Пошуки роботи в якості домашнього персоналу сьогодні пов’язані з необхідністю якомога краще презентувати себе і свої професійні навички. Це має значення і при подачі заявки в базу агентства по найму, і при вільному самостійному пошуку. Потенційному роботодавцю важливі не тільки рекомендації: резюме няні має з першого погляду говорити про її досвід, практичних навичках. Щоб скласти такий документ правильно, варто взяти за зразок варіанти, які вже використовуються успішними в кар’єрі здобувачами.
Вирішуючи, що написати про себе для роботи гувернанткою, нянею, варто зробити акцент на ключових професійних навичках та обов’язки. Так, важливе значення матиме наявність профільної освіти і реального досвіду роботи за фахом. Для деяких роботодавців принциповим буде наявність власних дітей гувернантки.
Пріоритетними часто стають спеціальні навики: володіння іноземними мовами, методиками раннього розвитку дітей, диплом з ЛФК та масажу. Всі важливі дані повинні бути згадані в резюме – це підвищить шанси на успіх при пошуку роботи нянею або гувернанткою.
Структура
Одним з головних моментів у складанні резюме няні можна назвати правильний вибір її структури. Здобувачці посади гувернантки для дитини доведеться розібратися в особливостях складання цього документу, інакше буде складно влаштуватися на роботу. До числа обов’язкових на сьогодні блоків в цьому документі потрібно віднести наступні пункти.
- Заголовок. У ньому вказується професія або посада, на яку претендує здобувач. «Няня» вказується, якщо завдання буде входити тільки догляд за дитиною. Обов’язки гувернантки ширше, вона виконує ще і роль домашнього педагога. Не варто писати більш значне найменування посади, якщо немає подібного досвіду або навичок.
- Особисті дані. Це стандартна анкета, де зазначаються відомості про вік, місце проживання, сімейний статус. ПІБ теж вказуються повністю – ніяких зменшування варіантів і псевдонімів.
- Контакти для зв’язку. Тут теж все цілком буденно – номер телефону та адресу електронної пошти. Додатково можна вказати акаунт у месенджері. Для пошуку роботи краще завести окрему електронну поштову скриньку з максимально нейтральним написанням – особисті варіанти у дусі kisulya777 не підійдуть.
- Цілі пошуку роботи. У цьому пункті прийнято вказувати побажання по спеціалізації вакансії (наприклад, робота логопеда-дефектолога, реабілітація дитини-інваліда, підготовка до школи та супровід дитини на заняття). Варто вказати бажаний графік і вид зайнятості (на повний день, часткова, підмінна приходить няня на вихідні). Якщо є готовність до переїзду за місто, проживання на території роботодавця, про це теж прийнято писати в резюме.
- Очікуваний рівень заробітної плати. Тут варто вказувати суму на 10-15% вище вже наявної або середньої по ринку.
- Навички. Сюди входить володіння різними методиками розвитку дітей, іноземними мовами, навичками масажу, реабілітації. Вміння водити автомобіль теж можна вписати.
- Досвід роботи. Його вказують в хронологічному порядку. У випадку з педагогічною діяльністю, роботою нянею або гувернанткою можна вказувати тільки ті місця роботи, що відносяться до обраного профілю.
- Освіту. Сюди включається не тільки основна інформація про диплом, але і дані про перепідготовку, проходження курсів підвищення кваліфікації. Згадувати рекомендується саме про профільну освіту. Якщо диплом університету або технікуму не за спеціальністю, його можна згадати без додаткових подробиць, але з вказівкою спеціалізації.
- Особисті якості, корисні в роботі. Сюди можна віднести неконфліктність, пунктуальність, стійкість до стресів, фізичну витривалість.
- Додаткові відомості. Сюди можна включити дані про сертифікати або грамотах, отриманих у галузі педагогіки, роботи з дітьми. Можна вказати посилання на особистий тематичний блог, профілі в соціальних мережах.
- Рекомендації. Якщо це перший досвід роботи, не варто приховувати інформацію від клієнтів. У няні зі стажем повинні бути рекомендації від роботодавців.
Оформлення
При оформленні резюме няні або гувернантки важливо виробити правильне перше враження на роботодавця. Саме тому варто вибирати максимально простий шаблон – він є практично в будь-якому безкоштовному текстовому редакторі. Креатив тут буде зайвим і зробить швидше зворотний ефект. Стандартне резюме – це 1-2 сторінки тексту, розбитого на тематичні розділи і набраного на білому тлі. У верхньому правому чи лівому куті повинна знаходитися фотографія формату 3×4 див.
Сама наявність знімка вже служить запорукою того, що на анкету звернуть увагу. Найкраще зробити портретне фото без зайвих деталей інтер’єру на задньому плані. Вибрати діловий або повсякденний, але досить формальний стиль одягу.
Не варто прикрашати дійсність за допомогою спеціальних програм фотокоррекции. Там, де на зовнішність домашнього персоналу звертають увагу, цей фактор стане лише приводом для відмови в отриманні вакантного місця.
Рекомендації по складанню
Основні рекомендації щодо складання резюме стосуються його ключових розділів. Наприклад, у розділі «Про себе» краще не вказувати хобі або навички, мало корисні у професійній діяльності. Любов до в’язання та вишивки, купання в ополонці – не ті відомості, які повинні цікавити роботодавця.
Бажання працювати нянею на дому може відвідати і початківця педагога без досвіду або з мінімальним стажем. В цьому випадку не потрібно «винаходити велосипед», краще чесно написати про те, що це буде перша подібна робота. Якщо досвід є, але стаж був перерваний, краще вказати причини. Наприклад: декретну відпустку, фріланс, зміна сфери діяльності.
Особливу увагу варто приділити тому, які ключові навички будуть вписані в резюме. Це може бути володіння методиками раннього розвитку, іноземними мовами, знання шкільної програми початкових класів, організаторська діяльність. Варто відразу уточнити, які саме професійні обов’язки в сім’ї без проживання готовий виконувати здобувач. Няня – це не домробітниця, готує обід на всю родину. Її завдання – догляд за дитиною, годування, контроль за дотриманням режиму дня, супровід на прогулянки і заняття. Грамотність дуже важлива. Варто кілька разів перевірити резюме на помилки перед відправкою.
Не потрібно використовувати велику кількість іноземних термінів або спеціальних позначень, скорочувати слова без необхідності. Це може перешкодити об’єктивній оцінці резюме роботодавцем.
Приклади
Зразок написання резюме, який можна взяти за основу, може бути корисний початківцям няньок і гувернанток. Готові бланки допомагають зорієнтуватися в тих моментах, які необхідні для самопрезентації, успішного пошуку роботи.
- Яскравий приклад того, як не потрібно складати резюме. Претендуючи на кілька посад, краще відразу складати окремі заявки на кожну з них. Наявність рекомендаційних листів також складно віднести до досягнень. При пошуку роботи нянею краще все ж зробити акцент саме на досвіді взаємодії з дітьми.
- Приклад виграшного резюме для претендентки на роль гувернантки. Тут акцент зроблено саме на професійні успіхи і навичках. Але роботодавця може збентежити надміру особисте супровідний фото. Більш діловий стиль був би доречнішим і зробив резюме ще більш ефективним.