Коли ви заводите маленького чотириногого мурлыку, слід віддавати собі звіт, що це не просто домашня тварина. Відтепер цей хвостатий друг – повноправний член сім’ї. Він вимагає до собі уваги і потребує правильного догляду. Від того, як ви будете ставитися до тварині, прямо залежить його здоров’я.
У перші дні самостійного життя кошеняті потрібно правильне і збалансоване харчування. Цей пункт турботи – один з найпоширеніших серед любителів котиків. Варто давати кошеняті тільки сухий або вологий корм і як правильно це робити, розглянемо в нижчеподаній статті.
Що таке сухий корм?
Повнораціонний продукт, у якого збалансований склад у відповідності з усіма нормами, – саме так можна охарактеризувати сухий корм. Друга його назва – «промисловий». Такий спосіб годівлі зручний, так як не потрібно готувати і стежити за кількістю поживних речовин. На будь-якій упаковці завжди є інформація про склад і правилах.
Запам’ятайте! Сухий корм для собак категорично не можна давати представникам котячих. Справа все в тому, що в собачому кормі немає всіх необхідних для правильного розвитку речовин.
Говорячи про те, чи можна годувати кошеня тільки сухим кормом, можна зробити висновок, що так. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо цей корм є повнораціонним і зможе дати майбутньому красеню всі необхідні поживні речовини.
У такому продукті обов’язково повинні бути:
- білки;
- жири;
- вітаміни;
- мікроелементи.
В основному складі повнораціонного корму не рослинні, а тваринні білки.
Правильний вибір
Вибирати корму слід ті, у складі яких на першому місці стоїть м’ясо.
Для того щоб ваш кошеня мав гарну шерстку, здорову шкіру, добре розвинений мозок, корм повинен містити жирні кислоти омега-3.
На упаковці повинні бути вказані наступні дані:
- м’ясо – 35%;
- чистий протеїн – до 40%;
- жири – 20%;
- вуглеводи – мінімальна кількість.
Види
Якщо ваш чотириногий малюк їсть один сухий корм, уважно вивчіть всі його види.
- Економ – дешевий вид, виготовлений з м’ясних відходів. Містить різного виду барвники, ароматизатори і підсилювачі смаку.
- Преміум – в складі є трохи м’яса, овочі, злакові та вітаміни. В склад не входять шкідливі добавки.
- Суперпреміум – відмінний корм, у складі якого багато м’яса, овочів, фруктів, ягід, злакових та інших корисних добавок. Не містить барвники та шкідливі харчові елементи.
- Холистик – найкраще сухе харчування. Головною складовою є м’ясо, здобуте з екологічно чистих місць. Абсолютно не має шкідливих хімічних добавок.
Якщо говорити про природному середовищі існування, то коти харчуються в першу чергу м’ясом. Воду вживають вони набагато менше, ніж їх чотириногі друзі – собаки. Але домашні вихованці трохи відрізняються від диких родичів, у зв’язку з цим потрібно забезпечити котика водою або вологим кормом.
Вологе харчування
Цей вид їжі максимально наближений до природного харчування. Звичайно, давати кошеняті вологий корм потрібно, але знову ж – вибирати варто тільки вид з лінійки суперпреміум. У складі таких кормів містяться всі необхідні елементи для правильного росту і розвитку.
Слід враховувати той факт, що вологий корм обійдеться дорожче, ніж сухий.
Плюси і мінуси
До плюсів сухого корму відносяться:
- низька ціна;
- збалансована їжа;
- відсутність суворого режиму;
- не вимагає додаткових вітамінних добавок.
Мінуси:
- неапетитний вигляд, іноді відштовхуючий тварин;
- немає можливості перевірити склад;
- додаткове навантаження на зуби;
- сухість їжі.
А тепер слід дізнатися, що хорошого та поганого у вологих кормах.
Плюси:
- ідентичність з природним харчуванням;
- апетитний вигляд, аромат;
- зовні можна визначити склад;
- правильна навантаження на зуби.
Мінуси:
- висока ціна;
- вимагає додаткових вітамінних препаратів;
- чіткий режим;
- витрата часу на приготування.
Можна комбінувати?
Сухий корм – це повноцінне збалансоване харчування, що не вимагає яких-небудь добавок або підживлень.
Сухе і вологе годування поєднуються, але при цьому втрачається вся цінність корисних речовин, відбуваються порушення в організмі тварини.
Змішане харчування забороняється навіть ветеринарами, не кажучи вже про заводчиках.
Вчені провели ряд експериментів, на яких з’ясували, що харчування 50 на 50 може викликати три хвороби як мінімум.
- Збій балансу речовин. З-за того, що в сухому кормі все гармонійно, а у вологому – немає єдиної системи, відбувається дисбаланс корисних речовин. За рахунок цього розвиваються різного виду патології.
- Камені в сечовидільній системі. Сама часта хвороба з-за надлишку фосфору і кальцію. За рахунок цього відбувається утворення каменів. Якщо вчасно не виявити недугу, тварина може померти.
- Проблеми шлунково-кишкового тракту. В процесі перетравлення різного виду їжі виробляються ферменти різного характеру, які перевантажують організм, в результаті відбувається збій в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Це призводить до серйозних хвороб.
Лякатися не потрібно. Якщо ви один або два рази у місяць порадуєте вихованця шматочком м’яса або, навпаки, жменькою корму, з ним нічого не трапиться. Рідко – не страшно. Якщо ж збільшити норму, наслідки будуть не дуже приємні.
Норми годівлі
За кількістю з’їденого котиком потрібно обов’язково стежити.
Через недоїдання виникає гальмування багатьох функцій організму, а надлишок викличе, крім ожиріння, ще масу недуг.
Якщо говорити про сухому кормі, просто дотримуйтеся вказівок, наведених на упаковці. Підростаючій котику потрібно менше їжі. Слідкуйте за вагою вихованця. Знаючи його масу, легше розрахувати необхідну кількість корму для правильного розвитку.
Котику до 6 місяців потрібно харчуватися 3 рази в день. З 6 до 9 місяців норма знижується до 2 разів на день.
Для одного годування доза розраховується за таким алгоритмом: на 1 кг маси вихованця – 60 г сухого корму. Пам’ятайте про наявність води для пиття. Вона повинна бути чистою і свіжою.
Увага! Якщо улюбленець мало п’є, розглядайте це як сигнал для походу до ветеринара.
Якщо котик голодний, то свою порцію він з’їсть протягом 20 хвилин. Після цього варто помити мисочку до наступного прийому їжі. Всі інші підходи до їжі розцінюються як ліниве поїдання.
Рекомендації
Сухий або вологий корм завжди розрахований на здорове тварина. Якщо ваш хвостатий друг хворий, йому буде призначено спеціальне харчування після повного огляду у ветеринара.
У маленького організму може виникнути алергічна реакція на новий продукт. Слідкуйте уважно за поведінкою вашого вихованця після прийому нової їжі.
Для того щоб остаточно не зіпсувати прикус кошеняті, корм краще трохи розмочувати. Для перевірки правильного розвитку вчасно відвідуйте ветеринара і здайте необхідні аналізи.
Для того щоб ви не переживали за правильність росту і розвитку, давайте котику корм одного виду і від одного виробника. Не забувайте, що він повинен бути тільки класу суперпреміум. Уважно ставитеся до раціону для швидкого дорослішання свого улюбленця.
Детальніше про годування кошенят вологими і сухими кормами ви дізнаєтеся, переглянувши наступне відео.