Серед різних видів рукоділля особливою популярністю здавна користується печворк. З англійської мови назва перекладається як «робота з клаптиками». Однак існує в’язаний печворк, коли виріб складається з різнобарвних клаптиків. Воно робиться в’язальних гачком або спицями. Спочатку такий спосіб застосовували, щоб не пропадали залишки пряжі.
Особливості
Освоїти печворк гачком набагато простіше, ніж клаптевий. Одночасно в’язання має деякі важливі тонкощі. Потрібно підготувати пряжу. Або спеціально придбати її в магазині для рукоділля, або взяти залишки інших робіт.
Бажано в’язати річ з одного виду ниток. При застосуванні різної пряжі доведеться регулювати її товщину.
Наприклад, змотати пару клубків тонких ниток в один. Далі потрібно вибрати кольори майбутнього виробу. Вони залежать тільки від фантазії та особистих уподобань. Після підготовки пряжі потрібно самостійно розробити схему речі. Можна знайти потрібний варіант в інтернеті, спеціальній книзі або журналі.
Іноді майстрині в’яжуть мотиви з решти пряжі. Коли потрібну кількість елементів буде готове, залишається з’єднати їх в одне ціле. Однак спочатку мотиви потрібно обробити. Зараз рукоділлям в стилі печворк займаються багато дами і чоловіки. Вони створюють схеми і застосовують різні нитки. Рукоділля в стилі печворк дозволяє зробити масу оригінальних речей.
Завдяки клаптикового в’язання можна створити покривала, подушки, сукні, туніки і інші речі.
Інструменти
Щоб зробити незвичайні шедеври, знадобиться звичайний набір в’язальниці. У нього входять гачки, штопальные голки, кравецькі та англійські шпильки. Додатково знадобляться ножиці для підрізання ниток. Після підготовки всього необхідного можна приступати до рукоділля.
Що можна пов’язати?
Початківців рукодільниць часто цікавить, де можна застосувати в’язаний печворк. Він використовується практично скрізь. Таке рукоділля може зробити інтер’єр більш затишним. Він дозволить надати індивідуальність стилю. Адже аналогічної штучки не буде більше ні в кого! Печворк привнесе в життя яскраві фарби. Легко зробити різні речі і навіть взуття для дому.
Щоб зрозуміти універсальність техніки в’язання, варто навести список можливих шедеврів. Все це можна виготовити, освоївши основи печворку:
- сукня;
- жакет;
- жилет;
- туніку;
- покривало;
- плед;
- ковдра;
- фіранку і ін.
Перелік виробів є нескінченним. Печворк застосовують для виготовлення оригінальних літніх штанів і сумок. Зараз стали поширеними в’язані чохли для планшетів, дитячі іграшки, гаманці та книжкові обкладинки. Початківцям майстриням рекомендується почати з створення скатертини. У міру освоєння техніки печворк можна переходити до більш складних речей.
Для створення того чи іншого виробу потрібно різна пряжа. Для домашньої взуття, покривал і подушок підійдуть комбіновані нитки. Пряжа складається з 50% вовни і 50% акрилу. Вона є найбільш теплим, легким і дуже приємною на дотик. Бавовняні нитки використовуються для сумок, фіранок, іграшок і скатертин. Вони відрізняються відсутністю ворсинок та красивою текстурою. Пряжа з бавовни стане ідеальною для виготовлення літніх речей. Речі з неї відмінно пропускають повітря, даючи тілу дихати.
Опис роботи
При бажанні навчитися плетінню печворк може кожен. Для зручності варто розповісти про технології в’язання покроково.
Всім елементам треба надати потрібну форму виходячи з викрійки. Впоратися із завданням допоможуть тепло, вода і пар.
Ретельна обробка є дуже важливим етапом у роботі над шедевром. Виріб набуває ошатний вигляд, а петлі вирівнюються.
Є кілька способів обробки мотивів. Всі вони описані в докладній інструкції для початківців.
- Для делікатного та синтетичної пряжі застосовується обприскування. Необхідно приколоти елемент на прасувальну дошку нержавіючими шпильками. У них повинні бути скляні головки. Акуратно розгладити деталь руками. Не можна деформувати краю речі і петлі. Обприскати виріб з пульверизатора. Залишити в натягнутому положенні до висихання. Прибрати шпильки. Деталь готова до використання.
- Нитки з бавовни і вовни краще обробляти парою. Метод мало чим відрізняється від попереднього. Приколоти елемент до прасувальної дошки виворотом вгору. Відпарити мотив праскою, намагаючись не торкатися їм самої деталі. Якщо елемент потрібно випрасувати, накрити тканиною і виставити температуру, зазначену на упаковці пряжі. Краще взяти нелиняющий матеріал. Коли деталь висохне, зняти шпильки.
- Для натуральних ниток зазвичай застосовують мокрий метод. Він дещо складніше обприскування і відпарювання. Опустити виріб у воду. Її температура вказана на упаковці пряжі. Дістати елемент з води і делікатно віджати. Не потрібно викручувати і розтягувати деталь. Розрівняти на рушник і скрутити в рулон, щоб позбавитися від зайвої вологи. Розгорнути рушник і приколоти елемент на прасувальну дошку шпильками. Тоді вийде надати йому бажану форму і розмір. Дочекатися висихання і прибрати нержавіючі шпильки.
Після обробки в’язаних деталей слід освоїти техніку їх з’єднання. Вона здається простою, але в дійсності існує безліч методів. Вони відрізняються складністю і ступенем видимістю на готовому виробі. Для складання речі застосовують гачок і спеціальні голки. В окремих випадках можуть знадобитися спиці.
Шестигранники з’єднуються в візерунок, а потім в затишний плед або покривало. Деталі можна пов’язати спеціальними швами, приміром, потайним. Для докладного вивчення способів з’єднання мотив є різноманітні майстер-класи.
Головною перевагою в’язки вважається можливість зробити різні мотиви. Вони можуть бути з квадратів, ромбів, шестигранників і трикутників. Найбільш поширеним є перший варіант. Для круглої деталі доведеться чимало постаратися. Печворк з клаптиків тканини поступається в’язаної і в іншому відношенні. Різноманіття візерунків дає величезний простір для творчості.
Частіше зустрічаються бабусин квадрат, африканський квітка і елементи з об’ємними квітами. Можна знайти безліч схем з драбинкою. Не всі рукодільниці знають, що таке комбінований печворк. Деякі помилково думають, що виріб виготовляється з тканини і пряжі відразу. Насправді речі створюють, користуючись гачком і спицями одночасно. Використовуються різні види пряжі.
Гарні приклади
Освоївши премудрості в’язаного печворку, багато майстрині не знають, яку річ зробити. Завдання ускладнюється величезною кількістю варіантів. Тому нижче наведені різноманітні приклади. Серед них вдасться знайти щось цікаве. Якщо немає пряжі, можна виготовити річ з непотрібних шматочків тканини.
Клаптева ковдра з кольоровим візерунком «драбинка».
Покривало з клаптів для новонародженого.
Ковдра в техніці печворк з трикутників.
Для створення шедеврів підійде практично будь-який матеріал: сатин, шовк, драп, шовк, атлас, трикотаж та ін
Клаптеві ковдри використовуються для прикраси сучасних інтер’єрів. Вони бувають оформлені в стилі прованс, мінімалізм або кантрі. Готовий художній текстиль коштує недешево, тому краще зробити красиве виріб самостійно.
Наступного відео ви познайомитеся з технікою в’язання печворк пледа гачком.