., А в спеціальній рубриці «DIY Costume Squad» знайдете збірки лайфхаков про те, як своїми руками створити костюм улюбленого кіногероя.
Lessons from the Screenplay
Перш ніж приступити до зйомок, непогано б дізнатися, про що знімати, тому в кіноіндустрії всьому голова не режисура і акторська гра, а сценарій. Любитель цього жанру по імені Майкл щотижня випускає огляди сценаріїв популярних фільмів і серіалів. Аналізуючи їх, він розповідає за допомогою яких прийомів знімальна команда добивається того, що ви плачете над тілом Джона Сноу з «Гри престолів» і співпереживаєте (здавалося б!) негативного персонажу Джокера з «Темного Лицаря».
Science vs. Cinema
Професор астрофізики Енді Ховелл явно відрізняється від вище перерахованих влогеров, так як він аналізує наукову складову різних фільмів. Тому героями його передач є не режисери й актори, а фахівці, які консультують сценаристів — математики, фізики, історики. Відеолекції Енді будуть корисні і кіноманам, і астрофізикам.
WatchMojo
14 млн передплатників — це про що говорить. Канал рясніє видеоподборками кращих фільмів різних жанрів, рекомендаціями до перегляду, оглядами найсвіжіших стрічок, а також наводять посилання на цікаві відео інших аналогічних каналів YouTube про кіно. Нам найбільше сподобалися аналітичні випуски, присвячені впливу популярних персонажів на суспільство і культуру в цілому.
Every Frame a Painting
Канал сподобається всім, хто любить докопуватися до істини, аналізувати та відстежувати логіку кіно, або ж констатувати її повна відсутність. Тут розміщені пізнавальні відео, в яких проводиться повний і всебічний аналіз кіно як процесу і як мистецтва. Таке своєрідне кинопрепарирование.
DSLRguide
Влог веде британець Саймон Кэйд — режисер і оператор фрілансер. Щотижня він викладає відеопосібника для тих, хто хоче навчитися знімати якісно і добре. Ви знайдете масу лайфхаков з монтажу, освітленню, роботі з камерою, створення сценарію. Якщо ж вам не цікаво знімати самим, то контент дасть уявлення про те, що відбувається на майданчику, в гримерці, костюмерної, монтажної студії.
Film Riot
А цей влог належить американцеві Райану Конноллі, який розповідає про кіновиробництво факти, яких ви точно не знали і навіть подумати про них не могли. У роликах Райана — різні DIY-рецепти, підказки та поради по зйомці та монтажу, короткометражки, що ілюструють процес створення великого голлівудського кіно.