Собака боїться інших собак, людей: чому, що робити і як навчити собаку не боятися?

Страх вихованця-захисника необхідно лікувати. Про те, чому пес боїться родичів і людей, дізнайтесь із статті.

Ми асоціюємо собаку з надійною охороною і захистом. Собак великих порід саме з цією метою беруть у двір або в квартиру, і навіть від маленьких «дзвіночків» — чихуашек або йорків – очікують, що вони, принаймні, будуть сповіщати про появу чужих дзвінким гавкотом. Але, трапляється, тварина замість того, щоб виконувати призначену йому роль, просто ховається від інших – це відноситься і до побратимам-собакам, і до людей. Чому ваш вихованець такий?

Чому собака або щеня боїться інших собак?

Щоб зрозуміти чому собака боїться інших собак або щеня боїться інших собак, необхідно з’ясувати причину, з якої тварина відчуває страх. Їх кілька, і майже всі вони закладаються в ранньому віці.

  1. Беручи собаку з розплідника або віддаючи її туди на дресуру, господар не переконався в кваліфікації працівників, вибрав варіант «подешевше». Не виключено, що в такому розпліднику з собаками поводяться жорстоко і домагаються результатів не розумінням і виробленням рефлексу, а саме болем і страхом. Проблема ще й у тому, що подібні порушення в собачій психіці помітні не відразу, а в міру дорослішання. І досвідчені кінологи у даному випадку говорять про двох аспектах: відсутність соціалізації пса (тобто він просто не вміє «спілкуватися» з собі подібними) або ж не відчуває упевненості у своїх силах, якщо раптом станеться бійка з родичами. Яскравий показник цього – падіння на землю догори животом або неконтрольоване сечовипускання, випорожнення.
  2. Собака виховувалася в замкнутому просторі і тепер елементарно боїться відкритого простору – вулиці, парку, скверу. Тут також причина в неправильному вихованні пса, якого з щенячого віку не привчили до вигулу на відкритій території. При цьому страх поширюється не тільки на собі подібних, але і на людей, транспорт, будь-який голосний звук.
  3. Занадто ранній відрив від матері. Якщо щеня було забрано раніше, ніж після досягнення 2-х місяців, то він не встиг навчитися у суки поведінки в суспільстві», ріс без братів і сестер, які давали б можливість відчути себе «у колективі» на рівних, зрозуміти значення інших тварин і людини у своєму світі.
  4. Отримана психічна травма. Частіше всього проявляється у тварини, підібраного на вулиці або в собачому притулку. Безумовно, за час поневірянь тварина пережило чимало стресів, на які тепер наклався новий – зміна обстановки і господаря. Подібний період адаптації часто стає проблемним.
  5. Спадковість також може зіграти роль у формуванні характеру собаки. Ця причина є досить рідкісною, оскільки в принципі собаки відносяться до досить товариською твариною. Визначити таку боягузтво можна вже у віці 1-2 місяці: щеня не бере участь в іграх з іншими, воліє затишний куточок, не наближається до миски з усіма іншими, а чекає, коли наїдяться інші.
  6. Щеня пережив переляк, викликаний будь з причин: відвідуванням ветеринара, жорстоким поводженням, неадекватною поведінкою матері і т. п. Все це може позначитися на подальшому поведінці в більш дорослому віці.

Що робити, якщо собака боїться інших собак?

В першу чергу – постаратися зрозуміти причину, чому собака боїться інших собак. Коли ви розберетеся, чим саме викликана боязнь родичів, вам легше буде виправляти становище. А виправлення буде полягати в фактично повному перевихованні пса.

І кроками в цьому напрямку будуть:

  1. Соціалізація
  • Чим молодша собака, тим легше відновити її нормальну психіку і адекватне ставлення до інших тварин. Цуценя не можна ізолювати від побратимів, тому по можливості варто знайти йому друзів.
  • Гуляйте з ним там, де гуляє безліч псів, нехай знайомиться, грає (в ідеалі – щоб собаки були приблизно одного віку).
  • Розділіть вашу прогулянку на дві частини: одна в компанії інших собак, інша – з власником, щоб навчати його слухатися команд. Зазвичай такий підхід усуває всі потенційні проблеми в поведінці собаки.
  1. Контроль за ситуацією
  • Уважно спостерігайте за собакою, особливо, якщо це ще щеня або юніор, а поруч дорослі пси. При перших же спробах образити вашого пса, припиняйте їх. Тільки розрізняйте ситуацію, коли вашого шалуна просто одергивают, щоб не заважав, і коли дійсно проявляють агресію.
  • У другому випадку варто змінити компанію або місце вигулу. Інакше ваш вихованець звикне отримувати прочуханку від інших собак і страх перед ними неминучий.
  1. Припинення страху
  • Якщо ваш вихованець летить до вас, скиглячи і повискуючи, не проявляйте паніки і не поспішайте голосити над ним, інакше це буде сприйнято як схвалення його боягузтва і тоді при найменшому приводі він буде шукати у вас захисту, навіть без реальної загрози.
  • Ведіть себе спокійно, адже тварина відчуває стан людини, і ваша паніка може додатково передатися і без того схвильованою собаці.
  • А жалість замініть нейтральною ласкою, дайте їй звичайну команду: «сидіти», «лежати» і т. п. Так ви успокоите пса і дасте йому зрозуміти, що все в порядку.
  1. Робота над страхами
  • Не позбавляйте собаку товариства своїх побратимів, просто змініть її компанію. Поговоріть з господарями тварин, дізнайтеся про характер їх вихованців, поясніть їм проблему і попросіть прийти вам на допомогу.
  • Погуляйте з собаками на повідках всі разом, щоб ваш пес зрозумів, що це нормальна поведінка, і що інших для нього не небезпечні. Якщо вам пощастить заманити в компанію дружелюбного веселого пса – дозвольте їм пограти разом.
  • Час від часу шукайте нових друзів для вашого тварини, зробіть його оточення. Добре допомагає групова дресура з інструктором-професіоналом.

Якщо собака боїться інших людей: що робити?

Якщо собака боїться людей, варто розібратися в причинах. Подібне може відбуватися, якщо:

  1. З собакою жорстоко поводилися, її часто карали. В такому випадку тварина звикає бачити в людині загрозу і постійно чекає від нього покарання.
  2. Собака не соціалізована, більшу частину часу перебуває під замком, не бачачи людей. Не виключено, що в такому разі ваш вихованець боїться невідомого, до якого відносить і незнайомих йому людей.
  3. У собаки слабка нервова система. Це вроджена якість і щоб перевчити собаку, відучити її боятися, потрібно багато часу, терпіння і турботи.
  4. Нез’ясовані страхи, причини яких були закладені ще до того, як ми взяли вихованця на виховання. Тут слід уважно спостерігати, всіх людей боїться тварина або тільки чоловіків (жінок, дітей). Виходячи з результатів спостережень треба вибудовувати корекцію поведінки.
  5. Недовіра до людини і невпевненість в собі. Таке частіше трапляється, якщо собака була взята з притулку або підібрана на вулиці, де їй довелося всякого натерпітися від ненависників тварин. Лікується подібний страх тільки любов’ю і терплячим ставленням.

Що робити в таких випадках?

  • По-перше, зрозуміти, як саме проявляється страх. Якщо собака тікає при вигляді людини, не варто наздоганяти її, кричати, а тим більше карати за непослух або, що рівносильно, заспокоювати голосіннями.
  • Краще дати собаці можливість втекти, а потім спокійно, без крику, покликати її і після того, як вона зупиниться, наблизитися самому. Спокійно погладьте пса і візьміть його на поводок, а потім продовжуйте прогулянку.
  • Якщо ж собака гавкає до хрипоти або кидається на чужу людину, не потрібно різко хапати її, обсмикувати поводок, а тим більше кричати. Так ви налякаєте тварина ще більше. Щоб з’ясувати причини агресії і скорегувати поведінку, краще залучити на допомогу досвідченого кінолога.
  • Якщо ж справа обмежується гарчанням, тут можна притримати пса за поводок або нашийник, дати просту команду «Мовчати!» або «Тихіше!». Не сваріть і не хваліть пса, просто спокійно розмовляйте з ним.

Всі вищеперелічені рекомендації універсальні і підходять до виховання собаки будь-якої породи. Але все ж є невеликі нюанси. Про них ви дізнаєтеся далі.

Вівчарка боїться інших собак

  • Насамперед, вівчарок не слід утримувати в повній самоті. Всі прогулянки краще проводити в компанії інших собак, природно, уважно контролюючи ситуацію. Коли щеня грає з іншими собаками, то він не буде боятися інших собак коли виросте.
  • Чому вівчарка боїться інших собак? Як і собак інших порід, в разі, якщо цуценя вже налякав інший пес, просто змініть компанію. І ось тут – увага! Гуляйте з іншими, більш дружелюбними собаками, але не давайте їм зустрічатися мордами.
  • Ведіть тварин на повідках паралельно, нехай вони йдуть з різних боків від господарів. Коли ви спокійні і впевнені, ви тим самим надаєте подібне сприйняття ситуації і своїй собаці.

Шпіц боїться інших собак

  • По-перше, якщо ви помітили, що ваш шпіц боїться інших собак, то придбайте серед гуляють зі своїми господарями псів невеликого, доброзичливого і спокійного. Спробуйте їх обережно познайомити.
  • Якщо собака тільки освоюється у вашому будинку, виділіть їй особистий простір, де вона почувала себе «вдома». Подальше її знайомство з територією повинно відбуватися тільки за бажанням самого пса (це не займе багато часу). Заохочуйте вихованця, хваліть його, давайте вкусняшки.
  • Постарайтеся не кричати, не скандалити, не підвищуйте голос не тільки на собаку, але і в спілкуванні з членами сім’ї. Уникайте розмахування руками, шпурляння предметів.
  • На вулиці не користуйтеся рулеткою, віддайте перевагу шлеї (з неї собаці важче вирватися, ніж з нашийника) і повідця. Намагайтеся не тягнути повідець, просто подзывайте пса, і поступово збільшуйте час прогулянок. Знайдіть друга таких же розмірів, але не примушуйте пса, якщо він не хоче спілкуватися з іншими собаками.
  • Просто спокійно йдіть у своєму напрямку, а якщо ваш пес обнюхав зустрічного родича – похваліть його.

Йорк боїться інших собак

  • Часто господарі маленьких собачок обмежують їх спілкування з іншими собаками з остраху, що дитину можуть образити. Собаки відчувають настрій господарів, і цей страх міг передатися їм.
  • Тому не бійтеся брати свого вихованця в гості до знайомих, у кого є спокійні адекватні собаки, незалежно від їх розміру. І пам’ятайте, що йорк, незважаючи на свої розміри, все-таки належить до тер’єра, а значить, не є маленькою собачкою.
  • Він мисливець за своєю природою, а отже, легко знайде спільну мову з фокс – або ердель-тер’єрами. Головне – не бійтеся самі і тим самим ви не дасте привід для того, щоб йорк боявся інших собак.

Той-тер’єр боїться інших собак

  • Пам’ятайте, що перший вихід на вулицю для собаки є свого роду стресом. Тому якщо ви помітили, що той-тер’єр боїться інших собак, візьміть його на руки. Так він буде почувати себе впевненіше і швидше звикне до атмосфери вулиці.
  • Поступово він дедалі частіше буде бігати самостійно, і це буде хорошим часом для початку знайомства з іншими собаками.
  • Головне – починайте дружбу з невеликих і неагресивних собак, хваліть його за кожне обнюхування і гру. І пам’ятайте – без терпіння і ласки собаку не виховаєш.

Відео: Як навчити собаку не боятися?

<

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Психосоматика захворювань Луїзи Хей: список захворювань на букву «Н» — таблиця, лікування аффирмаціями

Чудово проявив себе метод зцілення багатьох захворювань: психосоматичний аналіз – стрімко увійшов у найкращі техніки лікування нетрадиційної медицини. Цей спосіб, дозволяє досконально вивчити і розкрити природу захворювання, його джерело виникнення […]
10647 1024x640 - Собака боїться інших собак, людей: чому, що робити і як навчити собаку не боятися?