Сергій Махно про професії архітектора

sergey mahno o professii arhitektora 1 - Сергій Махно про професії архітектора

Сергій Махно, український дизайнер, архітектор, засновник і керівник архітектурної майстерні «Sergey Макһпо architects», розповідає, чому майбутнім архітекторам в дитинстві потрібно займатися не тільки малюванням, але і математикою, де в світі кращі архітектурні школи, скільки в день він виконує завдань і які будівлі в Києві можна вважати шедеврами.

Як стати успішним архітектором

Ось що б я не радив, так це мріяти про те, щоб стати крутим. Потрібно працювати над тим, щоб бути затребуваним, неповторним, унікальним – ось це мета. Колесо не потрібно вигадувати, воно вже давним-давно придумано. Але от якщо взяти і поставити в Pinterest «custombike», то ви побачите такі велосипеди, про яких і не підозрювали. І завдання архітектора, дизайнера, предметчика – придумувати, створювати щось нове, виробляти свій стиль, нести візуальне мистецтво в світ. Головне — нічого не боятися, брати і робити!

Якими навичками з дитинства повинен володіти майбутній фахівець

Звичайно, малювання: графіка, акварель, гуаш, графіті… Ви повинні розуміти, чи є у дитини бачення. Він повинен розвиватися творчо, але і математика теж дуже важлива. Архітектура – це математика.

Де отримувати освіту

Я мрію про те, щоб мої сини продовжили моя справа. Зараз зі старшим сином ми розглядаємо внз для здобуття вищої освіти. Можливо, він поїде вчитися в Італію, чи Англію. Знайомі нашої сім’ї надійшли до університету в Барселоні. Це все великі навчальні заклади, у яких навчалися дизайнери і архітектори, що вийшли на світову арену. Є багато хороших шкіл і в США. В Україні теж можна отримати дуже хорошу освіту в цій сфері, я вважаю, що найкраще, що може бути, це — КІСІ і НАОМА. Але потрібно розуміти, що за кордоном все-таки трохи інший принцип навчання, трохи інше бачення, інші смакові рецептори прищеплюють студентам.

Плюси і мінуси професії

Плюсів дуже багато… Напевно, найголовніше – це те, що ти можеш залишити після себе внесок, подряпину або трохи бруду. Це все залежить тільки від тебе. Архітектура – це музика, це поезія, це прекрасно. І це творчість, яке можна показати всьому світу, тим більше зараз зі всіма сучасними технологіями.

Негативу також багато. Бюрократія, смакові рецептори, які нав’язуються масою або людьми, які платять тобі за це. Та й архітектура міста іноді пригнічує. А адже люди на будівництві цих будівель заробляють гроші – продають жлобізм жлобам і будують жлобство.

Який відбиток професія архітектора залишає на особистості людини

Я думаю, це питання можна було б поставити моїй дружині – вона б вам точно відповіла. Навіть приймаючи душ, ти думаєш про роботу. Цілуючи свою дитину в ніжку, ти раптом розумієш, що вона нагадує тобі якусь форму!

Хто кращий архітектор – чоловік або жінка

Мій улюблений архітектор – японець Тадея Андо. Я дуже надихаюся британкою Захою Хадід. Але все одно, як не крути, архітекторів, як і кухарів, більше серед чоловіків. Так є. Але серед лауреатів Прітцкерівської премії (а це найвища нагорода в архітектурі) є жінки: Заха Хадід, Кадзуе Сэдзима.

Улюблені шедеври архітектури Києва

Мені подобається бібліотека Вернадського, готель «Салют» на ст. м Арсенальна. Тарілка на Либідській – це теж шедевр. Але ось у що її перетворили – це інше питання. Є хороші сучасні приватні будинки в Пущі-Водиці і Кончі-Заспі. Але їх буквально одиниці, зате позбавленого смаку мотлоху маса. І від цього ми не підемо, поки не змінимо принципи, підходи, смак архітекторів, які це проектують.

Типовий день архітектора

Я веду щоденник, в якому ввечері планую свій день і відзначаю всі завдання, зустрічі з постачальниками, клієнтами, співробітниками. Ось, можете подивитися (69 завдань за день, з яких 10-12 зустрічей, — прим.ред.).

Як виховати майбутнього архітектора

Зараз в інтернеті можна знайти масу лекцій. Майбутнім архітекторам я б порадив ходити в музеї і на виставки. Виховувати свій смак з оригіналів. Також самонавчання, дивитися документальні фільми про художників, скульпторів, архітекторів. Але це для дітей більш старшого віку. Тим, хто молодший, рекомендую займатися малюванням, грати з конструктором, тим більше, що зараз випускають спеціальне – архітектурне Lego.

А взагалі, і халабуди, і пасочки в пісочниці – все це архітектура. Я от в дитинстві любив старі керамічні горщики і не знав чому. Мама весь час казала: «Навіщо ти тягнеш їх додому?». Вона цього не помітила ні краси, ні натяку на те, що я буду архітектором. Тому важливо те, звертають батьки увагу на такі, здавалося б, дрібниці, помічають чи здібності дитини, підтримують його.

Почасти все залежить ще й від наполегливості батьків. Сподіваюся, моя дитина стане архітектором, я ж і створював свою компанію, щоб у майбутньому її можна було комусь передати. Але дитину потрібно слухати. У нас зі старшим сином діалог будується, йому подобається ця сфера, у нього є здібності. А ось я до 20 років коливався – це моє чи не моє.

Розмовляла Тетяна Касьян

Читайте також: Руслан Сенічкін про професії телеведучого/кулінара

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

В Києві прочитає лекцію лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич

6-го квітня 2016-го року о 18:00 в КНУ імені Тараса Шевченка відбудеться лекція Світлани Алексієвич — лауреатки Нобелівської премії з літератури. Тема лекції «Книга як пам’ятка страждання і відвагу». Письменниця […]
v kieve prochitaet lekciyu laureatka nobelevskoy premii svetlana aleksievich 1 - Сергій Махно про професії архітектора