У даній статті ми розглянемо методи, які допоможуть позбутися від поганих думок в голові.
Негативні думки можуть бути виснажливими. Вони обтяжують, позбавляють радості життя і спотворюють ваше уявлення про реальність. Тому часто рекомендується замінювати негативні думки позитивними, щоб налагодити будь-яку сферу свого життя. Це звучить чудово в теорії.
Однак на практиці позбутися поганих думок буває не так просто, особливо якщо є ще й привід засмучуватися. Адже не можна зупинити своє негативне мислення одним натисненням кнопки або помахом чарівної палички. Тому в цій статті ми розглянемо психологічні перевірені поради, які дійсно дозволять позбутися від такого роду думок і закрити двері перед будь-яким негативом у вас в голові!
Як позбавитися від поганих, нав’язливих думок і негативу: рекомендації психологів
Характер і причина негативу у вашій голові можуть бути різними. Хтось дійсно переживає важку травму і не може себе взяти в руки, щоб знову радіти життю. А хто-то на ґрунті неврозу сам на себе наводить негатив. Але важливо розуміти, що від поганих думок потрібно позбавлятися в обов’язковому і будь-якому порядку!
Важливо: Погана звичка багатьох, що стає стимулом для появи нав’язливих думок по кожному питанню — це розмови з самим собою. Так, вони можуть вже бути просто на автоматичному режимі. Але навчіть себе, як тільки голос з’являється в голові, відразу ж перемикати свою увагу. Наприклад, подзвонити кому-небудь по телефону, щоб поговорити. Саме це часто стає причиною багаторазового прокручування проблеми у вас в голові, яку в більшій частині ви самі і придумали. Просто з різними сценаріями, але завжди c невдалим кінцем.
До речі, раніше подібні розмови наодинці самим з собою вважалися спілкуванням з нечистою силою!
Перше правило буде саме боротьбою з прокручуванням сюжету в голові і придушенням свого голосу. Якщо ви позбавитеся від цієї звички, то значно менше часу будете витрачати на годинний монолог. А допоможуть вам у цьому інші методи боротьби з поганими думками:
- Регулярно пийте ромашкою або м’ятний чай з медом (не з цукром) кожен вечір (а не кави після 18:00) для заспокоєння, як би це банально не звучало. Якщо говорити про більш радикальних методах, то можна підключити Валеріану або Гліцин, але теж на постійній основі близько 10-14 днів. Саме даний метод стоїть на першому місці, оскільки тільки заспокоївшись, ви зможете навести порядок у себе в голові. Причому часто неврози і кіносеанси проблем в голові — це результат достатку кофеїну і поганого сну.
- Тепер робимо ставку на психотерапевтичне відволікання від поганих думок і навіть їх гоніння! А для цього ви повинні перестати ототожнювати себе зі своїми думками. Іншими словами, блокуємо себе від їх впливу — вони не повинні вами керувати і займати ваш час і увагу. Запам’ятайте — це лише відлуння прожитого дня, напруження на роботі або сварки в родині. Це ні правда, ні ваше відображення! Це просто клубок з ваших різних думок, які перемішалися.
- Далі необхідно їх взяти! Звучить на перший погляд як марення, але ви не повинні боятися своїх поганих думок. Як тільки ви зможете відпустити ситуацію, яку прокручуєте в голові, так вона перестане вас переслідувати.
Як позбавитися від поганих, нав’язливих думок і негативу: вправи
- Вправа «У страху очі». Ви повинні представити все, що вас турбує і лякає! І ви повинні пережити цю емоцію адреналіну і боязні. Ми боїмося неизведанностью, але якщо ви зважитеся зробити крок, то отримаєте полегшення. До речі, згадайте перший урок у Римуса Люпину з екранізованої серійної книги «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», який пройшов на підставі боротьби зі страхом. Він боїться сміху! Візьміть собі на замітку для боротьби з поганими думками, які, як і страх, народжуються лише в нашій голові!
- Допомогти вам в цьому також може записування своїх думок на папері! Ви повинні тонко описати всі грані ваших думок і сюжети проблем. При цьому, часом, рішення вже прийде само собою, а погані думки зникають. Якщо є можливість — поговоріть з кимось із близьких людей, але не перетворюйте ці розмови в звичку постійно скаржитися. І причому запам’ятайте одну річ — це повинна бути озвучка ваших поганих думок, а не скарг!
- Тепер переходимо до блокування поганих думок. Це допоможе зробити позитивна візуалізація. Звичайно, не все так легко, але при відвідуванні поганої думки, перепрограмуйте свій мозок так: або навіть такий чи поганий результат від вашого положення/проблеми принесе вам досвід і користь; або ви вступаєте інакше і знову виходите у виграші.
- Вправа «Рубильник». Беремо свої страхи і погані думки, представляємо їх у всіх фарбах! Замаскуйте їх під виглядом вимикача або рубильника (можна помістити всередину). І коли ви в деталях всі обрисуете, натисніть на вимикач і закрийте ці спогади у себе в голові.
- Вирішуємо цей алгоритм і знаходимо вихід! Погані думки стають нав’язливими тільки тоді, коли ви не можете вирішити якесь питання! Не важливо яка у вас проблема, але все це лише говорить про те, що вам не подобається такий результат. Хоча ви нічого і не виправляєте. Звернемося до прикладу.
- Вас гризе думка, що ви не бачитесь з сім’єю, нічого не встигаєте по дому, але при цьому ваша зарплата не збільшується. А все тому, що ви не можете відмовити колегам або начальнику допомоги з якимось проектом. І більшу частину часу сидите на роботі за просто так. Це найпростіший варіант, щоб зрозуміти суть задачі. Тобто, вам потрібно не боятися висловити своє невдоволення або причину відмови, або ж вимагати додаткову компенсацію.
- Кожен вечір візьміть собі за правило розслабляти власне тіло і думки. В ідеалі зайнятися медитацією, але досить буде, якщо ви просто полежіть 10-15 хвилин під розслаблюючу музику (можна і без неї, але так важче ні про що не думати) без рухів і думок. Вимкніть свою свідомість і сприйняття!
- Вправа «Дихання». Правильне і усвідомлене дихання допомагає розслабитися, заспокоїтися і прогнати погані думки. Але є невелика хитрість. Усамітніться і сядьте в позу лотоса (або як вам зручніше). Досить від 5 до 10 вдихів, але це залежить від ступеня вашої тривожності. Повільно вдихаючи і видихаючи, ми промовляємо «вдихаю сміливість, а видихаю страх»! Як варіант можете говорити свої думки/проблеми і знаходити до них рішення або заспокоювати себе їх незначністю!
Не намагайтеся тікати від поганих думок, а навчитеся захищатися і позбавлятися від негативу в своїй голові і життя: методи, вправи
Перший час, щоб позбутися від поганих думок, робіть дані вправи по 15 хвилин кожен день або по 30 хвилин 3 рази в тиждень. Але в будь-якому випадку повинна бути система.
- Будьте вдячні за все у своєму житті. Вдячність — це чарівна зброя позитивної психології. Це змінює ваш мозок і відразу дає вам позитивну енергію. Спробуйте за все дякувати! І ви побачите, що ваші негативні думки все рідше будуть приходити на вашу голову. Чим гірше ваші слова з рота, тим більше хаосу всередині голови.
- Вправа: Не забувайте, що всі ваші думки і слова матеріалізуються. Так, це вже заїжджена тема. Але вона працює, якщо все правильно робити і не кидати на половині шляху. Тому займаємося перепрограмуванням своїх думок: «у мене всій вийде», «я все зможу», «у мене хороша робота», «добра свекруха», «турботливий чоловік і слухняні діти» і т. п. Важливо спрямувати хід своїх думок на позитив, тоді ви і зможете побачити гарне. Тобто, потрібно не оплакувати виниклу проблему, а вивернути навиворіт і побачити плюси від сформованої ситуації. І головне — сказати «Спасибі» Всесвіту за такий урок!
Важливо: Вимовляючи позитивні слова, торкаємося до свого горла. Цим ви активуєте чакру Вішудха, яка відповідає за наші слова і думки, а також їх правильний потік.
- Навчіться перебувати в спокої і наодинці з собою. Заспокоєння допоможе вам краще зрозуміти своє внутрішнє життя. Тільки завдяки регулярній практиці уважності ви зможете по-справжньому сприймати і розпізнавати свої негативні думки. І як тільки ви дізнаєтеся, з ними буде дуже легко подружитися. Вам слід розслаблятися під спеціальну музику, навіть можна використовувати класичну тему або звуки природи, прийнявши зручне лежаче положення. Цей спосіб діє не відразу, вам слід потренуватися. Але він дасть вам хорошу уявну перезарядку.
- Прощайте собі, коли робите помилки, і інших людей. Прощення себе, як і прощення одного, є важливою частиною навчання тому, як справлятися з негативними думками. Якщо ви маєте справу з негативними думками, які відбуваються з-за допущених вами помилок, вам потрібно навчитися прощати себе. Також не забувайте відпускати камінь образ на іншу людину. Цей ком образи тільки вас роз’їдає зсередини!
- Вправа: Підключаємо розум і логіку. Ви повинні усвідомити, проговорити і навіть записати на папір, які емоції вас переповнюють, які думки відвідують і що вас не влаштовує. Ви повинні самі собі повністю довіритися, щоб зрозуміти, чому ви вчинили так, а не інакше (або ж ваш кривдник). І найголовніше, до чого ви повинні прийти, будь-яка помилка — це частина досвіду, щоб витягти урок! Якщо ви не здали такий тест, життя знову підставить подібний багнет. Коли ви записали всі сторони помилки і отримані висновки, спаліть папір і подумки вибачте!
Важливо: В нашому житті немає судді, який критикував всіх за помилки. Наше життя складається з смуг правильних і неправильних вчинків. Навіть так, не знаючи поганого, ви не пізнаєте і хорошого! Прийміть ситуацію, кілька разів прокрутіть в голові уявне прощення і прощання зі своїм кривдником. Це не вантаж, який треба нести, це цінний досвід, яким ви повинні пишатися!
- Полюбіть себе! Так, саме полюбите. Незалежно від того, як ви виглядаєте — ви прекрасні. Ваш вага, довжина носа – це не ви самі. Це лише оболонка. Вам слід розуміти, що ви створені Творцем і Він любить вас саме такими.
- Вправа: Прокидаючись вранці, подивіться на себе в дзеркало і скажіть собі: «Я люблю себе, я приймаю себе таким (ою)!». І не забувайте говорити собі компліменти за дані волосся, очі, фігуру, навіть якщо вони не зовсім ідеальні. Ні, це не прикол, це дійсно діє. Дуже скоро ви побачите себе іншими очима, а ваші друзі і співробітники почнуть говорити вам компліменти. І ось тут ви зрозумієте, що ваші негативні думки залишили вас.
- Привітайте себе з маленькою перемогою. Ще один спосіб боротьби з негативним мисленням — це привітати себе, коли ви робите щось добре, або нагадувати собі про те, що ви зробили в минулому. Час від часу злегка поплескуючи себе по спині, ви зможете зосередитися на своїх позитивних якостях і перестати думати про негативних думках і почуттях.
- Вправа: Самі проаналізуйте свій день, можете записати його на листок. І випишіть всі ваші справи. Але замість того, щоб зупинятися на чомусь поганому, виберіть одну або кілька позитивних речей і привітайте себе.
- Оточіть себе позитивними людьми. Пам’ятайте, що ваші друзі роблять на вас великий вплив, незалежно від того, чи визнаєте ви це чи ні. Якщо ви оточите себе негативними людьми, у вас залишиться негативне мислення. Шукайте і розвивайте дружбу з людьми, які щасливі і позитивні.
- Насолоджуйтеся життям і живіть цим моментом. Іноді ми можемо бути настільки захоплені нашою повсякденною рутиною і зайнятістю життя, що забуваємо зупинитися і відчути запах троянд. Скористайтеся маленькими моментами життя і не дозволяйте їм пройти повз вас. Якщо ваші друзі запрошують вас піти танцювати після роботи, йдіть! Забудьтесь іноді і досліджувати нові області, де ви живете, щоб ви могли знайти ще більше можливостей бути спонтанними.
- Використовуйте гумор. Життя стає ще приємніше і легше, коли ви регулярно смієтеся і радієте. Знайдіть способи включити гумор у своє життя так, щоб ви часто сміялися. Дивіться комедії, проводите час зі своїми веселими друзями, а також вчіться сміятися над собою. Чим менш серйозно ви ставитеся до себе, тим легше буде позбутися негативного мислення. Також пропонуємо прочитати статтю «Як навчитися радіти життю?»
- Зверніться за допомогою до професіонала. Якщо ви не в змозі позбутися від поганих думок самостійно, вам слід звернутися за допомогою до професійного психолога. Важливо не затягувати з відвідуванням консультанта. Рішення будь-якої проблеми на ранній стадії спростить її наслідки. Знайте, що звернення за допомогою є ознакою сили, а не ознакою особистої невдачі або слабкості.
Як відволіктися від поганих думок: поради
Завдяки цим радам ви зрозумієте, як навчитися закриватися від поганих думок, виробляючи до них стійкий імунітет.
- Відволікайте себе позитивною діяльністю, яка вам дійсно подобається! Так, звучить трохи банально і здається, що це складно. Але зайнятість дає вам менше часу, щоб зосередитися на своїх думках, а також може нагадувати вам про те, що вам подобається. Шукайте заняття, які вам подобаються, або спробувати щось нове.
- Майте своє хобі! Дуже багато психологів наполягають на тому, що саме такі дрібниці і роблять з нас особистість. Відпустіть свої думки, пориньте у творчість і віддайтеся пориву! Ви не просто закриєте негативні імпульси, але і отримаєте окрыляющий заряд позитиву!
- Вирушайте на пробіжку. Це стомлює ваш розум і допомагає знизити стрес завдяки фізичній активності.
- Прогуляйтеся на свіжому повітрі або там, де вам подобається, наприклад у парку. Взагалі візьміть собі за правило — щодня виходити на прогулянку мінімум на півгодини, а не сидіти в 4 стінах наодинці зі своїми думками.
- Подивіться смішний фільм/серіал або прочитайте захоплюючу книгу. Цей спосіб, звичайно, не врятує вас від прокручування проблеми, але допоможе відволіктися А якщо є ще й цікавий сюжет, то ви навіть можете для себе винести урок, як можна вступити.
- Проводите час з другом, членом сім’ї або соціальним співтовариством. Залишаючись на зв’язку з іншими, ви можете відчувати себе більш позитивно і відволіктися від себе.
- Робіть добро. Якщо вам дуже важко і думки атакують вас, зробіть щось хороше. Ви напевно кожен день бачите бідних, знедолених людей або тварин. Просто віднесіть їм деякі зі своїх речей, нагодуйте їх, приділіть час і увагу. Ви також можете сходити в дитячий притулок чи в інтернат, віднесіть туди фрукти, каші, суміші або памперси. Зробивши добру справу, вам стане набагато легше на душі. А ваші негативні думки потісняться, адже ви будете думати про цих людей і про цю ситуацію ще не один день.
- Наведіть порядок у себе в будинку. Так, сама по собі прибирання заспокоює, але ще непотрібні речі притягують негативну енергію у ваш будинок. А вона, в свою чергу, викликає негативне мислення і у вас в голові.
- Ризикніть і отримаєте частку адреналіну! Саме він допоможе позбутися від поганих думок в голові. Будь-які нові враження вносять нові фарби в наше життя і дають заряд позитиву!
- Піклуйтеся про себе. Хороша турбота про себе може допомогти вам впоратися з негативними думками. Хороше харчування, достатня кількість сну і регулярні фізичні вправи можуть допомогти вам почувати себе краще розумово і фізично. Крім того, дозвольте собі іноді піти на масаж, зробити маску або просто купити нову річ. Це дрібниця, але вона може принести краплю радості у ваше життя!
- Намагайтеся дотримуватися збалансованої дієти, що включає багато свіжих фруктів і овочів, цільного зерна і пісного білка. Уникайте нездорової їжі, а також зайвого цукру і жиру.
- Спіть по 7-8 годин. Майте на увазі, що це рекомендація для дорослих. Деякі люди можуть спати менше і при цьому відчувати себе відмінно.
- Пийте достатньо води! Саме вона відповідає за належне харчування клітин киснем, а також правильну роботу мозку. І, неймовірно, але вона очищає наші думки і дарує відчуття легкості і бадьорості.
Важливо: Відмовтеся від шкідливих звичок! Вони не заспокоюють і вже точно не вирішують проблеми, але дуже забирають багато енергії і потенціалу!
Позбавляємося від поганих думок: помилки, яких слід уникати
Є невеликі кроки, які вже точно не позбавлять вас від поганих думок:
- Жалість до себе! В черговий раз акцентуємо увагу, що всі наші думки матеріалізуються, і жалість в тому числі. Ви просто поринаєте у свої проблеми, віддаляючись від виходу з ситуації.
- Надмірна суворість до себе. Працює за іншим принципом, але результат такий же. Вона не вирішить проблему, а тільки новий навіє страх.
- Багаторазове прокручування невдалого фіналу. Запам’ятайте — це лише робота вашої фантазії! Але вона буде вам заважати діяти, оскільки в душі вже є страх невдачі.
- Постійне відкладання на завтра. Це не тільки робота над собою, але і будь-які важливі справи. Їх скупчення створює багаж зайнятості і негативних думок.
- Боротьба з негативними думками. Ніколи не борися з негативними думками навмисно. Таким чином, ви розкажете їм війну, а вони будуть стріляти у відповідь. Ви не можете виграти цей бій!
- Осуд самого себе за негативні думки. Негативні думки просто є. Вони є частиною нашого життя. Однак важливо, щоб ви повернулися в нормальний стан і знову відчули себе позитивно.
Негативні думки — це нормальний процес мозку і його бойовий режим. Вам вирішувати, який підхід ви будете використовувати з цією боротьбою з негативними думками. Але ніколи не дозволяйте, щоб вони брали над вами верховенство. Адже вихід завжди можна знайти!