Gender & Human rights: 11 анімаційних лекцій для дітей

Навчити дитину толерантності, пояснити, що таке права людини і як вони працюють, допомогти зрозуміти, що таке проблеми гендеру, нелегко, адже всі ці теми складні і багатогранні навіть у сприйнятті дорослих. Однак з дітьми варто працювати в цьому напрямку — покажіть їм такі мультфільми-лекції, які допоможуть розібратися в даних поняттях і навчать бути справедливіше і добрішим.

Історія прав людини

Цей короткометражний частково анімований фільм був переведений на багато мов світу, для того, щоб представники різних країн могли зрозуміти, як з’явилися права людини, навіщо вони потрібні, і який алгоритм їх роботи в сучасному світі. Мультиплікація поряд з спрощеними поясненнями допоможуть розібратися в даній тематиці навіть дітям молодшого шкільного віку.

Історія Великої хартії вольностей

На каналі BBC Ukrainian ви знайдете анімований ролик про один з головних правових документів нашої цивілізації — Великої хартії вольностей. Цей документ було створено аж ніяк не з гуманних міркувань. Визнати права людини войовничого, але бездарного, короля Джона Безземельного змусили барони, збунтувалися проти кровопролитної політики монарха. Однак згодом документ мав величезний вплив на розвиток прав людини, які є підмогою конституційного права.

Міжнародний анімаційний проект HUMRA

Культурно-просвітницький проект проводився в рамках програми «Investing in People» за підтримки Європейського союзу з 2015 по 2017 рік і залучив понад 5000 осіб з Грузії, України, Білорусі. На його офіційному сайті humra.org ви знайдете більше двадцяти аматорських анімаційних фільмів, а також освітні серії, створені професіоналами. Мультфільми допоможуть дітям зрозуміти, в чому сенс прав дітей, що таке обмеження свободи, дискримінація.

Права людини/Human Rights

Лекція від TED Ed хоча і не має україно – або російськомовних субтитрів, все одно буде зрозуміла дітям, які не володіють англійською. А все завдяки своїй доступній анімації.

Права людини і бізнес/Human rights and business

Канал британської Equality and Human Rights Commission розміщує анімаційні ролики-лекції, присвячені різним аспектам гендерної рівності та прав людини. Старшокласникам і студентам ми рекомендуємо відео про те, наскільки бізнес може позитивно, чи негативно вплинути на права людини в контексті країни.

Заслуговують роботи мати права?/Do Robots Deserve Rights?

На освітньому каналі для дітей Kurzgesagt – In a Nutshell є цікавий ролик, присвячений роботам і складного питання: чи варті вони мати власну хартію вольностей? Творці короткометражки впевнені, що гідні, адже ми вже сьогодні багато в чому від них залежимо і покладаємося на них, а в майбутньому штучний інтелект стане і зовсім невід’ємною частиною життя кожної людини.

Що таке гендерна рівність?/What is gender equality?

Цей мультфільм пояснює, що означає «гендерна рівність» на прикладі піклування людей про природу. Якщо і чоловіки, і жінки однаково дбати про лісах, то в гармонії буде існувати ліс, його мешканці й самі люди. Стрічка ілюструє ключові аспекти цього поняття — справедливість, толерантність, емпатію, рівні права жінок і чоловіків.

Гендерна рівність: сила змін/Gender equality: the power of change

Міжнародна федерація IPPF (International Planned Parenthood Federation) на своєму каналі регулярно викладає мультики-лекції для дітей і підлітків, що дають відповіді на питання про права дітей, права дівчаток, права хлопчиків, а також права людини, гендерної рівності. Дана короткометражка розповідає на прикладі двох дівчат, що трапляється, коли жінки і дівчата мають можливість самостійно приймати рішення і контролювати свої життя. Діти зрозуміють, наскільки важливо не допускати примусові шлюби, наскільки неправомірна і небезпечна рання вагітність.

Гендерна рівність в освіті/Gender Equality in Education

Анімація демонструє яскраві рольові моделі для дівчаток. Це жінки, які змогли зробити багато корисного для своїх країн і всього світу — президент Індонезії Мегаваті Сукарнопутрі, прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер, кандидат у президенти США Хілларі Клінтон. Досягти таких висот їм допомогло освіта, і дивлячись на них, дівчата зрозуміють, чому потрібно вчитися. І яким саме чином жінок дискримінують в освітній сфері.

Gender Equality: Now/Гендерна рівність: зараз

Гендерна нерівність не має сенсу ні на одному рівні. Сприяння гендерній рівності може скоротити масштаби крайньої бідності та голоду і забезпечити спільне процвітання дівчаток і хлопчиків, жінок і чоловіків у всьому світі. Саме про це розповідає ролик.

100 жінок: половина людства у цифрах і фактах

На каналі BBC Україна є анімований ролик, присвячений правам жінок і дівчаток. В ньому наводяться дані міжнародних правозахисних організацій за 2013 рік. І хоча дані дещо застаріли, все одно діти зможуть зрозуміти, наскільки глобальними є проблеми порушення прав та гендерної дискримінації жінок. Рекомендуємо дане відео дітям середнього і старшого шкільного віку.

Всі ролики ви можете знайти на YouTube.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Введення в орнитологию: жайворонки і сови – вигадка

Костянтин Зеленський Автор Костянтин Зеленський приватна мед.практика сімейний доктор Часто від батьків надходить скарга про те, що у дітей збивається графік. Їх увечері не вкладеш, а вранці не піднімеш. Але, […]
vvedenie v ornitologiyu zhavoronki i sovy vydumka 1 - Gender & Human rights: 11 анімаційних лекцій для дітей