Особливим місцем у кожному будинку є спальня. Це локація не тільки для розслаблення, відпочинку і сну. Спальня для дорослих – це також місце для молодої пари, де закохані проводять особистий час один з одним. При оформленні необхідно врахувати всі нюанси: дизайн, колірну гаму, предмети меблів і інше. Інтер’єр подружнього ложа значно відрізняється від декорування кімнати підлітка або дитини.
Особливості оформлення
Перше і основне правило при декоруванні спальні для двох – в ній повинно бути комфортно знаходиться обом. Тому важливо враховувати смакові переваги і того, й іншого представника пари. Мова йде не тільки про палітру фарб, але і інші візуальні складові. Також слід враховувати розміри приміщення, особливо при виборі предметів меблів і різних декоративних елементів. Не забувайте, що все у приміщенні повинно поєднуватися між собою, створюючи гармонійну композицію.
Крім привабливо зовнішнього вигляду, меблі повинні бути практичними і багатофункціональною, особливо якщо мова йде про оформлення компактної кімнати. Дизайнери розробили безліч стилістики, тому вибрати варіант, що задовольняє обох, не складе труднощів.
Щоб домогтися відмінного результату при оформленні кімнати, обов’язково дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- при виборі світлого і однотонного декору обов’язково розбавте дизайн кольоровими елементами;
- грамотно продумане освітлення потрібно не тільки для комфорту, але і для здорового зору;
- гармонійно поєднуються відтінки відіграють важливу роль при декоруванні батьківської спальні.
Стилі інтер’єру
Кожне оформлення володіє своїми нюансами. Професійні дизайнери склали перелік стилів, які чудово підійдуть для спальні подружжя.
Класика
Класичний інтер’єр – кращий вибір для цінителів нестаріючих і завжди актуальних варіантів. Подібна обстановка являє собою поєднання розкоші і елегантності. Рекомендується використовувати стиль для просторих кімнат. Основні характеристики – меблі з натурального дерева, велика кількість декоративних елементів і симетрична розстановка.
В якості виразних прикрас використовують вази, картини, статуетки, довгі штори, свічники та інші предмет. Палітра фарб, що складається переважно з світлих і деревних відтінків.
Мінімалізм
Кімната в стилі мінімалізм повинна бути максимально вільною за рахунок того, що цей напрям грунтується на невеликій кількості предметів в приміщенні. Цей варіант ідеальний вибір для невеликих кімнат. Колірне декорування однотонне, проте використовувати барвисті акценти не тільки можна, але й необхідно для більшої виразності.
Кантрі
Інтер’єр в стилі кантрі створить в кімнаті атмосферу затишку. Головною відмінною рисою стилю є використання натуральної деревини у великому обсязі. Цей матеріал застосовується для обробки приміщення, декорування меблів. Також кімнату оформляють натуральним текстилем. Часто приміщення прикрашають рослинні і геометричні орнаменти.
Лофт
Це популярне сучасне напрям, який рекомендується реалізовувати на базі просторої кімнати з високим полотком. Правильно оформлена зона візуально нагадує промислову локацію (склад, завод, підсобне приміщення). Елементи, такі як труби, решітки, підпори й інші, не ховаються, а, навпаки, виділяються. В кімнаті встановлюють меблі в стилі ретро. Чудово буде виглядати просторе ліжко з виразним узголів’ям.
Азія
Азіатський дизайн в інтер’єрі зберігає актуальність в цьому і наступному сезонах. При декоруванні вибирають узори і зображення, характерні для даної культури: ієрогліфи, зображення віял, карпов, гілок сакури і іншого. При обробці обов’язково використовуються натуральні матеріали. При розстановці предметів декоратори часто дотримуються напряму феншуй.
Скандинавський стиль
Даний стиль чудово підходить для кімнат, в яких спостерігається нестача природного освітлення. Подружня спальня в скандинавському напрямку оформлена у світлі тони, які використовуються при облицюванні кімнати, так і при виборі меблів. Підлогу застеляють дошками. Часто акцентом в інтер’єрі є узголів’я ліжка або одна зі стін, пофарбовані в контрастний колір.
Колірна палітра
Кольори, які використовуються при оформленні кімнати, виконують не тільки естетичне призначення. Кожен відтінок має своїм впливом на психіку і настрій людини. Щоб в кімнаті для закоханих було приємно знаходитися тривалий час, потрібно правильно вибрати колір, який підійде як для чоловіка, так і для жінки. Існує величезна різноманітність фарб і ще більше відтінків, які відрізняються насиченістю, яскравістю і температурою.
Фахівці склали ряд варіантів, які є оптимальними для декорування спальні батьків.
- Чорно-білий дме. Це класичне поєднання нестаріючих квітів. Такий стиль буде завжди актуальним і затребуваним. Щоб декор не був однотипним і похмурим, дизайнери рекомендують додати додаткові тони: зелений, сірий, бежевий і багато інших.
- Коричневі тони. Шоколадні і бежеві відтінки створюють в кімнаті атмосферу тепла з ноткою розкоші. Чудово виглядає поєднання світлих і темних фарб в одному приміщенні. При виборі насичених тонів обов’язково встановіть достатню кількість освітлювальних приладів (при недоліку сонячного світла).
- Бордові кольори. Такі відтінки мають благородством і шиком. Багато хто вважають цю палітру похмурою, але при правильному використанні вийде створити інтимну і романтичну атмосферу.
Рекомендації від спеціалістів
-
Поставте в кімнату живі квіти. Вони додадуть загального декору свіжості і натуральності. Також зелений колір діє заспокійливо, розслабляючи і заспокоюючи психіку. Щоб наповнити кімнату приємним ароматом, прикрасити спальню квітучими рослинами, головне, щоб їх запах не був занадто різким або насиченим.
- Щоб не перегороджувати природному освітленню проникати всередину приміщення, оформіть віконний отвір світлими шторами з легких тканин, які пропускають промені.
- Для кожної молодої сім’ї спальня виконує особливе значення. Щоб зробити правильний вибір стилістики інтер’єру і колірної гами відповідно, уважно оцініть безліч варіантів декору.
Меблі та облаштування кімнати
Чим більші розміри приміщення, тим більше меблів можна в ньому розмістити. Незалежно від габаритів кімнати в ній обов’язково повинні перебувати ліжко, тумбочка (компактна нічна модель) і шафа. Це обов’язкові предмети меблів для сну, зберігання одягу і розміщення інших необхідних речей. Також при виборі меблів для малогабаритної кімнати слід вибирати компактні, практичні і багатофункціональні моделі.
При оформленні просторої спальні можливості декораторів значно збільшуються. У спальні також можна розмістити журнальний столик, трюмо з дзеркалом, комод та іншу меблі.
Що стосується розміщення освітлювальних приладів, крім основного джерела штучного світла, рекомендується встановити бра і додаткові світильники. Найчастіше їх розміщують поруч з ліжком, а також неподалік від столиків і шаф.
Про те, як правильно облаштувати спальню, дивіться далі.