Стильні неоднорідні фарбування з кожним сезоном не здають своїх позицій, навпаки, стають все більш популярними. Колорування на чорні волосся виглядає особливо ефектно і надає образу виразності. Таке фарбування відмінно виглядає незалежно від довжини пасом, вони можуть бути довгі, короткі, середньої довжини. Кольори і відтінки також неймовірно різноманітні: фарбовані пасма оформляються білим, червоним і іншими варіантами.
Що собою являє?
Перш за все, слід розібратися, що входить в поняття колорування. З назви зрозуміло, що в такому фарбуванні використовуються 2 і більше відтінків. Максимальна кількість тонів може досягати декількох десятків, при цьому вони можуть бути близькими за кольором або контрастними. Техніка колорування відрізняється від мелірування тим, що пасма не освітлюються, а саме фарбуються, при цьому обробці піддаються частково вибрані прядки. Всі модні техніки типу шатуш, омбре, балаяж також відносяться до колорування.
Дуже важливо грамотно підібрати відтінки, щоб загальна композиція була гармонійною.
Різновиди
Існує кілька видів фарбування в техніці колорування.
- По горизонталі. Його ще називають поперечним колорированием, в ньому можливе використання не більше ніж 3 тонів. У цій техніці пасма відділяють один від одного на 3 частини по горизонталі: коріння, середина і низ. Тони підбираються таким чином: максимально темний біля коренів, середина і низ світліше.
Брюнеткам можна сміливо залишати природний відтінок у прикореневій частині. Цей варіант економічний, так як не вимагає повторного фарбування та не шкодить корінню.
- По вертикалі або поздовжнє колорування. Тут можливість застосування відтінків найбільш широка, кількість їх практично не обмежена. Пасма відокремлюються вздовж і забарвлюються по черзі. Переходи нерівномірні, можуть бути контрастні, асиметричні.
- По зонам. Тут вибирається певна зона, яка і фарбується: чілка, кінці, потилицю, скроні.
- Узорно-трафаретне. Виконуються за допомогою спеціальних пристосувань, виконаних у формі трафарету, його накладають на пасма і фарбують. Серед модних принтів: анімалістичний, геометричний. Короткі чорні пасма – ідеальний фон для такого типу колорування.
Переваги і недоліки
Колорування на темні пасма має як ряд переваг, так і деякі мінуси. Серед переваг можна виділити:
- можливість освіжити образ;
- виразність композиції;
- правильний вибір кольору і техніки допоможе омолодити і скорегувати особа;
- локони здаються об’ємніше і густіше здоровіше;
- різноманітність вибору дає в руки всі можливості для зміни іміджу і експериментів;
- щадить коріння волосся;
- немає необхідності часто коригувати фарбування.
Мінуси також є, їх необхідно враховувати:
- чорні пасма вимагають агресивного освітлення, що не кращим чином позначається на стані кінчиків;
- процедура дорога і вимагає серйозного рівня професіоналізму;
- найчастіше вимагається щоденне укладання, інакше ефект пропадає;
- необхідність використання спецзасобів для фарбованих локонів;
- контрастне колорування не можна зафарбувати в монохром, якщо захотілося;
- чорне волосся мають обмеження у виборі відтінків, не всі для них підходять;
- не підходить для завитих локонів, в період лікування пасм і зміни гормонального фону.
Вибираємо відтінок
Канонічною є техніка, при якій темні пасма освітлюються в обличчя. Причому використання різних відтінків дає абсолютно різні результати та ефекти: можна додати або скинути десяток років, підкреслити гідності як особи, так і недоліки. Тому так важливо вибрати правильну палітру відтінків. Простіше за все спиратися на кольоротип особи.
Визначається він наступним чином: візьміть два шматка матерії тепло-персикового і прохолодно-рожевого тонів і прикладіть до грудей. Порівняйте, який з них робить вас молодше, виразніше, а який приглушує. З цього треба виходити, зимова або осіння гама вам ближче. Другий спосіб – колір вен на ліктьовому згині, якщо в ньому є зелений відтінок, ви ближче до осені, синій і бузок говорять про зимовому цветотипе.
Найчастіше чорні волосся характеризують зимовий типаж, який прекрасно уживається з прохолодними гамами: платина, срібло, перли, сталь. Чорно-каштанові пасма більше характерні для осіннього типу, тому і відтінки краще вибирати теплі: бежевий, золото, мідь і мед, пшениця, пісок.
Пасма кольору воронячого крила надзвичайно важко піддаються освітленню. Щоб уникнути використання агресивних засобів, краще фарбувати пасма близькі до натуральних тони: каштан, шоколад, кава, кориця з медом. Також инетересны варіанти з ягідно-винними панелями, баклажаном. Для ефектної зачіски досить, якщо колір відрізняється на кілька відтінків від рідного.
Якщо ви любите сміливі, екстравагантні деталі в образі, можна спробувати колорування по контрасту. Однак цей спосіб має обмеження за віком, він не підходить зрілим, статусним дамам.
Переходи можуть бути різкими або більш розмитими.
Серед контрастних відтінків краще всього зупинитися на синьому, червоному, фіолетовому. Червоний підійде для смаглявих і візуально додасть пасмам обсягу. Синій часто підбирають, щоб виділити чубок. Фіолетовий не підійде теплому типажем, добре комбінується з бузком. Якщо ваш образ допускає сміливі експерименти, зверніть увагу на модну рожеву гаму, яка дуже багата на холодні і теплі відтінки.
Чорні пасма неймовірно добре виглядають у фарбуванні по горизонталі, широкі поздовжні смужки візуально зроблять зачіску більш об’ємною. При цьому переходи можуть бути як градієнтними, так і чіткими. Серед модних тенденцій можна виділити наступні комбінації:
- мерло, марсала і баклажан – як окремо, так і в чергуванні з сливою, шоколадом, каштаном;
- короткі пасма відмінно виглядають в контрастному фарбуванні яскравими фарбами;
- бліковое фарбування, щось середнє між омбре і мелірування, в якому кінці залишаються світлими.
Особливості для різної довжини
Довгі пасма дають більше можливостей для фарбування. На середній довжині ефектно виглядають наступні варіанти:
- враження вигорілих кінців;
- виділення тонких пасм, що відрізняються від рідного кольору на тон;
- яскравий градієнт;
- натуральне забарвлення з залишенням природної зони біля коренів;
- виділення пасом світліше або темніше натуральних;
- широкий градієнт;
- блондування.
Короткі стрижки найефектніше у таких інтерпретаціях:
- колорування по зонах;
- виділена чубчик;
- мультитональность;
- за трафаретом;
- контрастне.
Якщо пасма короткі, краще уникати великої кількості яскравих відтінків, інакше ефект може бути зворотним.
Для середньої довжини рекомендовано використовувати приблизно 7-8 відтінків.
Догляд після колорування
Від того, який спосіб колорування обраний, залежить частота корекції і способи догляду. Так як будь-яке фарбування негативно впливає на стан пасм, за ними потрібно правильно доглядати:
- миття голови повинна включати використання кондиціонерів;
- регулярно робіть маски для фарбованого пасом;
- використовуйте масло кокоса або аргана;
- в солярії і на пляжі закривайте локони;
- намагайтеся за можливості уникати сушіння феном і рідше користуйтеся приладами для стайлінгу;
- вибирайте тільки засоби для забарвлених пасм.
Детальніше про колорировании чорних волосся ви дізнаєтесь із наступного відео.