Психолог, тревел-експерт Bodo Travel
Америка — це не тільки «Алея слави» в Голлівуді, міст Голден Гейт в Сан-Франциско і казино в Лас-Вегасі, але і унікальна природа. Побачити водні каскади Ніагарського водоспаду, прогулятися по крутих схилах Гранд-Каньйону і… вкрасти шишки з парку «Секвойя» — мінімальна кількість must do в Штатах.
Національний парк «Секвоя»
«Секвойя» знаменитий своїми величезними деревами, і це правда. Коли один такий гігант впав, в ньому зробили тунель, щоб машини могли проїхати через нього. Чого коштує 80-метровий «Генерал Шерман» з діаметром стовбура 11 м — йому краще не падати. Найбільше мені запам’яталися шишки значних розмірів. Ми як діти почали їх збирати і захоплено планувати, як привеземо їх в Україну. У результаті комусь це вдалося, а у кого-то вони не влізли у валізи. У парку здається, що дерева садив Гулівер. Була гіпотеза — їх не вирубали, так як вони розташовані високо. Знайшли одне дерево на узвишші, куди можна було залізти і розглянути околиці.
Лайфхак: Добре продумайте, що одягнете на прогулянку. Температура повітря нестабільна, і тут частіше прохолодно.
Національний парк Йосеміті
Заповідник величезний — є, де розгулятися. Самі чудові види в Йосеміті відкриваються на оглядовій точці Глейшер-Пойнт, куди ми піднімалися 1,5 години. Гори були вкриті снігом — пейзажі захоплювали дух. Сюди їдуть не тільки для треккинга, активного відпочинку, але і для спокійних прогулянок в розслабленому режимі з дітьми.
Лайфхак: якщо подорожуєте самостійно, то до запланованої вартості додайте 20%. Під час групового туру ці витрати мінімізовані, так як все прораховано і продумано заздалегідь. Прогулянки по відомим туристичним місцям можна влаштувати без гіда. Якщо хочете вибрати більш складний маршрут, потрібен провідник.
Ніагарський водоспад
Ми пливли на невеликому кораблику прямо під водоспадом — сильно промокли, але відчуття непередавані. Я бачила Ігуасу, але порівнювати складно — комплекси різні. Для піших прогулянок під каскадами є спеціально обладнані стежки. Туристам дають дощовики, але іноді вода прямо б’є і захисний одяг марна. Під час екскурсії нам розповідали сумні історії про самогубців і просто авантюристів, які намагалися вижити в ході польоту з кручі водоспаду. Багато гинули.
Побували в Печері вітрів. Ось де відчувається справжня стихія: вода розбивається про доріжки, що знаходяться близько до падаючим потоків. Поруч була річка Ніагара — ми хотіли б зайнятися рафтингом. Але нас попередили — це буде остання пригода у нашому житті.
Лайфхак: при відвідуванні Печери вітрів надягайте шорти — дощовик не допоможе, а мокрі холодні джинси зіпсують все враження.
Долина смерті
З піку Данте видно прекрасні панорами різнокольорових гір. Солончак Бэдуотер красивий, але не такий, як болівійський Уюні — він не повністю покритий водою і схожий на стільники. Дорога художника теж виглядає «апетитно» — ти рухаєшся по вузькій трасі між скель, схожих на тістечка. Ми їхали на джипі і постійно порівнювали гори з тірамісу, то з шоколадними десертами. Погода була хмарна, а навколо мало людей.
Лайфхак: розставте пріоритети, вибираючи дату візиту в Долину смерті. З червня по жовтень тут жарко, але мало людей. Але на холодну зиму і весну припадає пік туристичного сезону.
Гранд-Каньйон
Сюди хочеться повертатися не один раз. Перше знайомство з каньйоном відбулося на заході. Ми сиділи, звісивши ноги над урвищем, і насолоджувалися червоним сонцем і тишею. Для мене природа перемагає міста, для мене це крутіше — вона змушує замовкнути.
Я стрибнула з парашутом з висоти 5 км Сказати, що мені було страшно — нічого не сказати. Навколо величезна ущелина, дивовижні пейзажі, а мої думки зайняті зовсім іншим. Я воліла б летіти в океан, а не до скель — погана ідея, але вода виглядає безпечніше. Але момент вільного падіння не порівняти ні з чим: драйв, ейфорія, адреналін. Хіба в Нью-Йорку так полетаешь?
Лайфхак: якщо впевнені, що вам по силам і стрибнути з парашутом, і помилуватися Гранд-Каньйоном, бронюйте час на світанок або захід. Промені сонця падають на каньйон — видовище.
Долина монументів
Хочете подивитися на справжній Дикий Захід? У парку племені Навахо ви застанете його без прикрас. Незліченні скелі з унікальним рельєфом оточують пустелю. По землі, де сонце випалило всю траву, здається, ось-ось пронесеться перекоти-поле. Тут дуже просторо. Ти їдеш, навколо порожнеча, і раптом — гора, потім друга. І вони не разом — поодинці, а потім видно композиції з них. Ідеальне місце для зйомок вестерну.
Лайфхак: найкращий час для знімків Долини монументів — ранній ранок або перед заходом сонця. Світло незвично лягає на скелі під різними кутами.
Каньйон Антилопи
Долина вважається одним з кращих місць для проведення фотосесій. Тут природний м’який світло — відтворити його штучно досить складно. Але, незважаючи на всю свою пишноту, помаранчеві скелі небезпечні, коли ущелині затоплює. Люди гинуть у вирі води. Нам пощастило, що вхід був відкритий — ми не застали сезон злив.
У нас був місцевий гід — Іра. Вона родом з індіанського племені. Між скель пересуваються тільки з провідником. Вона водила нас по різних місцях. У деяких складно зробити гарні фото, так як там дуже темно. Але були красиві локації — з тим знаменитим освітленням. М’які форми стін створила вода — це відразу в очі кидається.
Лайфхак: вирушайте в Нижній каньйон. У Верхньому гуляють натовпи туристів і на голову сиплеться дрібний пісок.
Як кажуть, Нью-Йорк — це не Америка, а Манхеттен — це не Нью-Йорк. Неможливо пізнати США, поки не побуваєш у витоків, у природи. Скоротіть бюджет на ресторани і готелі в містах. На екскурсіях в Гранд-Каньйон або до Ніагарського водоспаду економити не можна ні грошей, ні часу.
Фото: Bodo Travel