Інноватори: 11 підлітків, що змінюють світ на краще

innovatory 11 podrostkov menyayuschih mir k luchshemu 1 - Інноватори: 11 підлітків, що змінюють світ на краще

Думаєте, дорослі можуть удосконалити протез для руки, придумати непробивну броню для військової техніки, розробити диагностирующее ПО, написати і видати книгу, зламати смартфони іменитих айтішників, щоб показати чим небезпечні розумні-іграшки? Може бути, однак їх випередили підлітки, яких турбує кібер – і особиста безпека, якість медицини та екології, а також здоров’я суспільства, освіта і самопочуття космонавтів.

Кавья Коппарапу, 16 років

Розробниця ЗА

Кавья є авторкою додатка, що дозволяє діагностувати пошкодження сітківки ока на ранній стадії. Програма отримала назву Eyeagnosis. Працює вона за таким принципом: вам необхідно запустити утиліту, встановити об’єктив для макрозйомки на смартфон, піднести його ближче до очей і сфотографувати їх. Об’єктив сконцентрує світло від спалаху камери на задній частині ока, завдяки чому буде відображена сітківка. Знімок проаналізує ПО, в базі якого містяться 34 тисяч сканів фото сітківок з архівів Національного інституту здоров’я США і проведе порівняльний аналіз, після чого видасть результат.

Софія Шлінчак, 9 років

Письменниця, ілюстратор

Софія є автором та ілюстратором книги «Надзвичайні пригоди Кохі, Айка і Дзю», випущеної видавництвом «Фонтан казок». Спочатку юна киянка хотіла намалювати картину, але працюючи над ескізами зрозуміла, що може вийти хороший комікс. Дізнавшись про цю ідею, тато Софії, журналіст Віктор Шлінчак, запропонував їй написати казку і оформити ілюстраціями. В результаті, дівчинка була внесена до книги рекордів Гіннеса України, як наймолодша письменниця. Частина коштів, виручених від продажу книги, Софія передасть благодійному фонду.

Руслан Коптєв, 17 років

Винахідник, інженер

Руслан Коптєв з Кропивницького є автором і конструктором робота Riveroni, задача якого полягає в зборі сміття з поверхні водойм. Пристрій має два гребних гвинта, які дозволяють йому рухатися в будь-яку сторону, повертатися на місці. Також він оснащений сенсорами, GPS, мобільним зв’язком, сонячною батареєю. Приступити до тестування оновленого Riveroni Руслан планує найближчим часом.

Керіс Роджерс, 10 років

Підприємниця, дизайнер одягу

Керіс Роджерс із США запустила власну лінію одягу — Flexin’ In My Complexion. Зробила вона це не так з любові до моді, скільки з-за буллінга, якому піддавалася в школі. Над дівчинкою знущалися з-за її «занадто темною» шкіри. Але вона не зневірилася, а вирішила дати гідну відповідь кривдникам, створивши футболки зі слоганом відомого в Штатах флешмобу #FlexinMyComplexion, в рамках якого люди протестували проти виключно білих осіб в глянці, рекламі, заявляючи, що і інший колір шкіри має право на існування.

Рубен Підлогу, 11 років

Свідомий хакер

Техаський хакер став справжньою зіркою міжнародної конференції з питань кібербезпеки в Нідерландах. Стоячи на сцені, він зміг зламати смартфони присутніх на заході IT-експертів, використовуючи свою смарт-іграшку — плюшевого ведмедя, що працює по протоколу Bluetooth. Рубен довів дорослим, наскільки небезпечними можуть бути такі девайси, як його милий Тедді. Тепер вони задумаються над проблемами безпеки в інтернеті, як слід.

Роні Орон, 13 років

Винахідниця

13-річна ізраїльтянка в 2017 році стала лауреатом премії Satellite Is Born, яку їй вручили представники Ізраїльського космічного агентства. Юна вчена розробила пристрій під назвою BioSat, що виробляє кисень. По суті, це супутник, обладнаний дзеркалом і скляним куполом, що дозволяє сонячним променям проникати всередину девайса. Під куполом розташована капсула з мембранного матеріалу, що пропускає повітря, а в самій капсулі знаходяться вода і водорості. При проникненні сонячних променів запускається процес фотосинтезу, що стимулює вироблення кисню, а дзеркало покликане розсіювати сонячне світло, щоб не нашкодити водоростям.

Бішоп Каррі, 10 років

Винахідник, електронник

До створення сигналізації під назвою «Оазис» Бішопа підштовхнув трагічний випадок — минулого літа сімейна пара, яка проживає по сусідству, забула забрати свого маленького дитини з автомобіля. Малюк помер, задихнувшись у розпеченій машині. Трагедія настільки вразила хлопчика, що він вирішив зробити все можливе, щоб запобігти подібні випадки. В результаті з’явився девайс яскравого кольору, який кріпиться до автокрісла, і, якщо дитину залишили в машині, гаджет активізується і подає холодне повітря для зниження загальної температури в салоні, а також повідомляє про інцидент, пересилаючи сигнал лиха на смартфон батьків і протоколів бездротового зв’язку на номер 911.

Джордан Рівз, 11 років

Винахідниця, інноватор

Джордан — особлива дівчинка, у неї відсутній передпліччя лівої руки, тому вона вимушена користуватися протезом. Але, як зізнається сама Джордан, цей предмет досить нудний. І одного разу вона спроектувала протез, який вміє стріляти блискітками на основі водяного пістолета. Її ідея сподобалася представникам компанії Autodesk, яка спеціалізується на 3D-друку. Вони допрацювали ідею винахідниці, поліпшивши управління і сам протез, що дозволяє робити все — від гри на піаніно до бейсболу.

Ростислав Абрамов, 15 років

Винахідник, конструктор

Ростислав Абрамов з Кривого Рогу винайшов броню для танків, яку досить складно пробити будь-яким з відомих на сьогоднішній день, снарядом. Вона легша, ніж та, що застосовується у військовому виробництві, і складається з трьох шарів. Завдяки зниженню ваги броні і гармат танк стан6овится равнопрочным, в яку б частина ні стріляли.

Кіра Сухобойченка, 11 років

Винахідниця, інноватор

Кримчанка Кіра Сухобойченка стала переможницею польського конкурсу дитячих стартапів завдяки своєму «літаючого рюкзаку». Вона придумала спосіб, як зробити шкільний рюкзак більш легким — для цього потрібно наповнити його нижню частину гелієм, який і зробить ранець легким і зручним для використання, незважаючи на велику кількість підручників і зошитів в ньому.

Меган Уоррен, 13 років

Підприємниця, букинистка

Два роки тому напередодні свого дня народження Меган, яка обожнює читати на ніч, усвідомила, що на світі є діти, у яких немає жодної книги і читати їм на ніч зовсім нічого. Вона поділилася ідеєю з родиною, що можна було б організувати доставку книг додому. З тих пір її організація Books For Bedtime доставила більше 18 тисяч книг любителям літератури.

В Україні теж зростає покоління розумних, відкритих новому, креативних підлітків. Вони — засновники проектів, вигідних для навколишнього середовища і суспільства, винахідники, які хочуть трансформувати економіку, не бояться виступати перед великою аудиторією і хочуть летіти в космос. На власні очі побачити юних героїв майбутнього і почути історії українських дітей-інноваторів можна на концеренції «Завтра_2037», яка відбудеться 3 грудня в Дніпрі. Приєднуйтесь!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Фото: Сергій Сухобойченка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Французький магазин з українським серцем

У Києві на Подолі відкрився магазин домашнього затишку Family Decor. Ще один, скажете ви. Але не все так просто. Настав такий час, коли величезні супермаркети, що вражають своїми розмірами і […]
francuzskiy magazin s ukrainskim serdcem 1 - Інноватори: 11 підлітків, що змінюють світ на краще