Новий рік – це чарівне свято, в який люди не тільки чекають чудес, але й обмінюються подарунками з найдорожчими і близькими людьми. І, звичайно, одним з головних атрибутів подарунків є яскраві й оригінальні упаковки.
Навіщо потрібна пакувальний папір?
Будь-якій людині буде приємно отримати презент, який красиво упакований, а не наспіх загорнутий у поліетиленовий пакет. Це говорить про те, що дарувальник витратив час на те, щоб подарунок виглядав цікаво і красиво, а не просто забіг в найближчий магазин за годину до зустрічі. Обгортковий папір може виручити в ситуації, коли захований в ній не дуже дорогий подарунок або сам по собі не виглядає святково. Завдяки упаковці враження від презенту будуть набагато більш яскравими, а сам сувенір відразу ж стане виглядати більш презентабельно.
Упаковка для новорічних подарунків відразу ж створює відчуття свята. Будь-якій людині буде приємніше і цікавіше розв’язати бантик на коробочці або розкрити мішечок, щоб, нарешті, побачити свій презент, ніж отримати його відразу у руки. Таким чином, створюється ефект сюрпризу і радісне передчуття.
Самим відкривати подарунки подобається не лише дітям, але і дорослим. З допомогою новорічної обгортки можна виділити власний подарунок з безлічі інших, зробити його більш оригінальним і продемонструвати особисте ставлення до тієї людини, кому подарунок призначений.
Якщо підійти до оформлення творчо, то подарунок запам’ятається близькій людині на довгі роки.
Вибираємо матеріал
В залежності від того, великий чи подарунок або маленький, він дитячий або дорослий, існує кілька варіантів упаковки.
- Жерстяна. Такий матеріал буде доречний для зберігання солодощів та інших їстівних презентів, включаючи навіть домашню випічку. До того ж в жерстяну новорічну коробочку можна покласти чай, кава і спеції, не боячись, що матеріал пропустить запах або промокне. Магазини пропонують бляшані упаковки у формі скриньок, шкатулок, валізок, кульок, новорічних фігурок. Виглядає таке оформлення подарунка дорого і ефектно.
- Текстильна. Картонна упаковка виглядає як мінімум оригінально і цікаво. До того ж вона безпечна, тому в неї можна покласти подарунки для маленьких дітей. У магазинах є наступні різновиди текстильної упаковки: рюкзаки, сумки, різдвяні шкарпетки, мішечки. А іграшка-упаковка як не можна краще підійде для дитячих подарунків. Тканинний варіант оформлення універсальний і підійде як для малого, так і для великого презенту.
- Картонна. Досить поширений варіант упаковки з-за невисокої ціни. Сюди входять різні подарункові пакети, коробочки, фігурки у вигляді ялинок або сніговиків, скриньки. В подарунковий картонний пакет можна покласти практично будь-який подарунок, крім особливо великовагових або крихких предметів.
Вибираємо стиль
Магазини під Новий рік рясніють великою кількістю різних подарункових упаковок. Щоб не заплутатися в цьому блискучому різноманітті, варто виділити кілька стилів подарункового паперу.
- Класичний. Такий варіант є універсальним, навіть домашнім. Цей стиль припускає наявність червоного і зеленого кольору, символічних для даного свята. В якості прикрас використовується шовковий бант з дзвіночками або навіть іграшками. При цьому сама папір повинна бути однотонною, смугастої або картатої.
Даний стиль передбачає відсутність фольги.
- Розкішний. Цей стиль як раз допускає блискучі упаковки, папір з фетру з атласними стрічками або намистинами. Краще використовувати золотий або срібний відтінок паперу. Що стосується стрічок, то їх можна сміливо комбінувати і поєднувати кілька колірних гам в одному подарунку. Головне – не переборщити.
- Гламурний. Таке оформлення більше припаде до душі жіночої статі. Упаковка передбачає пастельні тони, фольгу, намистини і навіть різноманітні блискучі фігурки. Цей стиль виглядає невычурно і грайливо.
- Натуральний. Подарунки упаковуються в однотонний, не глянцевий папір, замість банта упаковка перев’язується спеціальною декоративною мотузкою, а прикрашається все це природними елементами, наприклад, шишками або гілками ягід.
- Зимовий. Обгортка обов’язково повинна бути в білому, блакитному кольорі, а вона прикрашається сніжинками, сніговиками, ялинками – всім тим, що асоціюється із зимою та Новим роком. Можна вирізати фігурки оленів з паперу або ж змайструвати сніжинки з бісеру. Все залежить від фантазії і творчого підходу.
- Вінтажний. Такий стиль є дуже особистим, тому доречний для оформлення подарунків для членів сім’ї або близьких друзів. Для упаковки згодяться газети, старі шпалери, мереживо, тканини. Тут знадобиться вміння шити, в’язати, малювати – іншими словами, упаковка повинна бути по-справжньому ручної роботи, нагадувати ретро-стиль і вийти оригінальною.
- Тканинний. Хто сказав, що святкова упаковка повинна бути обов’язково з паперу? Можна підійти до оформлення презенту з іншої сторони і використовувати текстильну продукцію. Наприклад, завернутьподарок в шовкову або фланелеву тканину, при цьому стрічки та бантики теж повинні бути з тканини.
Додавання різних іграшок або экоэлементов теж вітається. Така м’яка упаковка обов’язково здивує і порадує її володаря.
Як зробити подарунковий мішок?
Якщо магазинні пакети і коробки не викликають наснаги, то можна зайнятися скрапбукінгом та змайструвати подарунковий мішечок. Таким чином, під Новий рік вам вдасться піднести презент як справжній Дід Мороз. Такий мішечок відмінно підійде для солодких подарунків. Для виготовлення необхідно наявність швейної машинки, джутової нитки, лінійки, ниток, шпильок, крейди, ножиць, бавовняної тканини, голки і бязі.
Покрокова інструкція по виготовленню текстильного мішка виглядає так.
- Для початку необхідно визначитися з розміром. Наприклад, щоб вийшов мішечок 24 х 23 сантиметри, необхідно, щоб тканина була вирізана наступних параметрів: ширина – 26 сантиметрів, висота – 57 сантиметрів.
- Тканину необхідно скласти навпіл, при цьому лицьова частина повинна опинитися всередині. З боків потрібно приколоти по шпильці.
- Потім за допомогою швейної машинки робиться широка оверлочна рядок, а шов проутюживается.
- Нитка у фіналі повинна бути зафіксована у вигляді вузлика.
- Після цього потрібно загнути шматочок тканини навиворіт, добре проутюжить, це робиться для обробки верхнього зрізу.
- Потім тканину потрібно підігнути приблизно на 4,5 сантиметри і знову скористатися праскою.
- Краї необхідно зафіксувати шпильками і прошити з допомогою швейної машинки.
- Необхідна ще одна паралельна первісної рядок. Відстань між ними може бути будь-яким.
- Потім мішечок вивертається, кути вирівнюються.
- З допомогою голки протягується джутова нитка, в кінці зав’язується бантик.
Щоб упаковка не виглядала нудно, можна внести сюди елементи декору, наприклад, прикрасити мішечок намистинами, стразами, аплікаціями зі сніговиками, оленями або сніжинками. Залишилося лише покласти туди подарунок!
Незалежно від того, чи буде подарункова упаковка куплена в магазині або зроблена своїми руками, в будь-якому випадку вона стане відмінним доповненням до будь-якого сюрпризу і подарує святковий настрій близьким людям.
Далі дивіться ще кілька ідей по упаковці подарунків в оригінальну упаковку.