Щоранку більшість людей починає з приємного сніданку. Цей процес уже став традицією майже в кожній родині. Особливо приємно приймати їжу, коли стіл виглядає привабливо і ошатно. У цій статті ми розповімо, як сервірувати стіл до сніданку, щоб близькі люди оцінили не тільки ваші кулінарні шедеври, але і стильний образ прийому їжі.
Особливості
Правильна сервіровка столу дозволить вам не тільки ситно поснідати, але і розкрити себе, свої творчі здібності. Існує кілька основних правил:
- Для початку необхідно постелити на стіл скатертину. Вона повинна відповідати основним вимогам – бути чистою і добре поглаженной. До речі, її тональність також повинна гармоніювати зі стильової концепцією приміщення. До найбільш поширеним альтернативних видів скатертин сьогодні відноситься раннер. Це витончена смужка тканини, яка розташовується посередині, займаючи центральну третину столу.
Раннер відмінно виглядає на обідніх столах у формі квадрата або моделях прямокутної форми. Можна покласти на стіл і тканинні серветки під посуд з певним орнаментом, який вторить стилістиці виробів.
- Що стосується центрального елемента сервірування столу, їм може бути широка плоска тарілка. На неї можна покласти омлет, бекон або щось інше. Також подібне виріб може грати роль подтарельника, на який ставлять глибоку тарілку або миску, наприклад з кашею. Добре, якщо для сніданку ви будете використовувати посуд з приємними візерунками. Так ви зможете не тільки перекусити, але і зарядитися позитивними емоціями.
- Потім слід розкласти інші столові прилади. Праворуч від тарілки повинен лежати ніж, лезо якого має «дивитися» у бік тарілки. Праворуч від ножа зазвичай знаходиться їдальня ложка, а ще правіше – чайна. Варто відзначити, що ложки потрібно класти опуклою стороною вниз. Вилка ж буде розташовуватися ліворуч від тарілки увігнутою стороною нагору.
- Якщо подивитися по діагоналі праворуч від основної тарілки, то там слід розташувати кавову чашку з блюдцем.
- Варто відзначити, що цукор слід ставити на стіл в особливій цукорниці. Не забудьте подати спеціальні щипчики, щоб було зручно класти солодкі шматочки в чашку. Прекрасним доповненням до сніданку може стати варення або джем. На спеціальному блюдце також можна розташувати шматочки лимона.
- Ліворуч від центральної тарілки можна поставити блюдця поменше. На них можна класти бутерброди, випічку або хліб. Поряд з кожною тарілкою повинен лежати окремий ніж, лезо якого повинно розташовуватися ліворуч.
- Привабливості столу додадуть ароматні квіти. Їх можна поставити в самому центрі. Це допоможе створити атмосферу справжнього свята. Також слід зазначити, що сама центральна композиція може складатися не тільки з квітів, але і з овочів і фруктів. Якщо сніданок буде пов’язаний з тематичним подією, то можна застосувати відповідний декор.
- Не бійтеся експериментувати і використовувати свою уяву. Сервіровка столу буде вдалою, якщо ви поставите на нього мініатюрні композиції. Наприклад, це можуть бути конвалії в яєчній шкаралупі або інші милі предмети. Послідовність композицій може бути будь-якою.
- Не забувайте про комфорт. Дотримуйтесь помірність в декоруванні столу, враховуючи його розмір, щоб не створювати перешкод для спокійного сніданку.
Поради фахівців
Щоб сніданок пройшов вдало, і всі відчули приплив сил, бадьорості і гарного настрою, варто трохи постаратися. Проведіть ретельну попередню підготовку. Визначтеся, чи буде це прийом їжі на 2 персони або галасливий недільний сніданок для великої родини і друзів. Від того скільки людей будуть розташовуватися за столом, буде залежати кількість поданих приладів.
Пам’ятайте, що скатертину і посуд повинні поєднуватися по стилю і колірній гамі. Якщо ви використовуєте кришталь, то краще вибрати білу мереживну скатертину. А ось для виробів з фарфору можна підібрати більш просту тканину.
Приділіть увагу і серветках. Важливо, щоб вони гармоніювали зі скатертиною. Повинна скластися єдина схема, яка допоможе додати стильний вигляд вашого столу і кімнаті.
Прикрасити стіл можна за допомогою однотонних майстерно складених серветок. Допустимі і варіанти з малюнком, який підкреслить тематику урочистості або створить радісний настрій. Не слід лише використовувати однотонні і кольорові серветки одночасно. Це буде виглядати не дуже вишукано.
Якщо ви накриваєте стіл переважно для дітей, то слід велику увагу приділити безпеки. Краще використовувати пластиковий посуд, так як дитина може випадково розбити дорогий сервіз. Навіть якщо малюк не пораниться, ця подія може зіпсувати вам настрій. Сьогодні в магазинах можна побачити різні варіанти пластикового посуду. При цьому вона може бути прикрашений стильними малюнками і мати барвисті відтінки, які припадуть до душі будь-якій дитині.
Прикраса столу
Схематична правильна розстановка посуду – тільки половина успіху ідеального сніданку. Звичайно, обов’язкові предмети повинні бути присутніми на столі, однак не слід забувати і про стильному декорі. Саме він дозволить вам підняти всім настрій під час трапези.
Для цього чудово підійдуть живі квіти. Це можуть бути фіалки, ромашки або щось інше. Можна скласти композиції з різних видів рослин, додати туди овочі або фрукти, а також доповнити різними привабливими елементами.
Позитивний настрій на весь день можуть створювати не тільки ароматні квіткові композиції. На персональних тарілочках ви можете викласти шматочки овочів і фруктів цікавої форми.
Не будуть зайвими свічники і свічки. Їх можна навіть не використовувати на сніданку, але наявність такого красивого декору обов’язково підніме настрій всім домашнім, створить теплу романтичну обстановку. Розставити акценти допоможуть стильні маленькі дрібнички (банти, стрічки, фігурки). Подібні прикраси допоможуть підкреслити вашу оригінальність, а також додадуть приміщенню завершений вигляд. Колірна гама аксесуарів повинна погоджуватися загальної концепції столу.
Що стосується вибору відтінків, він залежить лише від вашого смаку. Можна використовувати ніжні тональності. Вони допоможуть налаштуватися на приємний сніданок і спокійну бесіду. Якщо хочете підняти настрій і зарядитися енергією, то можна внести в сервіровку яскраві фарби. У будь-якому разі слід дотримуватися загальну стильову концепцію приміщення, щоб усі предмети гармоніювали один з одним.
Тепер ви знаєте, як правильно сервірувати стіл до сніданку. Варто запастися терпінням, адже не все може вийти з першого разу. Однак це не привід зупинятися.
Удосконалюйтеся, реалізуйте свої самі сміливі та креативні ідеї, втілюйте в життя творчі пориви, і ваші близькі будуть вам вдячні.
Буде чудово, якщо ви будете красиво сервірувати стіл не тільки перед приходом гостей, а зробите це щоденної приємною звичкою. Смачні страви і доброзичлива обстановка сприятиме бадьорості, успіху і реалізації намічених планів. Нехай кожен ваш день починається з смачного та приємного сніданку в колі близьких вам людей.
Всі особливості сервіровки столу дивіться у наступному відео.