В світі ілюзій: Чому гендерна рівність в Україні — це фантастика

v mire illyuziy pochemu gendernoe ravenstvo v ukraine eto fantastika 1 - В світі ілюзій: Чому гендерна рівність в Україні — це фантастика

Любов Цимбал, генеральний директор компанії «Група Фінансових Рішень» / Finance Solutions Group

При високому рівні освіти, професійному потенціалі жінок і наявності нормативно-правової бази, яка декларує рівні права і можливості для обох статей у професійній сфері, підвищення кваліфікації та працевлаштування, гендерна політика в нашій країні залишається далекою від реалізації. Незважаючи на те, що законом передбачені рівні можливості для професійного розвитку, більшість жінок залишаються вірні базовим моделям, задекларовані суспільством, і воліють реалізувати себе в типових «жіночих» галузях: управління персоналом, фітнес, мистецтво і розваги, освіта, туризм, готелі і ресторани. Найменше представництво жінок характерно для таких сфер, як інформаційні технології, антикризове управління, будівництво і нерухомість, виробництво і технологія, видобуток сировини (7-15 %).

Гендерна нерівність в оплаті праці

Жінки претендують на заробіток порядку нижче, ніж чоловіки, причому останнім часом (2013-2015 рр.) спостерігається тенденція до збільшення розриву в оплаті праці. У 2015 р. жінки отримували зарплату на 34 % нижче, ніж чоловіки. Хоча частка працюючих жінок, які мають вищу освіту, значно перевищує відповідний показник для чоловіків, у більшості галузей жінки займають нижчі посади, що не потребують високого рівня кваліфікації і з обмеженими можливостями професійного зростання. Цим частково пояснюється факт низького середнього заробітку.

Топ або не топ?

З метою оцінити можливості для жінок щодо просування на керівні позиції Всесвітнім Економічним Форумом було проведено дослідження, результати якого представлені нижче. Значення показника в 7 балів відповідає абсолютно рівних можливостей як для чоловіків, так і для жінок, а мінімальне значення в 1 бал відповідає відсутності можливостей до досягнення керівних позицій у компанії для жінок. Можливості для жінок були оцінені на середньому рівні і також мають спадну динаміку.

Україна і світ

Згідно з результатами дослідження, опублікованими Всесвітнім Економічним Форумом, Україна знаходиться на 67 місці за індексом гендерної нерівності серед 145 країн. Складові індексу, а також значення лідера рейтингу (Ісландії) наведено нижче. Індекс може змінюватися від нуля (повна нерівність жінок і чоловіків) до одиниці (повна рівність у всіх вимірах), його підсумкове значення формується шляхом оцінки 4 критеріїв: економічні можливості; народжуваність і тривалість здорового життя; рівень освіти і доступ до нього; політичні права і участь жінок у політиці. Як видно політичні права жінок обмежені в більшій мірі, ніж у країні-лідері. У той же час в Україні спостерігається абсолютне гендерна рівність в таких сферах, як здоров’я і освіта.

За даними ПРООН, жінки контролюють менше 10 % економічних ресурсів в Україні. Жінки становлять 38 % від загального числа підприємців, які мають свій індивідуальний бізнес, в їх управлінні перебуває 26 % малих підприємств, 15 % — середніх і 12 % великих.

Джерело дослідження: компанія «Група Фінансових Рішень»

Читайте також: 10 фільмів, які зачіпають питання гендеру  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Закохані пари з інтернету: Оля і Діма

Ольга Яценко (Ада Самарка) Автор Ольга Яценко (Ада Самарка) Письменник, сценарист, блогер Якщо ви користуєтеся соціальними мережами і читаєте блоги, то напевно звернули увагу на таких жінок… не Можна назвати […]
vlyublennye pary iz interneta olya i dima 1 - В світі ілюзій: Чому гендерна рівність в Україні — це фантастика