Чому кішка лазить по столах?
- Чому кішка лазить по столах? Як будь-який інший з представників сімейства котячих, будь то тигр або лев, домашня кішка – хижий звір. У природному середовищі існування хижакові важливо перебувати на піднесених об’єктах, які дають більшу перевагу в момент полювання або охорони своєї території.
- Забравшись на пагорб або дерево — хижак здатний краще оцінити обстановку навколо нього і контролювати ситуацію в разі наближення небезпеки. До того ж, нападати згори набагато легше. А після вдалого полювання — на пагорбі можна безпечно відпочити.
- Всі ці звички від диких предків — успадкувала домашня кішка. Життя тварини на одній території з людиною — коригує деякі первинні інстинкти кішки. Немає необхідності полювати заради прожитку – їжа знаходиться у вільному доступі тварини.
- Кішка не тварина і розуміє, що здобувачем у такій ситуації є — господар. Саме господар грає роль ватажка у взаємовідносинах з кішкою. Щоб завоювати симпатію людини, а іноді і розділити чільну роль, кішка намагається повторювати деякі дії господаря. Намагається перебувати в зоні його уваги, прагне розширити межі дозволеного
- Цей процес нешкідливий, однак не всі спроби кішки копіювати дії господаря, необхідно сприймати позитивно, особливо якщо це стосується санітарних зон і посягання на особисту територію людини.
- Не можна дозволяти кішці лазити по столах – це суперечить правилам гігієни. Також не рекомендується дозволяти тварині господарювати на інших столах, де знаходяться особисті речі людини. Вступаючи, таким чином — домашня тварина намагається домінувати над господарем.
Правильно збудовані рамки дозволеного для кішки – запорука комфортного співіснування вихованця і людини на одній житлоплощі.
Як відучити кішку лазити по столах?
- Що ж робити, якщо вихованець ігнорує заборони господаря? Як відучити кішку лазити по столах?
- Важливо розуміти, для того щоб віднадити тварина від столу, необхідно максимально обмежити доступ до комфортній зоні, встановити на столі неприємні предмети для кішки.
- Для цього підійдуть способи, розраховані на умовний рефлекс тварини – кішка відмовиться лазити на стіл, якщо їй не буде там комфортно.
Є кілька гуманних, але діючих методів як відучити кішку лазити по столах:
- Влаштувати перешкоди і незручності. Необхідно встановити загородження на шляху до столу так, щоб кішці незручно було забиратися на височину. Можна поставити на край столу будь-які предмети, що заважають застрибнути. У разі спроби тваринного вискочити на стіл, поставлений на край предмет впаде і це відлякає кішку. Не можна використовувати б’ються і важкі предмети, щоб не поранити вихованця. Краще, якщо це будуть порожні коробки, пластикові пляшки, об’ємні м’які іграшки або порожні бляшанки від напоїв.
- Відлякати різкими запахами. Відомо, що кішки не переносять терпкі і різкі аромати. У зоомагазині можна придбати спеціальний засіб для відлякування кішки від конкретного місця. Ці аерозолі нешкідливі, але добре справляються із завданням – тварина, почувши неприємний запах, втратить інтерес до столу. Також цим складом добре обробити інші проблемні ділянки: диван або килим, про які кішка любить точити кігті. У разі якщо під рукою не виявилося такого аерозолю, в якості альтернативного варіанту можна замінити оцтом, ароматичним маслом цитрусових плодів або полину. Не варто використовувати дуже велику концентрацію кошти, щоб уникнути опіків слизової у тварини. Також не можна застосовувати хімічні сполуки, наприклад: хлор або спирт, запах ацетону або фарби – кішка може отримати отруєння шкідливими речовинами.
- Розкласти звукові відлякують предмети. Їх дія спрямована на те, щоб несподівано створити шум, який зімітує сигнал тривоги — кішка сприйме це місце як небезпечне для життя і припинить атакувати. Для таких цілей підійдуть: всілякі дитячі брязкальця, іграшки з пищалками, заводні іграшкові механізми з імітацією розмови і музикою, дитячі музичні інструменти з клавішами. Також можна розкидати по столу шарудять предмети: зім’ятий папір або фольгу, целофанові пакети. Виробники товарів для тварин не обійшли цю нішу, створивши спеціальні електронні датчики руху: пристрій встановлюється в районі столу і як тільки кішка спробує застрибнути – апарат, вловивши рух, створює неприємний для тваринного звук. Такий метод добре працює під час домашнього відсутності господаря.
- Створити липкий бар’єр. Кішки дбають про чистоту своєї шерсті, тому не люблять липку і в’язку структуру, яка порушує їх пухнастий шерстяний покрив. Якщо вихованець виявить, що стіл липкий – бажання пройтися по столу зникне. Необхідно обклеїти краю столу двостороннім скотчем або намазати липким цукровим сиропом з додаванням пари крапель ефірного масла апельсина або лимона. Використовувати мед або не натуральні липкі хімічні засоби не можна. Після того як кішка потрапила в пастку, слід добре вимити їй ніжки і почистити шерсть. Єдиним недоліком цього методу є очищення стола від налиплої шерсті і залишків. Спростити завдання з нанесенням і очищенням стола від липкого шару допоможе заздалегідь виготовлений рулон: все ті ж самі засоби наносяться на рулон целофанової плівки. Спочатку обмотати край столу по периметру плівкою, а потім нанести на плівку цукровий липкий склад або приклеїти двосторонній скотч по всій поверхні обмотки. Після використання, плівка легко знімається з краю столу, при цьому сама поверхня столу – залишається чистою.
- За таким же принципом працюють пастки з водою. Пухнасті улюбленці не є шанувальниками купання, тому мокрі місця намагаються обійти стороною. Цю нелюбов до води можна використовувати в своїх цілях: треба помістити на столі ємності заповнені водою. Добре підійдуть не глибокі ванни, листи або лотки наповнені рідиною. Навряд чи кішці захочеться викупатися, а значить — це місце вже стане непридатним для проведення часу. Однак якщо кішка не боїться води, і любить купання – цей метод неефективний.
- Ще один з ефективних методів відлучення від столу – пульверизатор з водою. Звичайно, для його застосування необхідно постійно відстежувати спроби кішки піднятися на поверхню столу. Це не зовсім зручно для господаря, але як доведено багатьма заводчиками кішок – цей спосіб найбільш швидкий для виховання дисципліни. Кожен раз, коли тварина спробує застрибнути на стіл, треба зрошувати кішку з пульверизатора струменем води. Несподіваний душ назавжди позбавить від бажання кішку лазити по столах. Необхідно сказати, що будь-який страх – це стрес для тварини. Тому, після такої шокової процедури, господар повинен дати зрозуміти кішці, що в інших місцях будинку — вона у безпеці. Інакше тварина може надовго затаїти образу, що часто викликає зворотний результат виховання.
- Дресирування і відволікання іграми. Цей спосіб рідко беруть до уваги, проте з нього і варто було б починати раннє виховання кішки. Чим більше налагоджений контакт між твариною і господарем — тим простіше досягти взаєморозуміння. Людина повинна приділяти вихованцеві необхідний час для ігор і дресирування, щоб домашньому улюбленцю не довелося самому придумувати собі втішне розвага. Важливо вміти перенаправити допитливість і енергійність тварини на розвиток правильних навичок. Помилково думати, що кішки погано виконують команди, вони цілком можуть осилити як базові навички для чотирилапих вихованців, так і будь-які інтелектуальні завдання на виконання. Завдяки дресируванню, господар вчиться розуміти характер своєї кішки, передбачати її дії і вчасно правильно віддавати команди. Цим навичкам навчають у спеціальних клубах любителів кішок. Можливо, погану поведінку вихованця – це просто результат неправильного поводження з ним.
- Правильно розташувати стіл або встановити будиночок для кішки. Кішка досить самостійне тварина. Вона потребує самоті й індивідуальному просторі. Її можна виявити в самих віддалених місцях: на шафі або всередині шафи, на підвіконні, вгорі на полиці для одягу. Щоб дістатися в ці місця кішка змушена встрибувати на близстоящие предмети, такі як стільці і стіл. Для того щоб цього уникнути, слід пересунути стіл і стільці від місць відпочинку кішки на недосяжну відстань. Оптимальним рішенням буде встановити спеціальний будиночок для кішки в її улюбленому місці. Ця конструкція дозволяє тварині забратися вгору будиночка без допоміжної допомоги.
- Стежити за станом столу. Цей пункт в основному стосується кухонних столів. Часто господар мимоволі провокує кішку на помилкові дії, залишаючи залишки їжі на кухонному столі. Тваринний інстинкт змушує вихованця порушити заборону заради ласощів і змушує кішку лазити по столах. До того ж, слід бути уважним до залишків їжі на столі — не вся їжа людини придатна для кішки. Важливо дотримувати чистоту столу після їжі — не залишати їжу у відкритому посуді. Підгодовувати тварина з хазяйського столу також не рекомендується: кішка захоче добавки і, знаючи, де знаходиться ласощі запрыгнет на стіл.
- Метод колективного виховання. Такий спосіб підійде для тих, у кого є інші домашні вихованці. Кішки комунікабельні і добре уживаються з іншими кімнатними мешканцями — часто переймають їх звички і звички. Ця характеристика відмінна база для вироблення певних навичок у кішки. Необхідно в присутності кішки всіляко заохочувати вихованця, який правильно виконує команди господаря – це послужить хорошим стимулом для кішки і прикладом для наслідування. За гарне послух треба похвалити кішку, підгодовуючи ласощами. Якщо немає інших тварин в будинку, то, як варіант – принести на час в будинок навчену кішку. Часте спілкування з дресированими тваринами дасть хороші результати в процесі перевиховання.
- Своєчасне годування кішки. Якщо всі вищевикладені методи випробувані, а улюбленець продовжує відвідувати кухонний стіл в надії поживитися залишками їжі – варто переглянути якість і частоту годування вихованця. Найімовірніше, кішка не наїдається запропонованим кормом або склад корму їй не подобається – вона шукає добавку або заміну. Слід урізноманітнити раціон харчування кішки, привчити її їсти в строго відведеному місці, дотримуватися режиму годування. Необхідно стежити за чистотою місця для годівлі тварини: міняти воду і вчасно оновлювати їжу. Такі нескладні методи заспокоять інстинкти тварини: кішка буде впевнена в регулярному отриманні якісної їжі і перестане шукати її самостійно.
Перш ніж карати домашню кішку за спробу залізти на стіл – необхідно встановити справжню причину такої поведінки вихованця і спробувати усунути всі провокаційні фактори.
Не можна кричати на домашнього улюбленця і застосовувати фізичну силу у якості покарання. Добре і поблажливе ставлення до тварини дає найкращий і швидкий результат виховання, проявлена людиною агресія – породжує недовіру з боку кішки. Ці тварини дуже примхливі і образливі, вимагають до себе коректного відношення. Процес перевиховання повинен проходити без шкоди для фізичного і психічного здоров’я кішки.
Важливо запам’ятати, що будь-який процес виховання домашньої кішки вимагає витримки, терпіння і регулярності. У моменти проведення процесів відлучення від столу, варто враховувати заходи безпеки для вихованця – не перестаратися з жахливими засобами.
Відео: Отучаем кішку від столу
<