Чому маленька дитина багато п’є води, рідини: причини, наслідки. Норма споживання води у дітей в добу за віком: таблиця. Дитина п’є багато води вночі: причини. Потрібно давати дитині воду вночі і на ніч?

Дитина-водохлеб — норма або сигнал розвитку хвороби. Чому малюк п’є багато води і як нормалізувати споживання рідини — про це в нашій статті.

Вода складає основу організму людини, входить до складу всіх тканин і забезпечує протікання процесів життєзабезпечення – метаболізму, засвоєння корисних речовин, виведення токсинів. Добова норма прийому води – поняття середнє і залежне від ваги тіла, швидкості обміну речовин, віку і стану здоров’я.

Норма споживання води у дітей в добу за віком: таблиця

У багатьох батьків викликає занепокоєння підвищена потреба дитини у воді. Найчастіше причиною постійної спраги є фізіологічні процеси в організмі. Але чи можна вважати це нормою чи все ж таки мова йде про патології?

На зміну кількості споживаної дитиною рідини можуть вплинути наступні фактори:

  • інфекційні захворювання
  • фізична активність
  • температура і вологість повітря
  • особливості харчування
  • зміна пори року
  • вибір підходящого одягу, утрудняє терморегуляцію
  • переїзд в місцевість з іншими кліматичними умовами

Зазначене у таблиці кількість води включає в себе не тільки питну воду, але і рідина, що отримується з материнським молоком або у вигляді молочної суміші, у складі перших страв, а також каш, компотів, відварів, соків тощо

Скільки води необхідно дитині?

  • Основний обсяг рідини новонароджений малюк отримує разом з материнським молоком. Норма води при штучному і змішаному вигодовуванні становить близько 100 мл на добу. Краще використовувати спеціальну очищену воду для немовлят або фільтровану кип’ячену воду.
  • Додатковий обсяг рідини необхідний, якщо малюк хворий (підвищена температура, зміна стільця, блювота).
  • Після введення прикорму потреба в рідині збільшується. Лікарі рекомендують дотримуватися наступних норм – на кілограм ваги дитини повинно припадати близько 50 мл води. Після 10-12 місяців, коли малюк починає активно рухатися, добова потреба зростає.
  • У віці 2-6 років дитині на день буде достатньо 1,2-1,5 літра води, не рахуючи кисломолочних напоїв, компотів, соків, чаю, какао.
  • У більш старшому віці 6-12 років добова норма збільшується до 1,7-2 літрів. Якщо дитина відвідує спортивні заняття, йому необхідно додатково 0,5-1 л води.

Чому маленька дитина постійно просить пити, багато п’є води, рідини: причини

Фактори, що викликають підвищену спрагу у дітей, можна розділити на 3 групи: фізіологічні, психологічні і патологічні (пов’язані з наявністю якого-небудь захворювання). Уважне відношення до стану дитини та консультація педіатра допоможуть батькам виявити і скоригувати можливі порушення.

Фізіологічні фактори

  • Погодні умови. При високій температурі повітря волога випаровується з поверхні тіла через потовиділення, тому потреба в питво зростає. Якщо дитина в спеку часто просить пити, це абсолютно закономірно і пояснюється особливостями терморегуляції організму.
  • Повітря в оселі. В період опалювального сезону повітря в наших будинках має недостатню зволоженість. Це сприяє тому, що волога швидко випаровується разом з потом, а також зі слизових оболонок, тому дитині частіше хочеться пити.
  • Фізична активність. Якщо дитина досить рухливий, воліє активні ігри або регулярно займається спортом, потреба в прийомі рідини зростає.
  • Режим харчування. Немовлята частіше хочуть пити при переході від грудного молока до штучного вигодовування, на початку прикорму, а також залежно від продуктів, які вживає годуюча мама. У більш дорослому віці підвищена потреба в питво може виникати, якщо дитина вживає солону і жирну їжу, їсть багато солодощів, робить часті перекуси «всухом’ятку».
  • Не можна постійно поїти дитину солодким чаєм, соками та компотами. Від цього малюк відчуває постійну спрагу, але відмовляється від води, оскільки вона йому здається позбавленою смаку.

Психологічні фактори

  • Звикання. Часто маленькі діти звикають до смоктання пляшки, на перших порах заміняє їм пустушку.
  • Залучення уваги. Якщо малюк часто просить пити, а також прокидається для цього вночі, можливо, тим самим він намагається звернути на себе увагу дорослих. Таке відбувається при відлученні від грудей або коли в будинку з’являється маленький братик або сестричка.
  • Нервове перенапруження. Психологічний дискомфорт у сім’ї або стресовий стан у зв’язку з спілкуванням у дитячому колективі можуть провокувати посилення діурезу і постійне відчуття спраги.

Ознаки захворювань, якщо дитина п’є дуже багато води

  • Захворювання печінки. При порушенні роботи печінки і жовчного міхура, наслідком якого є проблеми з відтоком жовчі, може виникати відчуття гіркоти у роті, яку дитина намагається запити водою.
  • Захворювання нирок. При хворобах сечовивідної системи кількість виділеної за добу сечі може змінитися. Бактеріальне зараження тягне за собою відчуття спраги і зазвичай супроводжується підвищенням температури, набряком, болем або дискомфортом при сечовипусканні, зміною кольору і запаху сечі.
  • Гормональні збої. Виникають при порушенні нормальної вироблення гормонів. Наприклад, при нестачі гормону вазопресину, відбувається збільшення об’єму сечі. Втрату рідини організм намагається заповнити за рахунок рясного пиття.
  • Цукровий діабет. Якщо малюк став багато пити, часто проситися в туалет, необхідно звернутися за консультацією до ендокринолога. Після необхідних аналізів фахівець зможе оцінити роботу підшлункової залози. Іншими симптомами цукрового діабету є слабкість, сонливість, м’язова атрофія, зниження ваги, сухість слизових оболонок і шкірного покриву.

Щоб лікарю було легше провести діагностику, перед прийомом поспостерігайте за поведінкою дитини протягом 5-7 днів. Запишіть наступні показники:

  • добова кількість сечовипускань
  • об’єм, колір, характерний запах сечі
  • частота дефекацій і характер стільця
  • наявність зайвої пітливості
  • зміни поведінки в періоди активності і відпочинку

Дитина багато п’є солодкої води, компоту вдень і на ніч: потрібно давати дитині воду, солодку воду, компот вночі і на ніч?

Самим необхідним напоєм для дитини в будь-якому віці повинна бути чиста кип’ячена вода без додавання цукру, сиропу та інших підсолоджувачів.

Як вже було зазначено, кількість рідини, що вживається в добу, залежить від віку малюка, його самопочуття і типу годівлі.

  • До 6 місяців. Малюк, що знаходиться на грудному вигодовуванні до початку введення першого прикорму не відчуває необхідності додаткової рідини. Все необхідне кількість пиття він отримує з материнського молока.
  • При штучному і змішаному типі годівлі дитині потрібна додаткова рідина, оскільки суміші за своїм складом відрізняються від жіночого молока і мають більш високу щільність. У день малюкові необхідно 50-100 мл пиття (в жарку погоду допустимо більше). Це може бути кип’ячена вода, яблучний сік, трав’яний чай для немовлят. Пропонувати дитині пити потрібно в перервах між годуваннями і не замінювати рідиною основний прийом їжі.
  • Після 6 місяців. В період введення прикорму діти починають отримувати рідину в складі каш, супів, овочевих і фруктових пюре, але оскільки така їжа має щільну консистенцію, необхідність в питво зростає. В такому віці крім води малюку можна давати соки, компоти, трав’яний чай. Намагайтеся не робити напої занадто солодкими. Цукор сам по собі не може бути корисним, але крім цього дитина, звикаючи до солодкої їжі, не хоче згодом сприймати інші смаки.
  • Після 12 місяців. В основному, до цього віку дитина перестає харчуватися материнським молоком і впевнено їсть тверду їжу. Перед сном допустимо дати дитині воду, компот або кефір – не більше 150-200 мл. Коров’яче молоко до 3-х років дітям вживати не рекомендується. Якщо дитина прокидається вночі і просить пити, давайте йому лише воду. У разі, коли малюк відмовляється від води – мова йде не про жадобі, а звичку, від якої його потрібно поступово відучувати. Вночі організм повинен відпочивати, а не займатися переварюванням їжі, тому в такому віці не рекомендується давати вночі кефір, молоко або молочну суміш.

Як нормалізувати кількість споживаної рідини

Лікарі останнім часом багато сперечаються про те, чи достатньо ми п’ємо води. Важливо з дитинства привчати дітей пити звичайну негазовану воду в необхідній кількості. Якщо ж малюк п’є занадто багато і часто, але при цьому здоровий, зверніть увагу на спосіб життя вашої сім’ї.

  • Температура і вологість повітря в житлових приміщеннях. Якщо дитина просить пити вночі, причиною може бути занадто жаркий і сухе повітря в спальні. Оптимальна температура під час сну повинна становити 18-20° С при вологості вище 50%. Кімнату перед сном потрібно добре провітрювати. При необхідності встановити зволожувач повітря або повісити мокрий рушник.
  • Здорове харчування. Якщо після візиту до лікаря не було виявлено ніякої патології, перегляньте раціон харчування. Виключіть солону, смажену, жирну їжу, солодкі напої, фаст-фуд, чіпси, солоні горішки і сухарики.
  • Психологічний клімат. Приділяйте дитині достатньо уваги днем, захистите його від дорослих конфліктів, забезпечте правильний розпорядок дня і спокійний сон. Якщо ви бачите, що дитина до вечора збуджена, відмовтеся від перегляду мультиків перед сном, разом цього зробіть розслаблюючу ванну і почитайте казку.

Відео: Скільки дитина повинна пити води?

<

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Нові поєднання класичної жіночої моди 2020 року: образи, новинки, тренди

У цій статті ви знайдете новинки жіночої моди 2020 року. Це нові образи різних стилів і трендів. Будь-яка сучасна дівчина хоче знати, що буде в моді в наступному році або […]
10647 1024x640 - Чому маленька дитина багато п’є води, рідини: причини, наслідки. Норма споживання води у дітей в добу за віком: таблиця. Дитина п’є багато води вночі: причини. Потрібно давати дитині воду вночі і на ніч?