Наталія Ємченко: «Як бути більше, використовуючи і споживаючи менше?»

natal ya emchenko kak byt bol she ispol zuya i potreblyaya men she 1 - Наталія Ємченко: «Як бути більше, використовуючи і споживаючи менше?»

Одним з великих проектів WoMo у фіналі 2016-го став креативний тижневик WoBook, виданий за підтримки ПУМБ. Але це більше, ніж тижневик — для цієї книги відбулися Working Moms поділилися своїми ідеями, роздумами і корисними секретами на кожен день. Серед десятків питань героїням книги було поставлено один, на який не так і просто одразу знайти відповідь. Сьогодні ми публікуємо відповідь Наталії Ємченко, директора зі зв’язків з громадськістю та комунікацій System Capital Management.

Питання, яке мені досі не поставили, але на який я б не проти відповісти: як бути більше, використовуючи і споживаючи менше?

Я думаю, що таких питань безодня. Але є питання мого, нашого внутрішнього розміру, який, правда, має значення. Я вірю в те, що кожен з нас може бути дуже великим. Але тільки зсередини. Не можна стати більше за рахунок зовнішнього і матеріального. Надлишок речей, особливо дорогих, не робить мене більше, навіть навпаки. Речі забирають простір, волю, енергію, не роблять мене більше, щасливішими, сильніше. Ця думка проходить пунктиром через все, до чого я торкаюся зараз.

Ідеї мінімалізму і ощадливого ставлення до споживання сьогодні вкрай хвилюють мене, бо коли доводиться щодня приймати велику кількість рішень, це страшно пожирає час. Наприклад, чим поснідати? Я снідаю завжди одним і тим же: фреш, імбирний чай і хлібець з козячим сиром. Я прийшла до висновку, що мене радує те, що мені не потрібно щоранку роздумувати над сніданком. Це особливе щастя, яке взагалі неможливо порівняти ні з чим. У мене є обід і вечерю для того, щоб пофантазувати. Але ранок ― це час, коли ми приймаємо рішення, і я роблю так, щоб мені не доводилося витрачати час. Вважається, що протягом дня жінка може прийняти близько 1200 рішень. Жінка, у якої є чоловік, дитина, робота, вранці може прийняти до 400-600 дрібних рішень: яку зачіску зробити дитині, що їй одягнути, що дати з собою в школу. І це емоційно виснажує. У підсумку, коли вона приїжджає на роботу, третина її запасу вже вичерпана, а це впливає на те, що вона встигає зробити протягом дня, що залишився, для себе, для роботи і так далі.

Не так багато речей роблять нас по-справжньому щасливими, в тому числі це стосується і одягу. Я абсолютно точно могла б обійтися якимось набором певної кількості білих сорочок і ще чогось, тому що біла сорочка ― це те, що в будь-яких обставинах makes me happy, так само як і чорна взуття на шнурках. Ми знаємо кейси Марка Цукерберга, Стіва Джобса, які свідомо зробили такий вибір, щоб не витрачати час та енергію на прийняття абсолютно безглуздих рішень щодо того, що надіти. У світі існує декілька експериментів з дбайливого споживання і користування. Наприклад, такий челлендж, при якому жінка зобов’язується протягом трьох місяців обходитися 33 предметами одягу зі свого гардероба. І в цьому році я сама хочу провести подібний експеримент.

З одного боку, він змушує тебе подивитися на те, як ти живеш, витрачаєш свій час, з іншого ― він тренує твою здатність від чогось відмовлятися. Нас ніхто не вчив отримувати задоволення від малого. Коли було мало, нам найбільше хотілося, коли стало багато, ми якось автоматично всі стали споживати, не відчуваючи ні смаку, ні заходи. Весь цей побутове сміття, вещизм ― це так страшно! Ми цього не відчуваємо, нам здається, що це ознаки добробуту, а для мене це сумно.

Адже ми можемо рости і розвиватися, використовуючи так мало зовнішніх ресурсів, і це стосується всього: одягу, страв, житла, транспорту. Ми звикли брати те, що лежить на поверхні, те, що доступніше і простіше, але в 99% випадків ми не отримуємо очікуваного результату.

Ми багато робимо речі за інерцією, тому що так прийнято, не замислюючись, скільки це коштує насправді. І ми в підсумку, як правило, менше, ніж могли б бути, а платимо дорожче.

Якщо ви хочете отримати креативний тижневик WoBook від ПУМБ і WoMo — у вас є така можливість. Потрібно лише перерахувати 150 грн фонду «Таблеточки». Подробиці тут: http://pumb.to/WoBook-Tab

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Киберболезнь: Дитячий недуг XXI століття

Ростислав Ріго, стратег Дорогі батьки, давайте прокинемося!.. Нікому не подобається, коли йому вказують на його помилки. Тим більше, якщо мова йде про батьків і їх методи виховання дітей. Адже ми […]
kiberbolezn detskiy nedug xxi veka 1 - Наталія Ємченко: «Як бути більше, використовуючи і споживаючи менше?»