Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 1 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Хімічний елемент Pd (паладій) відноситься до дорогоцінним металам, так як він є побічним продуктом, що утворюється в процесі хімічного перетворення платини. Метал широко застосовувався в радіотехнічних деталях з метою продовження їх терміну служби. На сьогоднішній день попит на дорогоцінний метал досить високий, і його ціна перевищує навіть вартість золота. За 1 грам паладію можна отримати до 2000 руб., тому ажіотаж навколо цього металу високий і не втрачає своєї актуальності багато років.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 2 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 3 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Де міститься?

В часи існування СРСР паладій в радиодеталях зустрічався повсюдно, так як завдяки цьому дорогоцінному металу можна було забезпечити високу якість і надійність продукції, що виготовляється радіо – та телевізійної техніки. Дорогоцінні метали володіють певною стійкістю до утворення корозії і довговічністю через стійкість до стирання. З цієї причини паладій знаходиться на контактах в конденсаторах, роз’ємах, в платах і в каталізаторах, а також у вигляді дроту для осцилографа. Значущі і відповідальні деталі з великою часткою ймовірності містили платину, золото, срібло і паладій. Шукати дорогоцінні метали можна в радянських побутових приладах, в акумуляторах, їх зміст могло бути виявлено в деталях вимірювальних приладів, в запчастинах техніки, що застосовується не тільки в побуті, але і в промисловому виробництві.

Деякі заповзятливі люди займаються видобутком (афінажем) паладію, і щоб заробити на цьому, необхідно достеменно знати, в яких деталі і запчастини найбільше міститься цей благородний метал. Із загальної маси радіодеталей паладій міститься в найбільшій кількості в конденсаторах, що мають маркування «КМ».

Подібні деталі можна здавати у приймальні пункти, не займаючись афінажем, – скупники їх охоче приймають у вигляді цілісних деталей.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 4 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 5 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

З метою вилучення паладію найбільший інтерес можуть представляти такі прилади, як:

  • вимірники, вольтметри, аналізатори, осцилографи, частотоміри;
  • генераторні лампи, перемикачі, резистори, конденсатори, мікросхеми;
  • транзистори, тиристори;
  • брухт радіодеталей від обладнання військового призначення;
  • деталі комп’ютерної техніки старого покоління;
  • каталізатори, встановлені у вихлопних системах по очищенню повітря;
  • фільтри очищення повітря в протигазах моделі ДП-2 радянського випуску;
  • самописці марок КОД, КСУ, КСП – в дроті їх спіралей;
  • потенціометри марок ППМЛ та ПТП.

В перелічених групах деталей вміст паладію буває різним, і його видобуток, наприклад транзистора або іншого напівпровідника, може бути нерентабельною.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 6 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 7 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 8 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Як отримати?

З точки зору хімії паладій вважають найбільш активним металом з усіх металів, що належать до групи платиноїдів. За зовнішнім виглядом срібло, платина і паладій дуже схожі, і щоб визначити в домашніх умовах – де платина, потрібно взяти в якості індикатора спеціально для цього призначені хімічні реактиви. Крім того, для вилучення платини можна скористатися знаннями в області хімії – відомо, що паладій вступає в реакцію з концентрованим розчином азотної кислоти, утворюючи при цьому відтінок червоного кольору на своїй поверхні. Що стосується платини, то вона такими властивостями реакції не має.

Для того щоб добути з тієї або іншої деталі паладій, найчастіше застосовується спосіб афінажу – найбільш поширений хімічний метод, що дозволяє відокремити паладій в чистому вигляді.

Брухт металу, що містить у своєму складі паладій, крім цього елемента містить і інші домішки дорогоцінних металів. Видалити домішки можна тільки поетапним способом.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 9 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 10 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Порядок дій, виконуваних при аффинаже паладію, представлений нижче.

  1. Відомо, що будь-які метали здатні до розчинення в так званої «царської горілці» – саме її вам доведеться дістати для виконання роботи. Розчин складається з 1 частини концентрованої азотної кислоти і 3 частин концентрованої соляної кислоти. Паладієвий лом потрібно залити цим розчином.
  2. Ємність з ломом і кислотою потрібно протягом 1-2 діб (все залежить від того, яка кількість брухту ви обробляєте) періодично струшувати, перемішуючи тим самим її вміст. Якщо з часом ви помітите, що робочий розчин здобував червоно-бордовий відтінок, значить, паладій в металевому брухті присутній однозначно.
  3. Після розчинення металів потрібно здійснити відновну реакцію потрібних компонентів. Паладій можна відновлювати, поєднанням його з розчином калію йодиду.
  4. Для відділення паладію від срібла, у разі якщо він перебував у складі сплаву, ємність потрібно ввести аміак. В такому складі розчинені компоненти металів потрібно витримувати додатково ще не менше 2 днів.
  5. Наступним кроком буде фильтровка домішок золота, яке вступає в відновну реакцію з цинком.
  6. Заключним етапом афінажу буде заливка розчину з паладієм соляною кислотою. При цьому вийде осад у вигляді пластівців оранжево-жовтого забарвлення. Цей осад потрібно профільтрувати, промити неодноразово чистою водою, а потім кілька разів – спиртом. Отриману масу у вигляді суспензії з дрібних частинок потрібно просушити, в результаті чого виходить порошок подрібненої паладію.
  7. Отриманий паладієвий порошок за допомогою пальника можна переплавити в більш великий шматок дорогоцінного металу. Для виконання такої переплавлення використовують пальник, що працює на бензині чи газі.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 11 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 12 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 13 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 14 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 15 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?
de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 16 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

При проведенні процесу афінажу паладію потрібно дотримувати акуратність і певні запобіжні заходи.

Наочний процес афінажу паладію дивіться далі.

Запобіжні заходи

Всі стадії процесу аффинации паладію вважаються різною мірою небезпечними для здоров’я людини. Тому при виконанні цих робіт необхідно вживати заходів з індивідуального захисту. Для цього вам буде потрібно:

  • надіти на себе широкий і довгий фартух, виконаний з товстого прогумованого матеріалу;
  • руки слід захищати кислотостійкими рукавичками;
  • очі слід захищати широкими захисними окулярами;
  • для захисту органів дихання треба працювати в спеціальному хімічному респіраторі.

Роботи по вилученню з металевого брухту паладію потрібно проводити з включеним витяжним пристроєм або на відкритому повітрі. Це необхідно для того, щоб біля вас не збиралися пари, що виходять від концентрованих кислот, є смертельно небезпечними для людського організму.

Всі дії, пов’язані з концентрованими кислотами, потрібно виконувати далеко від дітей, тварин і місць для прийому їжі.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 17 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Після закінчення робіт необхідно вимити руки з милом, умити обличчя і прополоскати чистою водою порожнину рота. При потраплянні розчинів кислот на шкіру потрібно терміново промити уражену ділянку великою кількістю проточної води і терміново звернутися за медичною допомогою.

Одержаний з різних деталей шляхом аффинации паладій можна використовувати у вигляді хімічного каталізатора для прискорення процесів реакцій, а також цей метал застосовується в ювелірній справі для ремонту прикрас або виробів, зроблених із паладію. Багатьох видобувачів паладію приваблює його незмінна ціна на ринку збуту і високий попит, порівняно з невеликою пропозицією.

Проте не намагайтеся скласти отриманий дорогоцінний метал в ломбард – такі дії підпадають під статтю 19.14 Цивільного Кодексу Російської Федерації, згідно з якою ваші дії будуть розцінюватися як адміністративне правопорушення, яке тягне за собою виплату штрафу.

de yak dobuti palad y 19 foto yak viznachiti yogo v radiodetalyah v domashn h umovah v yakih kondensatorah roz mah v n m stit sya yak vzyati yogo z detaley 18 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Чорно-біла плитка для ванної (40 фото): дизайн ванної кімнати з плиткою в чорно-білих тонах. Оздоблення ванної підлогової і настінної плитки в чорно-білому кольорі

Стильно оформити ванну в тонах чорного і білого можливо, якщо дотримуватися баланс між цими квітами. У разі вдалого дизайну приміщення буде виглядати не тільки розкішно і презентабельно, але і оригінально. […]
chorno b la plitka dlya vanno 40 foto dizayn vanno k mnati z plitkoyu v chorno b lih tonah ozdoblennya vanno p dlogovo nast nno plitki v chorno b lomu kol or 1 - Де і як добути паладій? 19 фото Як визначити його в радиодеталях в домашніх умовах? В яких конденсаторах і роз’ємах він міститься? Як взяти його з деталей?